Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a pasimat azért,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a pasimat azért, mert utálja a romákat, ez lehet szakító ok?

Figyelt kérdés

A barátom egyszerűen undorodik a romáktól, és ha szóba kerülnek, egyszerűen azt is sérelmezi, ha emberként hivatkozok rájuk.


Ott jött fel a konfliktus, hogy rendszeresen szokott adományozni ilyen ruhagyűjtőkbe általa nem hordott ruhákat, amikor pedig legutóbb vittük ki a ruháit, ott turkáltak a romák a gyűjtőben, és a pasim arcán valami nagyon durva undor ült ki, azt mondta, hogy inkább elégeti a ruháit, minthogy bármelyikük felvegye.


Azt mondja, hogy ő lakott úgy, hogy roma szomszédjai voltak, sőt a szüleit is egy ilyen helyről költöztette el, és hogy higyjek neki, hogy nem vehetők emberszámba, és jobb őket kerülni, mert balhésok, és ha konfliktus van, akkor vagy meg leszel bélyegezve, hogy rasszista, vagy mész a kórházba, mert rádjön a családfa.


Én szociológiai területen dolgozok, dolgoztam együtt romákkal, szerintem igenis jár nekik az esély, sokszor azért választják azt az életutat amit, mert alapból el vannak ítélve a bőrszínük miatt.


Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy a pasim ilyen szinten nem bírja őket, és szeretném elhagyni, ez jogos indok lenne?


2021. nov. 1. 09:00
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%

Bármi jogos indok, amit te annak érzel.

Ez egy komoly nézőpont beli ütközés, simán lehet ok arra, hogy kiábrándulj belőle, ha valami szélsőséges nézetet vall. A rasszizmus pedig, főleg ilyen szinten szélsőséges.

2021. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
44%
A pasid egy teljesen normálisan és egészségesen gondolkozó férfiember. Több ilyenre lenne szükség.
2021. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
83%
Lehet szakító ok bármilyen elv is. Bármiféle rasszizmus is pont olyan, mintha különböző vallási vagy politikai nézeteitek, homofóbia, állattartás, valami diéta... stb. lennének, amin folyton vitatkoztok. Különböző világkép, eltérő értékrend, kulturális különbségek, más élettapasztalat... nem vagyunk egyformák. Ilyenkor hiába vonzó a másik, ha ezt nem tudjátok áthidalni, amikor lehull a rózsaszín köd, és reálisabban látod, hogy ki ő valójában, már nem tudod magad elképzelni mellette évekig. És van olyan is persze, amikor valaki pl. megtér vagy pont kiábrándul az előző elveiből, életstílusából a párja hatására. De egy bimbózó kapcsolatnál még erősen a nem felé billen a mérleg ilyen különbségek miatt.
2021. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
84%

A Romák között is van sok fajta ember, de sajnos többsége valóban úgy él ahogyan a barátod írta.

Az nagyobb baj amikor valaki úgy tesz hogy szereti és kedvel egy roma embert és közben teljesen mást gondol cselekszik és mond a romákról.

Tudod nekem ha nincs bajom valakivel lehet annak bármilyen származása azzal hosszú távon sem lesz bajom, de sajnos már engem is mondott sok roma ember rasszistának érdekes módon akkor is amikor roma barátnőm volt,sokszor azt érzem ők még jobban rasszisták.

2021. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%

Az a helyzet hogy a pasid nem csak a bőrszín miatt ítélkezik...hanem konkrét történések miatt...tapasztalt már ezt azt.

Nyilván nem jó általánosítani.Mert származástól függetlenül vannak balhés,vagy rosszindulatú emberek...és normálisak is.

De az ember ilyen...szeret általánosítani...biztosan a migránsok között is vannak normálisak,mégis az általános kép róluk tudjuk milyen...épp azért mert a többség olyan amilyen.

Ez a roma társadalomra is igaz.Saját maguknak köszönhetik hogy így tekintenek rájuk az emberek.Ha nem adtak volna okot a pasidnak,nem tekintene undorral rájuk.

2021. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
76%

Minden lehet szakító ok, amit annak mondasz.

Rasszizmus szó pedig kezd unalmas lenni. Az, hogy valaki valamit tapasztalt és emiatt így látja a dolgokat és elhatárolódik a közegtől teljes mértékben én azt nem mondanám rasszistának. Nekem se kötelességem bármelyik fehér embert szeretnem mert fehér, ahogy egy romát se mert roma és egy embert se mert ember.

Ameddig nem bántja a másik embert addig a véleménye meglehet róla, akár ismeretlenül is, a saját értékeivel pedig mindenki maga rendelkezik. Csak példa, de a főnökét rengeteg ember szidja és ez teljesen normális ha nem szereti. Ettől még nem bűncselekmény, ha egy f.szrágónak nevezi és ha lehet nem is találkozik vele egy nap.

Nem kell egy embert se szeretni és egy rasszt sem. Viszont meg kell tűrni a másikat.

Amúgy pedig a rasszizmus nem csak a fehér embert érinti. Az egyéb nemzetek is ugyan úgy rasszisták sokszor. Cigányoknál is van aki utálja a magyart. Ezzel sincs semmi baj, amíg békén hagyja.

2021. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%

Sok roma tényleg ilyen sajnos, én sem szeretem azokat, akik úgy viselkednek, ahogy.

De ha pl. beszélgetek egy emberrel, akivel tök jól elvagyok, és közben kiderül, hogy roma (mert van, akin nem látszik), nem fogom ott hagyni. Inkább örülök neki, hogy ő kivétel, és mégsem ugyan olyan az összes. Illetve ha odajön hozzám egy roma ember valami miatt (bár sajnos mindig is lesznek előítéleteim előtte, de csak szigorúan magamban!), ugyan úgy megadom neki a tiszteletet a beszélgetés elején, mint bárki másnak, aztán majd úgy alakul a hozzáállásom, ahogy ő viselkedik. Ez a nem mindegy. Ha a pasid le se sz*rná, hogy valaki normális, csak haljon meg, mert roma, az tényleg aggodalomra adna okot, én az ilyen embereket nagy ívben kerülöm általában, és igen, szakítanék is.

2021. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
71%

"sokszor azért választják azt az életutat amit, mert alapból el vannak ítélve a bőrszínük miatt."

Megtettek mindent azért, hogy a 98%-ról ez legyen a vélemény. Köszönhetik az elődeik és az utódaik tetteinek. Életemben talán láttam 3-at 10000-ből, aki aránylag normálisnak tűnik, dolgozik, és nem a segélyekre meg a bűnözésre hajt.Őket nem is nézem le, de a többi semmirekellőt igen. Na lehet nyomkodni a pirosat, leszarom. A véleményem attól még marad.

2021. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
44%

Nálam ez szakítóok lenne! Én homofób, antiszemita és szexista nézetei miatt már volt, hogy szakítottam vkivel.


Aki egy kisebbséget elutasít, gyakran más kisebbségi csoportokkal szemben is elutasító, megbélyegző, kirekesztő.

2021. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
55%

6.


"Az, hogy valaki valamit tapasztalt és emiatt így látja a dolgokat és elhatárolódik a közegtől teljes mértékben én azt nem mondanám rasszistának."


pedig ez az!

ugyanis kérdező párja n számú cigány embertől szenvedett el negatív tapasztalatokat, de ezt kiterjeszti a cigányság egészére, mikor olyanokat mond, h. inkább égessék el az adományait, de egy cigány se kapja.

vagyis diszkriminálja egy etnikai csoportot, minden tagját, akiket nem ismer, azokat is, mindenkire projektálja (kivetíti) a rossz tapasztalatait.


mondok egy egyszerű példát, h. értsétek ennek a kártékony és abszurd voltát.

mindannyiunkat éert már szerelmi csalódás, amikor a másik megbántott, megalázott, kihasznált, fájdalmat okozott.


mégsem utálod az összes férfit vagy az összes nőt, azért mert a pasid/csajod szenvedést okozott neked.


ugyanilyen irracionális tett minden romát, mert pár roma csúnyán viselkedett vele.

2021. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!