Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a pasimat azért,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a pasimat azért, mert utálja a romákat, ez lehet szakító ok?

Figyelt kérdés

A barátom egyszerűen undorodik a romáktól, és ha szóba kerülnek, egyszerűen azt is sérelmezi, ha emberként hivatkozok rájuk.


Ott jött fel a konfliktus, hogy rendszeresen szokott adományozni ilyen ruhagyűjtőkbe általa nem hordott ruhákat, amikor pedig legutóbb vittük ki a ruháit, ott turkáltak a romák a gyűjtőben, és a pasim arcán valami nagyon durva undor ült ki, azt mondta, hogy inkább elégeti a ruháit, minthogy bármelyikük felvegye.


Azt mondja, hogy ő lakott úgy, hogy roma szomszédjai voltak, sőt a szüleit is egy ilyen helyről költöztette el, és hogy higyjek neki, hogy nem vehetők emberszámba, és jobb őket kerülni, mert balhésok, és ha konfliktus van, akkor vagy meg leszel bélyegezve, hogy rasszista, vagy mész a kórházba, mert rádjön a családfa.


Én szociológiai területen dolgozok, dolgoztam együtt romákkal, szerintem igenis jár nekik az esély, sokszor azért választják azt az életutat amit, mert alapból el vannak ítélve a bőrszínük miatt.


Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy a pasim ilyen szinten nem bírja őket, és szeretném elhagyni, ez jogos indok lenne?


2021. nov. 1. 09:00
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
58%

#30

Nem rosszból kérdezem,hanem mert tényleg érdekel...hogy mi a háttér,mi az ok? Miért olyanok amilyenek? Milyen folyamat áll a háttérben? És miért van az,hogy egyesek tudnak viselkedni normálisan?

Meg az átlagembert valóban nem érdeklik az okok és a problémák...nem fogja azt mondani egy romának se hogy nyugodtan verjél agyon,vagy késeljél meg,rabolj ki,mert tudom neked rohadt nehéz életed van....egyszerűen nem szabadna hogy feljogosítson a problémája senkit arra,hogy egy másik,idegen és ártatlan emberre vetítse azt ki.

Vannak társadalmi normák,szabályok,amiből rengeteg ember kilóg,képtelen eszerint élni,és beilleszkedni...nemzetiségtől függetlenül.De a romák kiemelkednek ebben.

Nekem semmi bajom velük,sőt sajnálom egyesek keserű sorsát.Egyszerűen csak félek tőlük,mert benne van a pakliban hogyha az utcán elsétálok mellettük belém kötnek,bántanak ok nélkül.Tisztelet a kivételnek.

2021. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Nem sikerült megtalàlni a múltkori nagyon hasonló kérdést.


A kérdező most sem válaszol, vagy figyel , vagy röhög a markàban.

2021. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

31


elhiszed, h. a cigányok is félnek a nem cigányoktól?

sokszor azért nem engedik továbbtanulni a gyerekeket, mert félnek, h. milyen rasszista incidensek érhetik őket.

nézd meg a magyar oktatáspolitikát, nem integrál, hanem szegregál, nem a társadalmi egyenlőtlenségeket nivellálja, hanem árkot ás, mélyíti.


a modern rasszizmus atyja, joseph arthur de gobineau és houston stewart chamberlain voltak.


olvassatok utána, h. ez a két elmeroggyant miket írt össze, és milyen lendületet adtak annak a gyűlölködésnek, ami mai napig pusztít a világban.

2021. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

#31 Ezt nagyon nehéz egy gyk kommentben leírni, hiszen ezer aspektusa van a témának, millió szakirodalommal.

De a legfőbb problémák a korai szocializációs tényezők. Ma Mo-n a mélyszegénységben élők jelentős része cigány, és a cigányok jelentős része szegény. Ha valakinek a szülei szegények, és az a norma, hogy napról-napra élnek, akkor a gyerek is ezt tanulja meg. Ehhez hozzájön az, hogy a többségi társadalom a kezdetektől undorodva néz rá, hiszen ha valakinek koszos a ruhája, nem jó a modora, azt már gyerekként kinézni mindenki. Ő meg nem érti mi a baj, hiszen a szülei (akik neki a minta), szintén ilyenek, számára ez a norma. Csak azt látja, hogy a többségi társadalom őt valamiért szarba sem veszi. Neked lenne kedved így megpróbálni beilleszkedni vagy alkalmazkodni?

Aztán jön az oktatás, ami Mo-n alapból nagyon szelektív, rengeteg iskola el van gettósodva. Ezek az iskolák rosszabbul felszereltek, begyűjtik a környék problémás (roma) tanulóit. Így lehetetlen normális oktatást adni nekik, a pedagógus sem tanítani akar, hanem túlélni. Nyilván piacilag hasznos tudást így esélytelen elsajátítani.

Egy átlag roma fiatal, mire kikerül az életbe, már annyit traumatizálódott, annyit volt mellőzve, annyi bántást és b.sztatást kapott, hogy azok mély nyomot hagynak a személyiségén, ami nagyon megnehezíti, hogy "törvénytisztelő mintapolgárként" beilleszkedjen, az oktatása meg a nullával volt egyenlő. Mert születésétől kezdve egy olyan játékban játszik, amiben már a szülei is vesztesek voltak, aminek a szabályait nem érti, ahol nincs rá mintája, hogy hogyan léphetne előre.

Ráadásul a roma felzárkóztatás nem egyik napról a másikra megy. Az elfogadott álláspont, hogy egy ilyen durva szintén marginalizálódott kisebbségi csoport esetében minimum 3 generáció az, ahol a változás meg fog látszani. Mert a rossz családi mintát nem lehet csak úgy lerázni. Ez rengeteg PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ. Az oktatásba, az ösztöndíj programokba, a szociális programokba, a megélhetésre. És egyik pártnak sem érdeke erre pénzt fordítani, mert a hatás nem lesz azonnali, sőt. Pedig az EU még ad is bőven, csak azt ugye lenyúlják, a roma felzárkóztatására küldött pénzek töredéke lett arra felhasználva, a többit elvitte a kisvasút.

Kivétel nyilván mindenhol van. Vannak meggazdagodott, asszimilálódott roma családok, fiatalok, az ő helyzetük "csak" azért nehéz, mert a többség miatt velük is rasszisták, hiába élnek úgy, mint bárki más. Van pl roma barátnőm, tanult, dolgozik, tök átlag csinos lány, a családja is normális. Rengeteg fiú amiatt nem jött össze vele, mert cigány. Ezt így az arcába mondták. És ez csak egy a rengeteg bántásból meg hátrányból ami emiatt éri. Na, ha velem így viselkednék a magyarok, én utálnám őket, és nem még azon lennék, hogy meggyőzzem őket arról, hogy én amúgy más vagyok, mint akinek az előítéletek alapján hisznek. Önbeteljesítő jóslat: ha valakinek mindig azt mondják, közvetítik, hogy te nem olyan vagy, mint mi, akkor egy idő után tényleg nem is fog úgy viselkedni, ahogy az a többségi társadalom által elvárt lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=z-nrKyz3vpo

2021. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

n pl roma barátnőm, tanult, dolgozik, tök átlag csinos lány, a családja is normális. Rengeteg fiú amiatt nem jött össze vele, mert cigány."


Férfiaknál még rosszabb a helyzet.

2021. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

33, nem tartom magam rasszistának és nagyon zavarna az a mentalitás, amit a kérdező párja képvisel. De, a sztereotípia okkal létezik és képes megszűnni, ha már nincs táptalaj. Tehát, ha holnaptól a cigányság egyöntetűen felállna (akár agresszív módon kiszelektálná az ellenállókat) és alávetné magát a többségi (ha ugyan még többségben van a nem cigány Magyarországon) törvényeknek, szokásoknak, nornarendszernek és megszűnnének a cigányok által elkövetett bűncselekmények, minden munkaképes felnőtt róna sorba állna munkáért és önállóan rendezné a dolgait (értsd nem segélyből, a dolgozókon élősködve vegetálnának), akkor pár éven belül, de legkésőbb a következő 1-2 generációban megszünne a cigányokkal való negatív kivételezés.

De amíg ez nincs így, addig lehajtott fejjel "láthatatlanul" megyek el az összeverődött igazi "kancigány" hordák mellett a városban és messze kerülöm a rezervátum szerű városrészeket. Ez nekem eddig biztosította a biztonságom, de ismerek olyat akinek ez is kevés volt és így is bajba került.

Bármikor aláírom, hogy nem lennék cigány ma Magyarországon, de nem a társadalomra lennék mérges, hanem a saját "fajtámra". Beszélgettem már cigány sráccal, aki azt mondta, ha nem lesz fehér lány aki összejöjjön vele, akkor inkább egyedül marad, csak a cigány nőktől mentse meg az ég. Gyanítom oka volt így érezni.

Én szívesen beszélgetek szinte bárkivel, de ha valaki cigány akcentussal, stílussal közelít, akkor kicsit többet kell tennie azért, hogy megkedveljem. És ennek komoly oka a saját negatív tapasztalataimban rejlik,amik alátámasztják a sztereotípiákat.

2021. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem őket, és értem hogy a párod milyen tapasztalatokról beszél.

De az inkább elégetem a ruhát azért túlzás, laktam elég brazilos környéken, és a ha már nem hordott ruhákat kitettem a kuka mellé, majd másnap viszontláttam valamelyik gyereken a házból, inkább örültem hogy legalább ennyivel segítettem rajta, mert tényleg xar körülmények között éltek.

2021. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

#34

Valóban ebbe nehéz belekötni,mert egy ártatlan kisbaba semmiben sem különbözik egy másiktól.Mégis a roma kisbaba sorsa megvan pecsételve,és már akkor hátrányokkal szembesül az élete.

Amit leírtál és a videóban hangzott dolgok is igazak,és sajnálatosak...és valóban előítéletesek az emberek.Viszont abban is van valami,amit a 36-os válaszoló írt...hogy miért alakult ki az előítéletesség?! Mert két oldala van a dolognak...nem elég ha a társadalom nyitott rájuk.Az az előítéletesség nem a semmiből alakult ki.Egy egész nemzet nem ok nélkül fordul bizonyos réteg ellen.

De egyébként én azt tapasztalom hogy szegénységtől függetlenül adnak esélyt nekik is.Sok helyen nyitottak feléjük.Mikor iskolás voltam voltak roma származású osztálytársaim.Később kollégáim.Sokan normálisabbak voltak,mint a társaim.Aki akar érvényesülni az tud...valóban nehezebb ,de mégis sokan boldogulnak romaként,és beállnak a sorba,és be is fogadja őket a társadalom.

Itt az oldalon nagyon sok mentális problémáról olvasni...ha egy gyereket az iskolákba kirekesztenek,csúfolnak,bántanak...nagy eséllyel alakul ki nála valami mentális betegség.Főként valamilyen szorongás,vagy depresszió.Ami az esetek 90%-ban "bocs hogy élek" típust formál az illetőből.Gátlásai,problémái vannak az életben.De kétlem hogy bandákba verődve zaklatják,bántják,kirabolják az idegen,ártatlan embereket.

Jó esetben egy gyerek hogy mit illik és mit nem,és hogy kell viselkedni egyes helyeken nem az iskolában tanulja meg,hanem otthon a szüleitől...vagy a szülei által amit lát példát.És erre sem lehet ok a szegénység,mert sok fehér család él az országban szegénységben,és a többségük elfogadható értékrenddel bír.

2021. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

36


sajnos nem tudod, h. mi a különbség a sztereotípia és az előítélet között.

2021. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
52%

Hát itt vannak érdekes dolgok:D

"sokszor azért nem engedik továbbtanulni a gyerekeket, mert félnek, h. milyen rasszista incidensek érhetik őket."

Aha, szóval szerinted azért nem engedik őket tovább tanulni mint 8 osztály mert akkor mit fog velük csinálni a társadalom. Véletlenül sem a diák az aki nem jár be iskolába, hanem a szülő nem engedi:D


"nem integrál, hanem szegregál, nem a társadalmi egyenlőtlenségeket nivellálja, hanem árkot ás, mélyíti."

Én még ettől is jobban szegregálnám az oktatást. Az iskola legjobbjait raknám össze mindig az adott órán és tovább. Így a legjobbak a legjobbakkal haladnának a legrosszabbak pedig a legrosszabbakkal. Nem szenvedne se az okos attól, hogy 0 kihívása van a dolgokban és a legrosszabb se, hogy nem tud 2 számot összeadni.

Amúgy a szegregáció legtöbbször úgy történik, hogy azokat akik végképp nem tudnak semmit átrakják kisegítőbe. Ennyi a nagy szegregáció. Felénk is van egy iskola, ahol kisegítőbe berakják a legelmaradottabbakat. Számukra könnyebb feladatokat adnak, de ne várja senki ugyan azt a tudást mint amit az átlag kap, ha az átlaghoz nem tud felzárkózni.


"Ha valakinek a szülei szegények, és az a norma, hogy napról-napra élnek, akkor a gyerek is ezt tanulja meg."

A szülőnek a felelőssége a gyereknek az iránymutatás... ezt nem kellene más nyakába varrni. Érdekes csóró magyar családokból is kijönnek orvosok és termett már ki cigány diplomás gyerekotthonból. Aki akar az tesz érte, hogy ne legyen olyan szar mint amilyen volt.


"begyűjtik a környék problémás (roma) tanulóit. Így lehetetlen normális oktatást adni nekik, a pedagógus sem tanítani akar, hanem túlélni. Nyilván piacilag hasznos tudást így esélytelen elsajátítani."

Szuper, és egy problémás gyereknek hogy adsz piacképes tudást, ha már a 0. szinten elbukik? A piacképes tudás az az amiért meg kell dolgozni. Ha alapból neveletlen a gyerek, ordibál és beszól akkor milyen formában adsz neki olyan tudást amivel érettségit tud szerezni?

Problémás nem magától lesz a gyerek. Érdemes megnézni, hogy vannak cigányok akik tanulnak/tanultak mert a szüleik rákényszerítették őket vagy volt akaratuk tanulni.


"Rengeteg fiú amiatt nem jött össze vele, mert cigány. Ezt így az arcába mondták."

Mert olyan baromi jókat hallani a cigányokról. A tanultabb magyarok el is kerülik a cigányokat, mert nincs kedvük rettegni a "family"-től. Egyik ismerősömbe anno belement egy cigány motorral és 5 perc alatt összejött a falu apraja nagyja. Ezt ki kívánná?


Azért baromi érdekes, hogy például a koreaiakkal nincs probléma akik idejönnek. A kínaiakkal nincs probléma. A cigányokkal meg van és nem csak itt, hanem mindenhol a világban ismerik őket. Kanadába sem engedték be őket amikor innen menekültek. Blöff c. filmben szerinted honnan szedték az egész sztorit? A rendező gondolt egyet és egy népcsoportra ráhúzta azokat a jellegzetességeket?


Amúgy meg a linkelt kisfilm eredetije gettókról és feketékről szól, csak itthon mivel nincsenek feketék így ráhúzták a cigányokra.

Illetve kieg: "Jó oktatást kap". Nyilván, ha az adott helyen a tanárnak okos és tanulni akaró gyerekekkel kell foglalkoznia akkor jó oktatást kapnak. Ha pedig olyanokkal akik szarnak mindenbe és leköpik akkor oda nem épp a szakma csúcsa fog elmenni oktatni, sőt egy felügyelőnek is örülni kell kb.

Másik pedig, hogy szakmára inkább a nem cigányokat veszik fel. Azért nekem 1-2 ismerősöm járt ilyen gyűjtő szakmunkás képzőbe. Konkrétan 0 tudásra megkapták a kettest. Vagyis arra a tudásra ami konvergált a nullához. Ezek után pedig te ilyen embert felvennél villanyt szerelni?

Másik pedig az, hogy mondta egy srác, hogy festőnek tanult ezen a helyen és a kb 40-50-es kezdő létszámból kb 7-8 fog szakmát kapni, mert a többség be se járt oktatásra stb. Szóval ezeken is el lehetne merengeni.

2021. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!