Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miben több a házasság egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben több a házasság egy szimpla együttélésnél? (a papírt leszámítva)

Figyelt kérdés
2018. júl. 13. 06:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Az életben nagy jelentősége van a papíroknak, mindennél.

Nem azért, mert aláírsz bármit, azért, mert azt jelzi,hogy komolyan gondolod, tervezel a jövővel, közös életet szeretnél. Bár ez nem mindenkinel ennyire megfontolt lépés, manapság ugyanis sok házasság csak azért köttetik meg,hogy az ezzel járó támogatási lehetőségeket igénybe vegyék.


Számomra egy volt ami megerősítette a házasságot: a gyerek, akinek az anyja és az apja a családja, és ezt valahol a papírkötelék erősíti meg jobban.


Azóta már sajnos nem élek házasságban (nem válás miatt), és innentől nem számít a papír, nem mennék még egyszer férjhez, pedig korban még nagyon is megtehetném. Sőt, együtt élős kapcsolatot sem preferálok.

De az első...az legyen giccsesen papíros :)

2018. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

Voltam hazas, fantasztikus erzes volt mondani h a ferjem jon ertem,szamomra jelentett tobbletjelentessel, talan ugy mondanam h a kapcsolat egy magasabb szintje az en fejemben (nem arrol szolt h nezzetek sikerult megfognom ezt a remek pasit es most mar csak az enyem bibibi), de szamomra a teljes elkotelezodest jelentette valaki mellett,egy eletre, amiben benne van h egyutt toljuk vegig ezt bulit,jojjon bmi. Van egy szovetsegesem, egy cinkosom,akit ismerek es szemtanui leszunk egymas pillanatainak az erettsegitol a nyugdijig es a kozos unokakig. Nekem ezt jelentette. Valahol a baratom, a parom nekem nem fejezi ezt ugy ki. Aztan ez a remek ember 3het alatt kifalcolt par ev mulva mogulem. Legjobban a kudarc bantott h egy ekkora szovetseget nem birtam megtartani.Persze pontosan tudtam h egyedul keptelenseg. Aztan jott vki akivel gyuru es hivatalos dolgok nelkul is ugy elek mintha hazasok lennenk, maximalis elkotelezodessel es komolysaggal a kozos dolgaink irant, siman leelnem vele az eletem hazassagi fogadalom nelkul is, mert latom rajta h komolyan veszi, ugy mint en es meg fogja tartani amit igert. Erre megkerte a kezem mert szamara meg elkepzelhetetlen h ezt ne vallaljuk fel h a gyerekeink ne hazassagba szulessenek es vadhazassagban eljunk:)


Technikailag azt vallalod h kitartasz a masik mellett, egyutt oldjatok meg a problemakat es egyutt nevelitek fel a gyerekeket. Bar igen nagy szamu a valasok aranya, altalaban ez azert eleg eros osszetarto ero, maga a tudat h mi egyszer azt vallaltuk hogy... es nem hagyjuk el a masikat az elso problema felmerulesenel.

2018. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt, hivatalosan is felvállalod a másikat és nem csak össze állsz az ép aktuális nővel/férfival.

Másrészről, mindig falakba ütköztünk, ha hivatalos dolgot kellett intézni.

Különben, itthon, mindennapokban semmit nem változtat.

2018. júl. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Számomra a legmagasabb lépcsőfok, a legkomolyabb szándékot jelzi. Más minőségbe helyezi át a kapcsolatot. Teljes más azt mondani, hogy ő itt a barátom, mint azt, hogy ő a férjem.
2018. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Mindenben. Már kimondani is egészen más, hogy ez itt a pasim/csajom/barátom/barátnőm/párom/élettársan, mint hogy a férjem/feleségem. Megélni is. Mi pl nem fogunk elválni, nincs ilyen opció. Hiszem, hogy a szerelem és a hűség döntés kérdése. És ha épp mérges is vagyok a férjemre valami miatt, akkor is szeretem, mert akkor, ott, 10 éve a templomban ezt kijelentettem és betartom. És egyáltalán nem kényszeres, csak tökéletesen biztonságos. Amióta gyerekeink vannak, még szebb lett a kapcsolatunk, de nem biztosabb. Eddig is az volt. Számomra a házasságon kívüli együttélés sokkal inkább kalandnak minősül, mint stabil párkapcsolatnak.
2018. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Számomra azt jelenti, hogy az illető hajlandó leélni velem az életét, történjen bármi, ami nagyon megtisztelő. Persze ettől még történhet akármi a házasság során, elválhatunk stb, de nekem fontos, hogy legalább a szándéka legyen meg, hogy elköteleződjön mellettem egy életen át. Nem ez fogja összetartani a házasságot, nem biztos, hogy tovább együtt leszünk, mintha csak simán összeálltunk volna, ettől még szükséges a folyamatos közös munka, hogy mindketten tegyünk a kapcsolatért. Azért más az, ha valaki a családja, barátai (ha zárt körű esküvő, még akkor is legalább a tanúk) előtt felvállalja, hogy velem éli le az életét és nem kell neki más nő mint az, aki bizonygatja, hogy így meg úgy szeret, de a házasság gondolatától pánikrohamot kap, mert azért annyira mégsem gondolja komolyan a dolgot, hogy feladja a lehetőséget, hogy szabadon, felelősség vállalása nélkül lelépjen mellőlem, ha esetleg jön egy nálam jobb nő.
2018. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 peca1000 ***** válasza:
37%

Azzal több hogy van egy papírod arról, hogy együtt vagytok.


Meg az életben jó esetben 1X kifizetsz egy nagyon drága bulit, ahova eljön a rokonság.


És az izgulás, hogy ne menjen rá a gatyád, és legyél hajléktalan, ha válásra kerül sor.


És ami a legfontosabb: hogy végre senki sem fog csesztetni azért, hogy eljegyzés legyen, és már vedd el végre, mert ott fog hagyni.


Másodszor vagyok nős :)

2018. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Bétó apó ***** válasza:
21%
Ha már papírod is van róla, akkor esélyes hogy alaposan megcumiztad a dolgot. Különösen ha férfi vagy. Ugyanis szinte biztos, hogy csak komoly anyagi veszteséggel tudsz menekülni a buliból, amikor válásra kerül a sor. Már pedig a statisztikák szerint válásra FOG sor kerülni, ne tévesszen meg senkit se a holtodiglan-holtomiglan eskü. Ha csak simán együtt éltek, akkor egyszerűen hazaküldheted a csajszit, amikor köhögni kezd a kapcsolat, különösebb anyagi veszteség nélkül. Ha házasok vagytok, akkor minden keservesen megkeresett forintodat meg kell osztanod az asszonnyal, még akkor is, ha te jóval többet kerestél nála. No ez az oka amiért annyira ragaszkodnak a nők a házassághoz, mert ők szinte mindig csak nyernek a dolgon. És mivel a férfaknak állandó punci kell, így könnyen tudják a nők zsarolni őket addig, amíg alá nem írják az anyakönyvet.
2018. júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%

Az a tapasztalatom, hogy a házasságvágy nem minden esetben szeretet alapú, gyakran a félelem táplálja.


Félelem az elhagyódástól, az ōszinte bizalom és hit hiánya a partner érzéseiben, ilyenkor az eljegyzés biztosítékként szolgál, tehát az ego megnyugtatása a cél.


Biztosítékra annak van szüksége, aki bizonytalan.Annak van az elkötelezōdés ilyen formájú jelére szüksége, aki nem hisz, és nem bízik a partner érzelmeiben, mert ez egy megerōsítés.Megerōsíteni azt kell, ami gyenge, ez esetben a bizalom.


Eredetileg, és optimális esetben az eljegyzés nem a félelem, és kétségek megszüntetésére kellene, hogy szolgáljon, hanem, ahogyan itt azt írták már mások, valóban egy magasabb minōségbe való emelkedésre, ahol az eljegyzés nem stabilizálja az érzelmeket, hanem a már eleve stabil érzelmekhez ad hozzá.


Másik nem szeretet alapú megyilvánulása a házasságvágynak az ezzel járó presztizsre való áhítozás, külvilágnak való házasodás.


Tegyük fel, hogy nem léteznek szociális kapcsolatok az elméleti univerzumunkban, minden szerelmespár egy lakatlan szigeten él együtt, más emberek nélkül, kvázi nincs aki felé demonstrálják az összetartozásukat, maguknak sem kell biztosíték, mert nincs kiért elhagyni, és elhagyódni.


Aki ebben az esetben is a házasságkötést választja, az teszi szeretetbōl.

2018. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjuk már azt, hogy szegény férj van mindig kisemmizve. Ha a férj többet keres, akkor általában azért van, mert az asszony -a kevesebb munka mellett- hozza-viszi a gyerekeket és több részt vállal a házimunkából. Tehát ő teremti meg azt, hogy a férj több pénzt hozhasson haza.

Ha pedig válasra kerül a sor, akkor vagy feleznek, vagy a házban maradó fél lakáshasznalati díjat köteles fizetni a másiknak. Ha ezzel nem él a lakastelhagyó fél, az az ő baja.

2018. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!