Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem akar feleségül venni, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar feleségül venni, mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Nagy szerelem volt a mienk es megbeszéltük, hogy esküvő, nászut, baba es egy tökéletes élet.

Megbeszéltük az eljegyzés időpontját is. Viszont az idő alatt közbejött nehány dolog es az exem be kavart. Akkor meg nem tudta teljesen elfogadni, hogy kiléptem egy 10 éves élettársi kapcsolatból. ( vele szerettem volna leélni az életemet , sajnos több értelemben bántalmazó kapcsolat volt , ezért nem bírtam tovább. )

Nos eljött az eljegyzés időpontja de nem történt semmi, majd jött később a k a szülinapom , névnapom, majd a karácsony es szilveszter ,teltek az alkalmak de nem kérte meg a kezem.

A babát régóta terveztük es orvosi segítséggel sikerült is. Novemberben születik a pici. Azt szeretnem, hogy úgy szülessen meg h házasok vagyok, azonban a párom mar nem akar feleségül venni.

Azt mondta h a dolgok amik történtek ( a bekavaras) "elvette a kedvet" vagy nem is tudom es mar nem szeret annyira mint az eleje. Hiányzik az a kis plusz. Azt mondja amíg az nem lesz meg es nem biztos benne addig nem akar elvenni, én viszont ragaszkodom hozza mert megígértük egymásnak es születik a baba es én tényleg szeretem.

Mostmár nagyon sokat veszekszunk ezen mert én csak hajtom h nyáron legyen esküvő de o nem akarja, mondtam h akkor elköltözom es számítsunk, hiszen ha egy fiú is megkéri egy lany kezet es az nemet mond utána általában szakítanak nem maradnak együtt. Es nekem ez piszkosul faj hogy nem biztos benne.

Elköltözni nem engedett mert h szeret, de én ezt mar nem bírom.

Szerintetek szakitsak? Tudom h jön a baba de ha o nem biztos benne h velem akar lenni akkor varjam meg amíg majd egy újszülöttel vagy pici babával kell költöznom mert akkor találja ki h hat mégse akar velem lenni ?

30 L 31 F



2020. jún. 5. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
94%
Amugy en majdnem 2 evig neveltem a lanyaimat egyedul, boldogok voltak DE minden ferfiban apat, apamintat kerestek, tehat a boldogsaguk nem volt teljes. Aztan jott a parom es eg es fold ahogy a gyerekek erzik magukat 5eve egy szereto apa-anya korben, ez csak igy lehet kerek, amugy csak felmegoldas. Ertem hogy jobb mint a semmi, de nagyon mas a gyerekek erzelmi fejlodese szempontjabol es rengeteg no akit csak az anyja nevelt lesz felnottkent szinten egyedulallo anya, kvazi lecopyzza osztonosen amit latott, ahogy eltek.
2020. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
33%

Bírom ezt a minden apa nélkül felnőtt gyerek lelki sérült lesz dumát. Nem, nem lesz az, mindenki, ahogy minden teljes családban felnőtt gyerek se lesz automatikusan boldog. Bizony egy rossz párkapcsolati minta többet is árthat, mint a semmilyen. Aki attól fél, hogy a párja, majd lelép az első titkárnővel, annak valószínűleg az apja is hasonlót tett, tehát valaha élt teljes családban. Nekem például nincs ilyen félelmem, pedig anyám egyedül nevelt.(Illetve egy rövid ideig apámmal, de arra nem emlékszem.) Lelki sérült se lettem. Mivel pedig a kapcsolatok nagy része a, még a gyerek születése előtt véget ér, b, válással végződik, c, megromlik, de együtt maradnak a felek, ezzel egy rossz mintát adva a gyereknek, ha csak azok vállalnának gyereket, akik boldogan élnek együtt, amíg meg nem halnak, akkor már rég kihaltunk volna.

Ti még soha nem hallottátok, hogy egy nő két dologért tesz meg mindent? Hogy legyen gyereke, vagy hogy ne legyen? Igen, vannak akik, nem akarják gyerek nélkül leélni az életüket. Valószínűleg a kérdező is ilyen. Miért kell ezért savazni?

Kérdező! Ne ragaszkodj se az esküvőhöz, se a pasihoz! Ez már nem lesz jó kapcsolat, csak rosszabb lenne, mint egyedül. Költözz el, még a szülés előtt, úgy egyszerűbb. Mi az, hogy nem megvéd egy bántalmazótól, hanem kavarásnak nevezi? Meg nem enged elköltözni? Olyan nincs! Könnyen lehet, hogy cseberből vederbe kerültél. Lehet, még rosszabb, lenne, mint az exed. Ne várj 10 évet! Fel tudod nevelni egyedül is azt a gyereket, ahogy nők milliói.

2020. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
26%
És azt mondja hogy nem lett lelki sérült :)
2020. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
18%
Kedves 53-as számú pszichológus! Esetleg lapozgasd egy kicsit a válási statisztikákban, vagy nézz körül a környezetedben, hány valóban boldog teljes család van! Nem a kamu Facebook fotókból kéne tájékozódni. Üdv a valóságban!😃
2020. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
80%

Tudod én valóban ilyen szakterületen mozgok, éppen ezért mondom, amit mondok.


Nem arról van szó, hogy boldogtalanul kell élni, de ez a rengeteg válás megnyomorítja a gyerekeket.


Talán felelősebben kellene gondolkozni és annak szülni, akivel valóban le akarjuk élni az életet, nem minden hisztire elválunk, nem törődve a gyerekünk lelkivilágával.


Nekem ez hányingerkeltő.

2020. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
15%
De basszus, nem az a kérdés, hogy egy boldog kiegyensúlyozott kapcsolatban jobb-e gyereket nevelni vagy egyedül! Én gyerekekkel foglalkozom, és látom azokat a gyerekeket is, akik csatatéren nőnek fel. Egyáltalán nem hat rájuk kevésbé, mint ha apa nélkül! Az mit segít a kérdezőn, hogy nem kellett volna gyereket vállalnia? Nem, nem volt olyan opció, hogy várja a szőke herceget, akivel majd le akarja élni az életét. Arról dönthetett, hogy legyen gyereke, vagy ne legyen. Ő így döntött. Sokan vannak, akiknek nem akkor érkezik a nagy Ő, amikor gyermekvállalási szempontból ideális, és még többen azok, akik azt hiszik, annak szülnek, akikkel le akarják élni az életüket, és később rájönnek, hogy mégse, mert mégse illenek annyira össze, vagy egyik/mindkét fél jelentős mértékben megváltozik. Akkor most senki ne szüljön, mert nincs jövőbe látó képessége? Vagy maradjanak együtt és szenvedjenek mindannyian? Vagy milyen egyéb ötleteid vannak? Tudom, hozzák rendbe a kapcsolatot...Nem lehet mindent. A nagy ötletet az utóbbiakra várom.
2020. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
100%

56#

Szerintem senki sem akar egyedül gyereket nevelni, inkább a helyzet alakul úgy, hogy inkább az apja nélkül teszi. Rossz hozzáállás, hogyha valaki gyereket akar, akkor legyen, nem kell mindenkinek gyereket vállalni, ha nem tudja biztosítani a megfelelő körülményeket! Két szülőnél ketten nevelik a gyereket, így többet foglalkoznak vele és lesz egy normális apa, anya képe. Nézd meg jelenleg mennyi fura fiatal van, akik nagyrészt interneten nőttek fel, mert szülő ha hazamegy TV-zik vagy pihen, mert fáradt a munkától, ez egy szülőnél könnyebben előfordul, hacsak az anya nem szánja minden idejét a gyerekre, hobbi, barátnők kb kizárva (jelen esetben az apa egyértelműen nem akarja a gyereket).

Egyedül gyereket vállalni elképesztően nehéz, intelligenciájából kiindulva szerintem nem gondolt bele mennyi áldozattal jár, csak legyen gyerek, mert kell, ezért van ilyen sok negatív hozzászólás.

2020. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
12%

De van olyan egyébként, mert például ő gyerekkel képzelte az életét kislány kora óta, de nem találkozott a megfelelő férfival. Van ilyen, nem mindenki szerencsés. Akkor mondjon le róla? Bizonyos kor fölött ebből a kettőből választhat, nincs más opció! A kérdezőnél ez a kor egy betegség miatt korábban jött el. Ő a saját lehetőségeiből az eggyel kevésbé rosszat "választotta". Mert ha a pszichopata pasitól vállalt volna gyereket, még rosszabb lenne. Azért az idézőjel, mert ez valószínűleg nem választás volt, csak nem lett terhes. Akik egyedül vállalnak gyereket, azok is tudják, hogy az ideális a "szép boldog család" lenne, de olyan lehetőség nekik nem adatott meg. Két szülőnél is nagyon sokan egyedül nevelik egyedül a gyereket, ne tegyünk már úgy, mintha ez nem létezne. Itt az oldalon is egy halom panasz van, hogy a pasi csak papírforma szerint van, a gyereket le se sz.rja. Esetleg abban merül ki a nevelés, ha nem hallja a gyerektől a tévét, lekever neki egyet, hogy hallgasson már! Tényleg ez olyan elengedhetetlenül fontos a gyerek lelki épségéhez?

"Lesz egy normális anya, apa képe." Tényleg minden helyzetben olyan "normális" az a kép? Szerinted a kérdező helyzetében az lenne?

Értem, hogy szerintetek a kérdező nem gondolt bele, de már terhes! Számításaim szerint el se vetethetné, de a szöveg alapján nem is akarja. Ez esetben a negatív kritika, nesze semmi, fogd meg jól. Tök mind1, hogy mit kellett volna tennie. Most mit tegyen?

2020. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 Savlekotő ***** válasza:
80%

Ha a gyerek fétis helyett a kapcsolatra lenne koncentrálva és kommunikációra eleve nem menne fatigra ennyi kapcsolat..

70F

2020. jún. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
80%

Jajj hagyjuk már ezt a gyerekkel képzelte el a jövőt. Milyen gyerekkel?? Olyannal, akit eleve csonka családra ítélt, hogy ő babázgasson??? Hagyjuk már. Éppen ez a jó szülő ismérve, hogy a gyerekért bármit! Ha nekem nem jött volna az igazi az életembe akkor nem vállaltam volna gyereket.

Gyereket csak annak szabad szülni, aki az életünk párja, akivel tényleg örökre tervezünk. Ha ez után beüt a baj, az egy másik kérdés, de akkor is mindenki mindent megtett a legjobb reményében.


Ez viszont egy csupa önzés, ami itt megy, nem törődve a gyerek lelkével. Gratulálok

2020. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!