Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miben több a házasság egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben több a házasság egy szimpla együttélésnél? (a papírt leszámítva)

Figyelt kérdés
2018. júl. 13. 06:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvàn akinek érzelmileg fontos, az nem csak egy papírnak tartja arról, hogy együtt vagytok. Ès a kötözködők kedvéért: az érzelmi érték nem azt jelenti, hogy aki hàzassàgban akar élni, az ettől szereti jobban a pàrjàt.

Egyrészt jogilag több. Ha hàzasok vagytok, törvényesen egymàs hozzàtartozói vagytok. Hivatalosan a férjed/ feleséged a csalàdod. A pasid, a csajod/ pàrod/ akivel szexelsz és együtt élsz hàzassàg nélkül, ő hivatalosan senkid. Te akkor a törvény előtt egyedülàlló vagy ilyen esetben. Ez a nem mindegy. Pl egy partnert nem köteles tàjékoztatni az orvos a pàrja àllapotàról mert nem csalàdtag. Ha hàzasok vagytok, te leszel az első szàmú. ( ismerősömnek volt ebből gondja, utàna össze is hàzasodtak.)

Màsrészt szàmomra és a férjem szàmàra is érzelmi értéke van. Egyszerűen nekem többet jelent, mint bàrmelyik pasim aki előtte volt, vele akarom, együtt akarjuk leélni az életünket, szóval nekem ő több mint egy épp aktuàlis pasi.Így aztàn nem is azonos módon kezelem. Hazaértem, megàllaodtam mellette végleg, soha többé nem kell màs. Sokkal jobb érzés kimondani, hogy ő a férjem, mint a pàrom/ pasim, és én pedig a felesége vagyok. Nem egy szimpla baràtnő. Természetesen akinek nem fontos ez a fajta kötelék, annak nem kötelező hàzasodni, és ez így van jól.Mindkettőnknek ezt jelenti a hàzassàg. 2 ember közt a kapcsolat legszorosabb, legmagasabb szintje azzal akit egy életre vàlasztottunk. Èrzelmileg és jogilag is összetartozunk.

2018. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
42%

Láthatóan kicsit összekeveredtek a fogalmak a válaszokban. A kérdés alapvetően arra vonatkozott, hogy leszámítva a házasság jogi vonatkozásait, mennyiben jelent többet egy szimpla együttélésnél. Ebben a relációban a házasság maximum lelki többletet jelent, amit a néhány jogi biztosíték a kellőnél nagyobb mértékben látszólag megnövel. A házasságnak régen is inkább a jogi oldala volt a fontos: biztosította az öröklést és adott esetben az egyedül maradó anya és gyerekek megélhetését. Ma már hajlamosak az emberek valamiféle romantikus köntösbe öltöztetni az egészet és azt hinni, hogy egy jogi aktus bármiben megakadályozza (sőt, régebben meg is akadályozta!) az embereket attól, hogy a partnerüket megcsalják vagy elhagyják. Régen is voltak házasságtörők, voltak válások, sőt, a házasságtörő nőkre még a XVIII. században is halálbüntetést akartak az ügyészek (más tészta, hogy ezt ekkor már jellemzően nem hajtották végre) - és hogy miért? Mert így bizonytalanná vált a birtok öröklése és a rend totálisan felborulhatott volna.


Nekem az a véleményem, hogy a házasságnak van jelentősége, de nem olyan szempontból, ahogyan azt az emberek általában gondolják. Ha ugyanis az emberben eredendően nincs meg a gerinc és a hűség, akkor egy papírral a kézben sem lesz meg. Így számomra a házasság csak egy jogi aktus, nem több, mert ha szeretek valakit és kötődöm hozzá, akkor gyűrű és papír nélkül is így van.

2018. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22. De nem is kell gerinctelen, hűtlen emberrel összekötni az életet. A pàrvàlasztàs a kölcsönös érzelmeken és vonzalmon( alapok) túl arról is szól, hogy mennyire ismerjük önmagunkat, az igényeinket, hogy mennyire tudunk józanul vàlaszani az alap dolgok meglétén túl. Mert ugye csak mert szerelmes az ember, még nem kell annàl kikötni aki pl volt màr hűtlen valakihez. Mert ilyenkor borítèkolható, hogy velünk szemben is így fog viselkedni előbb utóbb, hisz ez egy jellemhiba. Ha csak egyszer tette meg akkor is, benne van! Ha pl nem tudod elviselni a piàsokat, ne hàzasodj olyannal aki havi x alkalommal alkoholt vedel, kocsmatöltelék hétvégenként. , gyakran részeg Stb..Ha nem vagy oda azokért akik egy fél vàrosnyi emberrel összefeküdtek, ne kezdj olyannal mert tovàbbra is ilyen lesz, csak màr mellőled jàr majd félre. Pl ha valami szàmodra fontos hiànyzik s partneredből, akkor sem érdemes vele maradni, mert pàr év múlva a hiànyossàg úgyis visszaüt és vagy végigszenveded mellette az életed vagy mentek vàlni. Sok ember simàn elkerülhette volna a vàlàsàt, ha eleve nem szarul vàlaszt. Ha nem alapból olyat vàlasztott volna aki egyértelműen nem illik hozzà. Csak mert valaki szerelmes, még nem kéne butànak is lenni. Az ilyenek miatt van sok vàlàs egyébként.
2018. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
@23: Amiket leírtál, azok mind párkapcsolati problémák - ilyen tulajdonságokkal rendelkező nőt nem hogy nem vennék el, de nem is élnék vele.
2018. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

1. pl. nem hajtanak el az intenzívről azzal az indokkal, hogy "csak rokon vagy házastárs" látogathat - ez azért elég nyomós ok, többek között - jó, írunk beleegyező nyilatkoztatot, jobb híján, de ettől Mo-n még simn kivágnak a kórházból ha látogatnánk egymást (megtörtént eset, sajnos)


2. mi külföldön élünk, mindent kétszer kell intéznünk, az összes szar papírt külön kérvényeztetni. Ha házasok lennénk, akkor egyikőnk, aki többet keres, elintézi a dolgokat, és a másik automatikusan megkapja a tartózkodási engedélyt, mint házastárs


3. gyerekvállalásról így szó sem lehet. Unokatestvérem konkrétan csak 5 hónapig szrozott a magyar és holland hivatalokkal, mire el tudta intézni, hogy a lánya majd az ő nevét viselje.

2018. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Meg jó érzés azt mondani, hogy "férjem", "feleségem", mint "a párom, kedvesem, stb.


De nekünk elsősorban a papír miatt lesz lényeges, amúgy én pl. esküvő élkül is tök elvagyok, mert szeretem a páromat, ő az életem és viszont.

2018. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
51%

Félreértés ne essék, nem vagyok házasságellenes, sőt én is férjnél vagyok, de vhogy sosem tapasztalom ezeket az ultimate “sokkal könnyebb ügyintézés”-érveket... olyannyira nem, hogy pl. nem tudtam pénzt felvenni a férjem kérésére a kártyájáról (automata híján bankban), simán elküldtek, hiába vagyunk házasok, vagy a postán lévő csomagját sem adták ki, szintén senkit nem érdekelt, hogy a férjem, ugyanúgy meghatalmazást kértek... szóval én még nem találkoztam könnyebb ügyintézéssel, annyit tudok, hogy gyereknél majd nem kell aláírni 1 db papírt, amin nyilatkozik, h ő az apa. Ennyi...

#25

- Ez az “elhajtanak a kórházból, ha nem vagytok házasok” sztem valami urban legend... gondolom nem veled történt, hanem ismerőstől hallottad. Velem (és tényleg velem) pl. annyi történt, hogy közölték hogy “csak családtag”, én meg bemondtam, h a neje vagyok (nem voltam az). Simán bemehettem, nem kellett személyit mutogatnom (nem mintha az bizonyítana bármit is), és nem küldtek haza a házassági anyakönyvi kivonatért...

- A letelepedési engedélyes érv az érthető és logikus.

- A gyerektémát gondolom inkább a külföldi ügyintézés bonyolíthatta a rokonodnál, legalábbis én több nem házas szülőt ismerek (barátaimnál beindult a “baby boom”), és egyik új apukának sem volt egy nagy küzdelem az apasági nyilatkozat.

2018. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Nekem az a véleményem, hogy a házasságnak van jelentősége, de nem olyan szempontból, ahogyan azt az emberek általában gondolják. Ha ugyanis az emberben eredendően nincs meg a gerinc és a hűség, akkor egy papírral a kézben sem lesz meg. Így számomra a házasság csak egy jogi aktus, nem több, mert ha szeretek valakit és kötődöm hozzá, akkor gyűrű és papír nélkül is így van"


Kb úgy érvelsz, mintha azt mondanád, hogy az iskolázottságnak semmi értelme, mert ha valaki nem tanul, akkor megbukik.

Vannak , akik tanulnak és eredményesek, és vannak, akik nem. Ettől még az iskola, mint intézmény, és az iskolázottság érték. Ugyanez a helyzet a házassággal is.

2018. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

#27-esnek:


Az apasági nyilatkozat nem egy db papír aláírása,ahogyan fogalmazol, hanem kb 40 helyen kell aláírni (nem elírás: értsd: negyven). Feltéve, hogy az apa ezzt önkét vállalja, mármint, hogy elismeri az apaságot. Ha nem teszi, akkor fogadhatsz ügyvédet, indíthatsz pert, megjelenhetsz a bíróságon legalább 2-szer, közben fogadhatsz bébiszittert és ez még csak egy téma.


Házastárs halála esetén benyújthatod a kérelmet az özvegyi nyugdíj iránt. Újabban az élettársak is kapnak valamilyen csekély összegű "özvegyi" nyugdíjt, azonban máris fellép egy óriási kérdés: hogyan bizonyítod, hogy élettársak voltatok? Benyújthatsz egy kérelmet illetékbélyeggel az önkormányzathoz, hogy kérsz erről egy hatósági bizonyítványt, mert a nyugdíjfolyósító anélkül szóba se áll, ott meg azt fogják mondni, tanúkkal kell igazolnod, hogy együtt éltetek. Ha a tanúk által elmondottak és a lakcím-adatok nem egyeznek, akkor ez esetben se kapod meg a hatóságit. Jó sok utánajárás, vihetsz be tanúkat, tök időigényes az egész, mindenhol órákig tart a várakozás.


Ha meghal a házastársad, akkor hozzátartozó vagy, ha az élettársad hal meg, végrendelet hiányában sehol sem vagy, gyakorlatilag senkije vagy. Tökmindegy, hogy mennyit éltetek együtt.


És még sorolhatnám. Az persze igaz, hogy a postán kell meghatalmazás, de ez semmiség azokhoz a kálváriákhoz képest, amiket egy-egy olyan ügy megkövetel, amikor bizonyítanod kell, hogy igenis ő az élettársad, vagy az élettársad volt.

2018. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!