Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a pasimat azért,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a pasimat azért, mert utálja a romákat, ez lehet szakító ok?

Figyelt kérdés

A barátom egyszerűen undorodik a romáktól, és ha szóba kerülnek, egyszerűen azt is sérelmezi, ha emberként hivatkozok rájuk.


Ott jött fel a konfliktus, hogy rendszeresen szokott adományozni ilyen ruhagyűjtőkbe általa nem hordott ruhákat, amikor pedig legutóbb vittük ki a ruháit, ott turkáltak a romák a gyűjtőben, és a pasim arcán valami nagyon durva undor ült ki, azt mondta, hogy inkább elégeti a ruháit, minthogy bármelyikük felvegye.


Azt mondja, hogy ő lakott úgy, hogy roma szomszédjai voltak, sőt a szüleit is egy ilyen helyről költöztette el, és hogy higyjek neki, hogy nem vehetők emberszámba, és jobb őket kerülni, mert balhésok, és ha konfliktus van, akkor vagy meg leszel bélyegezve, hogy rasszista, vagy mész a kórházba, mert rádjön a családfa.


Én szociológiai területen dolgozok, dolgoztam együtt romákkal, szerintem igenis jár nekik az esély, sokszor azért választják azt az életutat amit, mert alapból el vannak ítélve a bőrszínük miatt.


Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy a pasim ilyen szinten nem bírja őket, és szeretném elhagyni, ez jogos indok lenne?


2021. nov. 1. 09:00
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
58%
A valóságban a nagy antirasszista is kikerüli őket az utcán. Nem véletlenül,a tapasztalat még mindig többet nyom a latba.
2021. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
62%
Ezt nem előítéletnek, hanem utóítéletnek hívják sajnos. Hidd el senki nem az anyatejjel szívja ezeket magába, hanem neki a tiédétől rosszabb tapasztalatai voltak velük. Örülj inkább, hogy neked még nem okoztak semmilyen traumatizáló élményt, de attól még kérlek legyen benned annyi empátia, hogy megpróbálod magad a párod helyébe képzelni, hogy miért gondol/érez így. Te vagy a szociológus, azt hinném neked az átlag embernél jobban megy ez, hogy mások helyébe képzeld magad és megértsd a viselkedésük miértjeit ítélkezés nélkül.
2021. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
53%

12


Zéró tolerancia a rasszizmussal szemben! Ez az irányelv szerte a világban, jobb helyeken. És pont egy szociológust fog marhára zavarni egy olyan ember, mint a kérdező pasija! A szociológus empátiája nem arra való, hogy bevédje a rasszistákat vagy pátyolgassa a lelküket, hanem, hogy azokat védje meg, akik a rasszizmus áldozatai, kárvallottjai.

Egy jó szociológus pont arra fogja felhívni a figyelmet, hogy mennyire veszélyes az általánosítás. Mindenkit érnek rossz tapasztalatok az életben, mégsem ítélkezünk, gyűlölünk és rekesztünk ki minden embert, aki adott csoporthoz tartozik. Ezt kéne megérteni!



Nem kell tolerálni, nem kell elfogadni. Miért is kéne?!

2021. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom, hogy milyen jelenleg a cigányság helyzete Magyarországon, én nem is kértem őt, hogy fogadja el őket, de az, hogy inkább elégeti a ruháit, minthogy egy roma származású is kapjon belőle, vagy az, hogy sértve érzi magát, ha a romákat embernek mondja valaki, az nagyon szélsőséges viselkedés.


Egyébként nem homofób, nem ítél el semmilyen más kasztot, de egyszerűen a romákra olyan szinten undorral tekint, hogy az már félelmetes.

2021. nov. 1. 10:08
 15/48 anonim ***** válasza:
55%

13. A rasszizmus áldozatai?! :D


Amikor azt hallod pl. romák által elkövetett lincselések, rablások, verésekről készült videókban vagy vallomásokban, hogy a romák azt üvöltik "Öld meg a magyart!"? "Öld a gádzsót", "Üsd a magyart" és sajnos hasonlók.


Vagy hogy a romák teszik ki a népesség 10%-át, mégis ők követik el a gyilkosságok, rablások, verések és hasonló bűncselekmények felét, több mint felét? Vagy hogy sokkal több roma öl meg fehér magyart, mint fehér magyar romát, miközben a romák vannak sokkal kevesebben? Igen, szerintem is foglalkozzunk a rasszizmus összes áldozatával, de ne csak az egyik oldal áldozataival.

2021. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
28%
14. De ezt nem próbáltad még feltárni benne, hogy miért? Biztos érték őt olyan személyes traumák, vagy hozzá közel állókat, ami ezt okozza. Hogy mondjam máshogy: Ezt a témát nem tudjátok kibeszélni?
2021. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 harebell ***** válasza:
35%
Nekem ez azonnali szakítóok lenne, ilyen szélsőséges kijelentéseken részemről nincs mit megbeszélni.
2021. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
51%

"én nem is kértem őt, hogy fogadja el őket..."


"nem ítél el semmilyen más kasztot"


Szerintem kérdező, te nem vagy szociológus! Lehet, hogy szociális területen dolgozol, de nem vagy szociológus. Ha az lennél, nem használnád ebben a kontextusban a "kaszt" kifejezést, mert tudnád, hogy nem adekvát, nem pontos, éppen hogy félrevisz, és nem keverednél olyan ellentmondásba, hogy bár szakítóoknak érzed a párod viselkedését, de mégsem az elfogadás és tolerancia felé navigálod őt cigánykérdésben.


üdv. egy diplomás szociológus

2021. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

17

ment a zöld pacsi.

me too!

2021. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
31%

Már volt a kérdés , vagy valami nagyon hasonló feltéve.


Kérdező , neked konkrétan milyen tapasztalataid vannak a romàkkal kapcsolatban, hogyan dologztàl velük együtt, és mennyi ideig ?


Utazàl e velük valaha tömegközlekedèsen?

Laktak e a szomszèdsàgodban valaha ?

Jàrtàl e velük egy iskolàba?

Voltak roma baràtaid?


Nekem ezek közül mindegyikre igen a vàlaszom.


Sajnàlom, de én tele vagyok nagyon rossz tapasztalatokkal, mèg úgy is hogy mindenkinek megadtam az esélyt .

2021. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!