Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek házasságban közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek házasságban közös kasszán v. külön kasszán?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 10:19
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég szomorú olvasni ezeket a válaszokat.

Ennyire kiveszett a világból a bizalom? Mire fel a házasság, ha ennyire félti mindenki a kis sz@ros forintjait?

Mi közös kasszán vagyunk, már a házasság előtt is azon voltunk. Mivel most takarékoskodunk, lakást akarunk venni, és gyereket is tervezünk 1-2 éven belül, mi így intézzük a pénzügyeinket:

Egy füzetbe fel van vezetve minden bevételünk és kiadásunk. A kettőnk fizetése, plusz, ami még jön hozzá pluszban (túlórapénz, borravaló, jófogás eladások stb). Így van egy összegünk, amiből egy hónapban gazdálkodni tudunk. Ebből megy minden kiadás: csekkek, élelmiszer, háztartási dolgok, gyógyszerek, fundamenta, stb, ami csak szükséges.

A hó végén pedig marad X összeg, amit nem használtunk fel. Ezt pedig eldöntjük, mire menjen. Ha kell valakinek új ruha, telefon, akármi, akkor megvesszük, amíg ésszerű a dolog, és nem azért akar a másik új telefont, mert a gipsz jakabnak is olyan van, és az milyen menő már... Szóval a megmaradt összegből eldöntjük, mire van még szükség, vagy éppenséggel félretesszük az egészet, mert nem szórjuk el feleslegesen, és bármikor jöhetnek váratlan kiadások (most pl, hogy csak egy példát említsek, 25.000-ret hagytunk ott pár napja az állatorvosnál, mert baj történt, és sürgősségi ellátásra volt szükség, szóval ebben a hónapban már nem veszünk új porszívót)

Nálunk ez már évek óta működik, vita sosem volt belőle. Mindenki megkapja, amire szüksége van, de nem vásárolgatunk felesleges dolgokat.

2017. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni az utolsó pár válaszadó válaszát. Megerősít engem, hogy nem csak nálunk működik kitűnően a közös kassza, hanem másoknál is. Már féltem, hogy mi csodabogarak vagyunk. :)


Én sem értem, hogy miért kell a másik tudta nélkül költeni a pénzt, gondolom nyilván azért mert vita lenne belőle, tehát ebből követezik, hogy fölösleges dolog lett megvásárolva. Nem gondolom, hogy bármelyik férj sajnálná az új csizmát a feleségétől, ha a régi már olyan rossz, hogy havas lében tocsog a lába. Viszont, ha századik fölösleges, porosodó csizma már nyilván fáj anyagilag is, amit a másik fél már nehezményez. Ezek a kacatok valójában, csak hátráltatják a közös cél elérését. Pillanatnyi örömforrások ezek, amik ideig-óráig jók, majd kell a másik, a jobb az újabb. Fogyasztói társadalmunk újabb negatívuma, hogy megszűnik a bizalom a házastársakban, csak azért, hogy a privát kis bizbasz vásárlást legalizálhassuk.


Van ezekre a költekezésekre egy nagyon jó módszer. Minden olyan tárgyat, amit meg szeretnénk venni kategorizálunk 3 csoportba. Szükséges, kellene, jó lenne. Az utolsó törölhető, a második pedig halasztható. Egyedül a szükséges tárgyakat vegyük meg.

2017. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
55%

A feleségemmel külön kasszán vagyunk, soha nem is merült fel, hogy legyen közös számlánk.

A rezsit nem felezgetjük, a csekkek egyik felét én fizetem, a másikat meg ő. Nagybevásárlásoknál szintén felváltva fizetünk. Szerencsére nem kell fillérre pontosan számolgatnunk a dolgainkat.

Nálunk az szól a külön kassza mellett, ha ő venni akar egy kabátot, cipőt stb., akkor vegyen, nyugodtan, személy szerint zavarna, az ezt közös pénzből tenné. Cserében én is akkor veszek tévét, amikor szeretnék.


De hogy még extrémebb példát mondjak: a lakásváráslás önerejét (kb. 2 millió Ft) mind ő állta a spórolt pénzéből, egy másodpercig nem volt vita tárgya, sőt a törlesztőrészleteket is tőle vonják majd.


Számla szempontjából külön pénzünk van, gyakorlatilag pedig közösnek tekintjük az ott lévő pénzeket. Nem számoltatjuk el egymást fillérre pontosan, a kiadásokat nagyjából megpróbáljuk felezni.

2017. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
44%

Akkor mi eleg erdekesek vagyunk.

kulon kasszan vagyunk miota osszekoltoztunk.5eve.

Iden hazasodtunk ossze de maradtunk kulon kasszan.

Mar a legelejetol fogva ugy elunk hogy a ferjem szamlajarol

vonnak mindent.Konkretan az en szamlamat semmi sem terheli.

Amint elfogy a parom kartyajarol a penz,nyulunk az enyemhez.

Kaja,egyeb dolgok...

Az en kartyamon mindig marad a fizubol,igy konkretan az en kartyam

a gyujtogeto kartya.Az enyemen boven van tartalek.

Mi ugy gondoljuk jobb ez igy kulon.

Mintha lenne egy gyujtogeto kartya

Raadasul ha ajandekot veszunk nem kell felni h a parom eszreveszi.

🙂

Nalunk ez a termeszetes az elejetol fogva.

Nincsen ilyen h en penzem te penzem.

Barmelyikunk kolteni akar megkerdezi a masikat(persze nagyobb dolgokban)

Lehet sokan nem ertik meg.De nalunk tenyleg igy van🙂

2017. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Utolsó én ezt közös kasszának nevezném, hiszen közösen diszponáltok a pénz felett. Nincs enyém-tied. Technikailag két bankszámlát tartotok fenn, de attól ez még közös kassza.
2017. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
37%

Igaz,de akkor sem 1 bankszamlank van es egymas kartyait nem hasznaljuk.

Akar le is lephetnek a megsporolt penzel ha ugyveszed...

Szoval ezt mondjuk kulon kasszanak ami azert mukodik kozosben mert bizunk a masikban.

2017. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza, különben semmi értelme összeházasodni. A házasság vagyonközösség. Akik féltik a pénzecskéjüket, éldegéljenek együtt, ha akarnak. De ha nincs meg a megfelelő szintű bizalom 2 ember között, felesleges lenne házasodni. Képmutatás. Milyen már az, hogy házastársak, de mégsem bíznak egymásban annyira, hogy nincs enyém tiéd, csak miénk van? Ez nem házasság így.
2017. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Bodnár Pál válasza:
63%
A házasság a közös élet, csak akkor van gond ha megbomlik az egyensúly és megromlik a kapcsolat. Olyankor a vesztes szeretné visszacsinálni, de az már nem lehetséges
2017. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 PapaiEra válasza:
63%
Mi még nem vagyunk házasok, de évek óta együtt élünk. A lakás, rezsi, kaja, gyerek dolgai közös, a saját kis hóbortjaink (pl párom technikai dolgai, én ruháim) saját pénzünkből mennek. Ő többet keres, mint én, de bármire szükségünk van, nem mond nemet, nyilván ésszerű keretek között.
2017. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!