Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem egyeznek a terveink. Ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyeznek a terveink. Ez hosszútávon mennyire hat ki egy egyébként kiegyensúlyozott kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nehéz helyzetbe kerültem. Lassan 7 éves kapcsolatról van szó. Mindennél jobban szeretem, és eddig nagyon kiegyensúlyozott volt a kapcsolatunk. Szakítani nem szeretnék.

Szóval a szitu: 18 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő 8 évvel idősebb, pont ezért fel sem merült bennem, hogy mire odáig jutok, hogy gyereket szeretnék, ő nem áll majd készen.

Természetesen beszélgettünk erről, és azt mondta, diploma után pár hónapot éljünk együtt eljegyzés előtt, dolgozzak egy évet, és majd utána lehet szó gyerekről.

Most viszont már 3. éve dolgozok, és nemhogy a gyerek nincs kilátásban, de még lánykérés sem volt. 2 éve élünk együtt.

Próbáltam erről beszélni vele az elmúlt hónapokban, de nem jutottunk dülőre. Azt mondta, azt sem tudja, 3 év mulva akar-e gyereket, és az eljegyzés témát ha felhozom, hárít.

Többször is vitatkoztunk emiatt. Mond igazságokat is, mert ilyen ingatlanárak mellett nehéz házat venni, és arról is volt szó a kapcsolatunk során, hogy ő akkor szeretne eljegyezni, amikor már kilátásban lesz ház is. Nem hisz ebben a több évig jegyben járásban, neki akkor számít igazi eljegyzésnek, amikor már tényleg látni a fényt az alagút végén. Ellenben számomra ez egy gesztus, kifejezné vele, hogy velem szeretné leélni az életét. Nehéz, de mivel ezt tisztáztuk már a kapcsolatunk elején, el tudom engedni.

Viszont nagyon megijesztett az, amit a gyerekvállalásról mondott, és elkeseredett vagyok amiatt is, hogy a gazdasági válság miatt borultak a céljaim. Nehezen érint, de azt veszem észre, hogy őt nem annyira. Nagyon sokat dolgozik, ezért szerintem arról van szó, hogy nekem több időm van agyalni, magamba szállni, stresszelni.

Ő nagyon maximalista, és neki előrebb van az, hogy legyen szép kertes ház, én viszont az első gyereknél ellennék egy panellakásban is, mert nekem meg az anyává válás élvez elsőbbséget. Pénzünk az szerencsére van annyi, hogy kényelmesen éljünk, megtakarításunk is van, nem arról van szó, hogy a semmire vállalnánk.

Úgy döntöttem, hogy kivárom, hogy úgy álljanak a csillagok, ahogy ő akarja, mert minden tervemnél előrébb való az, hogy a céljaimat vele szeretném elérni. Szóval arról van szó, hogy meglesz minden, amit szeretnék (valószínüleg), csak később, mint akartam. De nagyon nehéz, félek, hogy ki fogok borulni, és nem szeretném, hogy erre menjen rá a kapcsolatunk. Tulajdonképpen egy időzített bombának érzem magam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a végkimenetel?

25/L 33/F



2022. nov. 15. 09:55
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Elég ideges vagyok. Van bennem egyfajta kettős érzés. Úgy érzem, hogy valamit fel kellene mutatna ahhoz, hogy megnyugodjak. Mondjuk eljegyezhetne.

Fáj az, hogy hiába tudja, számomra mást jelent az eljegyzés, mégsem lép. Én mindent áldozzak fel, amit az életről képzeltem, ő meg ennyiben nem képes kompromisszumot kötni.

2022. nov. 15. 10:45
 12/48 A kérdező kommentje:
Néha csak mentegetném magam, meg bárki előtt, néha pedig összetörök, és még azért is elővenném, amiről nem ő tehet...
2022. nov. 15. 10:48
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető. Mert bizonytalan vagy. Mert bizonytalanságban tart. Te haladnál, ő láthatóan nem, csak áltat majd valamikori valamilyen szebb jövő képével, hogy hátha. Vagy nem. Honnan tudná ő...

Szerintem ezekből semmi nem lesz.

2022. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Az ihazat megvalva nem vagyok tökéletes. Van, hogy ott hagyom a mosatlant a nappali asztalon, és van, hogy elfelejtem kimosni időben a munkás ruháját, és nem szárad meg reggelre.

De azért próbálkozok mindig a kedvére tenni, és szerintem bárkivel előfordul, hogy valamihez nincs kedve, vagy valami kimegy a fejéből.

De volt olyan, hogy pont ilyen hiányosságok felsorolásával akarta bizonygatni nekem, hogy még én sem állok készen a gyerekre. Mindig az fáj a legjobban, amikor ezt teszi, mert teljesen aláássa vele az önbizalmamat.

2022. nov. 15. 10:57
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
De te sem vagy normális. Egy gyűrűvel be lehet fogni a szádat? Onnantól ignorálod a problémákat? Ha kapsz egy gyűrűt, akkor sem fogja tudni, mit akar 3 év múlva.
2022. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok ismét.

Kicsit hátborzongató olvasni, hogy szinte ugyanazokat éreztem, gondoltam, mint amit most te írsz, mint amin te most mész keresztül.

Azt írod, harmonikus a kapcsolat, de azt is írod, hogy úgy érzed, te sokkal többet engedsz el a saját igényeidből, vágyaidból. Sokkal többet “nyelsz”. Érzed az ellentmondást te is, ugye?


Nagyon nehéz volt elengednem nekem is a közös jövőképet, mert gyakorlatilag az egész felnőtt életem mellette, vele töltöttem. Utólag úgy látom, hogy az exem nem szándékosan hitegetett, nem átbszni akart, csak szerette volna azt akarni, amit én is, mert szeretett. Azért mondta, hogy majd-majd, mert velem akart lenni és nem azért mert ő is gyereket, házasságot akart volna. És végül ugyanezért nem történt semmi előrelépés a dolgokban, mert neki személyesen egyik sem volt a vágya. Remélem érthetően írtam le.

Még ha az eljegyzés, házasság témakörben sikerülne is megegyeznetek, gyerekkérdésben sajnos nem lehet kompromisszumot kötni, fél gyereket nem lehet csinálni.

Ha az tart vissza, hogy talán nem találnál mást, meg időbe telik, mire megalapozol egy új kapcsolatot, akkor menny. 25 vagy, még van időd és lehet, hogy épp rád vár valaki, aki illik hozzád és a hosszútávú céljaitok is megegyeznek.

A “szeretem” részéről…. Én is szeretem az exem, szerintem egy részem mindig szeretni fogja, de muszáj volt belátnom, hogy eddig tartott a közös utunk. Megtanultam általa, amit kellett, de most megyek tovább, mert nem ő volt a végállomás.

Legjobbakat neked 😘

2022. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy akar-e gyereket, esküvőt, hogy jön ahhoz, hogy nem mosogatsz el időben? Komolyan ezzel "vág vissza"? Ő nem tud mosogatni? Nem tudja a munkásgatyáját elindítani időben a gépben? Mi vagy te, ingyencseléd?

Ez a minden rendben a kapcsolatotokban nálam itt megdőlt.

2022. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Akkor harmonikus, amikor nem hozódik fel a téma. :/ Amikor felhozom, veszekszünk, és a sz*ar is sz*ar.
2022. nov. 15. 11:22
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Na, neee...az utolsó hozzászólásod alapján, Kérdező, csomagolj! Fiatalon és tapasztalat nélkül kerültél vele össze, de ez nagyon nem normális, hidd el!

Azzal érvel a gyerekvállalás, meg házasság ellen, hogy néha nem pakolsz el, és nem mosod ki időben a rongyát? Ne haragudj, de ebből az jön le, hogy nem vagy kellően robottá idomítva ahhoz, hogy semmi másról ne szóljon az életed, mint az ő szolgálatáról, és gyerek is nyilván azért nem kell, mert egyrészt viszi a pénzt, másrészt az idődet, és a végén nem ő lesz körbeugrálva. Jól hiszem, hogy te csinálsz otthon mindent, és teljes mértékben kiszolgálod? Ő meg mit ad ezért cserébe? Még egy rohadt gyűrűt se, hogy 7 év után mégse a barátnő legyél már, hanem legalább jegyes...

Nem kell aggódni: te fiatal, független, gyerektelen, tanult nő vagy, utánad kapkodnak majd azok, akik közül még válogatni is tudsz, és nem ingyencseléd a státuszod, ellenben egy 33 éves munkásruhással, akinek még lakása sincs ennyi idősen, majd hitegessen és ígérgessen annak, aki erre vevő...Hát ezért kellett neki a 18 éves kislány már 26 évesen is; egy tapasztalatabb nőnek lettek volna elvárásai is, aminek ő nem felelt volna meg...

2022. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
19-es hozzászólásra még egy pont.
2022. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!