Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem akar feleségül venni, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar feleségül venni, mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Nagy szerelem volt a mienk es megbeszéltük, hogy esküvő, nászut, baba es egy tökéletes élet.

Megbeszéltük az eljegyzés időpontját is. Viszont az idő alatt közbejött nehány dolog es az exem be kavart. Akkor meg nem tudta teljesen elfogadni, hogy kiléptem egy 10 éves élettársi kapcsolatból. ( vele szerettem volna leélni az életemet , sajnos több értelemben bántalmazó kapcsolat volt , ezért nem bírtam tovább. )

Nos eljött az eljegyzés időpontja de nem történt semmi, majd jött később a k a szülinapom , névnapom, majd a karácsony es szilveszter ,teltek az alkalmak de nem kérte meg a kezem.

A babát régóta terveztük es orvosi segítséggel sikerült is. Novemberben születik a pici. Azt szeretnem, hogy úgy szülessen meg h házasok vagyok, azonban a párom mar nem akar feleségül venni.

Azt mondta h a dolgok amik történtek ( a bekavaras) "elvette a kedvet" vagy nem is tudom es mar nem szeret annyira mint az eleje. Hiányzik az a kis plusz. Azt mondja amíg az nem lesz meg es nem biztos benne addig nem akar elvenni, én viszont ragaszkodom hozza mert megígértük egymásnak es születik a baba es én tényleg szeretem.

Mostmár nagyon sokat veszekszunk ezen mert én csak hajtom h nyáron legyen esküvő de o nem akarja, mondtam h akkor elköltözom es számítsunk, hiszen ha egy fiú is megkéri egy lany kezet es az nemet mond utána általában szakítanak nem maradnak együtt. Es nekem ez piszkosul faj hogy nem biztos benne.

Elköltözni nem engedett mert h szeret, de én ezt mar nem bírom.

Szerintetek szakitsak? Tudom h jön a baba de ha o nem biztos benne h velem akar lenni akkor varjam meg amíg majd egy újszülöttel vagy pici babával kell költöznom mert akkor találja ki h hat mégse akar velem lenni ?

30 L 31 F



2020. jún. 5. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%
Na most kerdezo leirasabol annyi jon le h a ferfi akarja a gyereket es akarja ot is, es a sok veszekedes abbol van amit a no general. Senki nem ver senkit es valoszinuleg vita sem lenne annyi. Siman javithato lenne a kapcsolat, ennyiert egy apat szerintem nem kellene kidobni, nincs garancia h jon jobb. Itt a kerdezo van raporogve a hazassagra. Elfelejti h hazassagba szult gyerek sem garancia a jo parkapcsolatra.
2020. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
90%

"De van olyan egyébként, mert például ő gyerekkel képzelte az életét kislány kora óta, de nem találkozott a megfelelő férfival. Van ilyen, nem mindenki szerencsés. Akkor mondjon le róla?"

Én meg szeretnék rengeteg mentett cicát örökbefogadni kislánykorom óta de mivel erre a jelenlegi helyzetem sem anyagiakban, sem szabadidőben, sem lakásméretben nem alkalmas így igen, lemondok róla. Mivel nem vagyok önző ösztönlény, hogy de nekem akkor is 100 macska kell így igen, az ő érdeküket nézve nem megyek bele ilyenbe.

2020. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 A kérdező kommentje:

Imadom az allatokat, nekem is vannak kutyaim, vilag eletemben voltak es lesznek is, de azert az allatmentest es a gyerekvallalast ne emlitsuk egy napon. Nem egy kategoria.

En egyszeruen nem tudom elkepzelni az eletemet gyerek nelkul, nem tudom ez miert ilyen nehezen megerheto nehany embernek es miert foben jaro bun?

Az talan jobb amikor megvan az idilli latcat kep, hogy ott van 3 gyerek meg egy atvert feleseg es a ferj heti 3x prostihoz jar? Napestig tudnam sorolni az ilyen eseteket, es szerencsetlen nok mit sem sejtenek.

Volt olyan hosszaszolo akinek sikerult kiszurnie a lenyeget es megertette,hogy a parom szeretne nagyon a babat es engem is, az eggyetlen vita forrasa az eskuvo, mert nekem nagyon fontos. Egyebkent a kapcsolatunkkal nincs semmi baj, nem ertem miert jon itt mindenki azzal, hogy ez egy milyen rossz kapcsolat.

Van sajat hitel nelkuli csaladi hazam, szoval azt sem ertem, aki azzal jon, hogy eloszor a felteleket kell megteremteni.

Minden megvan, nem a baba volt a kerdes hanem az eskuvo.

2020. jún. 8. 12:45
 64/82 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az tényleg tökéletes kapcsolat, ahol a pasi a gyereket bevállalja, de az esküvőt meg nem. Legalább ne áltasd magad, ha már minket megpróbálsz, pedig objektíven látjuk a dolgot.
2020. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
100%
De ha minden tokeletes, kiveve h nem akar elvenni es ez vitakat general, miert nem engeded el az eskuvo temat es lenne egy elheto, normalis kapcsolatod? Kepes lennel bealdozni a szerinted jo kapcsolatodat azert h valaki (mas) elvegyen? Ha elkoltoztok a babaval, akkor ugyanugy nem lesz ferjed, csak akkor a gyereknek sem lesz annyi kontaktja az apjaval. Ha kieroszakolod az eskuvot es meg bele is megy, hogy tudsz ott allni az oltar elott, ha latod h a masik kozben nem akarja tiszta szivbol? Itt az egyetlen valtozo tenyezo a te hozzaallasod szerintem. Pontosan ertem h nem ezt igerte de te sem gyereket akartal eloszor, a dolgok valtoznak.
2020. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
17%

Kóbor macskákat összehasonlítani a saját gyerekkel elég merész, sőt nevetséges. Kezdjük ott, hogy anyai ösztön létezik, macska befogadó meg nem. Ez tény kérdés. De ha már az ösztönöknél tartunk, ha az a normális, aki elnyomja, remélem, te soha nem is szexelsz, mert pfúj, nehogy már gusztustalan ösztönlény legyél. Az is ösztön, csak szólok.(62-nek)

Kedves kérdező! Én (is) azt írtam, hogy rossz kapcsolat, de nem bántásból! Azért feltételezem, mert az írás alapján az jött le (lehet, hogy tévesen), hogy nem régóta vagytok együtt. Ezt abból gondolom, amiket az előző kapcsolatról írtál. Ő ezalatt az idő alatt már eljutott odáig, hogy "nem szeret már annyira, mint régen". "Nem biztos benne" Ezen kívül te magad írtad, hogy félsz, hogy költöznöd kell, mert mégse akar veled lenni. Ezeket mind te írtad! Nem egy jó kapcsolat ismervei.

Ahogy kivettem, a "bekavarás" azt jelenti, hogy egy bántalmazó ember másokkal együtt megfenyegetett. Erre egy normális férfi nem kiábrándul, hanem azon dolgozik, hogy megvédje tőlük a családját! Tehát vagy csak kifogás volt, és addig se akarta az esküvőt, ez nem jó jel. Vagy nem áldozatnak tekint, akit meg kell védeni, hanem bűnösnek. Ez pláne nem jó jel! Valamint sehol nem írtál jót róla, vagy a kapcsolatról. Egyszer említetted ugyan, hogy szeret, de ezzel egy mondatban, azt, hogy "nem engedett elköltözni". Ha te valóban el akartál költözni, ahhoz nem kell az engedélye. Ha megakadályozza, az bizony nem egészséges kapcsolat. Ne haragudj, sok gonosz hozzászólás érkezett, de az, hogy a leírás alapján nem az látszik, hogy ez egy jó kapcsolat, az viszont nem a válaszolók hibája. Nem arról írtál, hogy mekkora boldogság van. Ha szerinted az, és csak az esküvő a kérdés (ez se derült ki, mert ott van, hogy "szerintetek szakítsak?), akkor válaszolok arra: Szerintem ne erőltesd az esküvőt, mert kierőszakolva nincs értelme. Nem azon múlik egy kapcsolat.

2020. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
86%
Elöljáróban, elolvastam az összes kommentet, mielőtt válaszolnék. Többször elhangzott, hogy ő is szeret téged, te is szereted őt, mindketten akartátok a babát. De aztán volt az a bizonyos "bekavarás", ami mindent tönkre tett. A párod bizalma megingott, és elbizonytalanodott, hogy akarja-e egyáltalán ezt. Te meg igazságtalannak tartod, hogy ez a "bekavarás" miatt téged is hibáztat. Mi nem tudjuk, hogy kinek van igaza, mi történt pontosan, nem is ránk tartozik, és nem is nekünk kellene igazságot tennünk. Ezt a helyzetet nektek kell megoldni, ha igazán szeretitek, szerettétek egymást. Vagy így, vagy úgy. És most már nem csak magatok miatt, hanem a hamarosan megszületendő közös gyermeketek miatt. Én úgy gondolom, hogy most a házassághoz való görcsös ragaszkodás, zsarolás nem hogy közelebb vinne a boldogsághoz, hanem egyre inkább távolabb visz. Most tényleg ez a legfontosabb, hogy legyen egy papír róla, hogy férj és feleség vagytok? Házasság nélkül is lehet boldog életet élni, együtt maradhattok életetek végéig. De házasságban is lehettek boldogtalanok, el is hagyhatjátok egymást, el is válhattok. Ha szeretitek egymást, akkor próbáljátok meg helyrehozni a kapcsolatotokat, akár párterápia, pszichológus segítségével. Vesztenivalótok nem sok van, maximum nem jön össze, és fél év, egy év múlva szakítotok. De ha összejön, akkor a gyermeketek esélyt kap rá, hogy egy boldog családban nőjön fel. Ha most szakítasz csak azért, mert nem akar elvenni egy zűrzavaros időszakban, akkor onnan nem nagyon van már visszaút.
2020. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 A kérdező kommentje:

64-es : hat epp ez az. Ezert mondtam, hogy attol felek, hogy majd nagy hassal vagy pici babaval kell koltoznom.


65-os : igazad van, es nem szeretnek valaki mas felesege lenni, en egyszeruen csak arra vagyom, hogy mindennel fontosabb legyek neki, nem az a rohadt papir ami nekem kell, hanem az elhatarozas, a szandek, a fogadalom, hogy joban-rosszban mindig melletted.

Persze, hogy arra vagyom,hogy tiszta szivbol alljon az oltarnal, csak egyszeruen kikeszit a tudat,hogy nem vagyok neki annyira fontos pedig pontosan tudja nekem mennyire sokat jelentene, foleg azert fajo pont, mert a kapcsolatunkban legeloszor o mondta az eskuvot es mar terveztuk, hogy milyen lesz.


66-os teljesen eggyetertek es ezr probalom a paromnak elmondani, hogy egy szerelembe az ilyen bekavaras nem ugy kene, hogy hasson, hogy kiabrandul belolem. Tudta jol milyen ember es azt mondta koltozzek ide majd itt biztonsagban leszek es amikor tenyleg szuksegem lett volna a biztonsagra a valasz az h kiabrandultam beloled.

Azert nem enged elkoltozni mert felti a gyereket. Nem akarja h egyedul legyunk ott 2-3 oranyira tole. Szoval lehet mar nem is engem akar marasztalni igazabol csak a babat felti, en mehetnek.... nem tudom mar...


A valaszok nagyjabol mindenkinek szolnak, de probaltam mindenkinek, szemelyesen valaszolni, bocsanat, ha valahol osszefolynak a valaszok.

Ugy erzem ez fel fog emeszteni. A tudat, hogy mar nem szeret annyira es nem is vagyok olyan kulonleges.

Nem kieroszakolt hazasssagot akarok, csak nem akarom hamis remenyekbe ringatni magam.

Ezzel elment mar egy evtizedem.

2020. jún. 8. 20:03
 69/82 anonim ***** válasza:
100%

Figyi ha a jelenlegi párod igazán szeretne akkor nem fordult volna meg ez a fejében. Tudott az előző bántalmazó kapcsolatodról? Tudott róla hogy csak nehezen jöttél ki belőle?


Ha tudott róla akkor csak akkor kavarhatott ez be neki ha rájött hogy nem szeret igazán és nem akar állandóan védeni ettől a fazontól. Ha szeretne nem gondolkodna ilyesmin hanem minden helyzetbe melletted lenne. Akinek ezek a gondolatok megfordulnak egy kapcsolatba hogy nem akarja végig csinálni azt amit lát, nos szégyen mert ezzel egyenértékűen kimondta hogy nem is szeret igazán, én biztos mennék vagy hagynám hogy lépjen ki mert önmagában is nehéz az ilyen helyzet egyedül nemhogy még emellé egy immel ámmal vele van kapcsolat. Még mindig az ex irányítja manipulálja az életed. Oké nem szeret igazán a mostani akkor ilyen helyzetbe én speciel nem maradnék vele pláne ha tudja hogy milyen fájdalmon mentem keresztül hogy idáig eljussak. Remélem érthető volt a példa. Ha tudja hogy bántalmazó manipuláló kapcsolatba voltál nem kéne hogy kérdes legyen neki, ha igazán szeret hanem természetesnek kellene lennie hogy véd. De azt sem értem miért nem kérsz távolságtartásit miért nem jelented fel az exed ha zaklat?

2020. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy hülyeség a részedről házassággal zsarolni a másikat. Ultimátumokat adni hogy vagy elvesz vagy mész. Ha bekavart neki a múltban elszenvedett bántalmazó kapcsolat amit megéltél áldozatként akkor nem értem hogy neked ez hogy jutott eszedbe hogy ezzel tartsd sakban a jelenlegi párod. Ha velem ezt csinálták volna miután az ex felbukkan és zsarol és a jelenlegi így reagál szépen csöndben otthagytam volna és csak egyszer beszéltem volna meg vele de nem rágtam volna a fülét hogy dehogy megígérted hogy elveszel. Pláne nem a gyerekre hivatkozva. Felkészítettem volna magamat hogy valószínűleg egyedül kell védenem magam és a gyerekem mert nem szeret a párom és utána első utam egy jogászhoz vezetett volna a zaklatás miatt.

69-es voltam.

2020. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!