Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hosszú távú kapcsolatban, de nem házasságban, közös vagy külön kasszán vagytok?
Mi az összeköltözés után rögtön közös kasszán lettünk.
Ha te is szeretnéd, miért ne? Mi most sem vagyunk házasok még, de a közös kasszával egyikünknek sincs gondja.
Minden azon múlik, hogy miben egyeztek meg a pároddal. Ha úgy érzed, szükség van ennek az átbeszélésére, akkor kezdeményezz róla egy nyugott hangulatú beszélgetést, amikor ráértek mindketten.
Ha meg csak azért bizonytalanodtál el, mert a barátaid szerint valami "ciki", akkor aludj egyet a dologra és lásd be, hogy neked nem a barátaid elvárásainak (mert a cikiség az elvárások eredménye) kell megfelelned, hanem a magadénak. Te elégedett vagy a helyzettel? Ha igen, örülj neki. Ha nem, akkor pedig kezdeményezd a változtatást. A barátaid véleményét meg kezeld az helyén. Régi latin közmondás, hogy a vélemény olyan, mint a se.gglyuk. Mindenkinek van, senkit nem érdekel a másé. Téged se érdekeljen olyan nagyon, hogy a barátaidnak mi ciki. Önálló felnőtt ember vagy. Úgy kezeled a pénzügyeidet, ahogy szeretnéd.
Mi már papíron is együtt élünk, de sosem volt közös kasszánk. Ő fizeti a kaja, tisztítószer, kisebb bútor vásárlásokat,az autója összes költségét,saját ruháit, hobbiját, én az összes rezsit és az összes lakástörlesztőt, és a gyerekek minden kiadását. Papír előtt ugyan így volt. Még a nyaralásokat is így csináljuk. Ő fizeti a szállást, én meg a helyszínen minden kaját, nasit, pohár italokat. Magamra sajnos még nemigen jut pénzem a gyerekek miatt, de majd ha idén kifut a lakáshitel, akkor azt a pénzt, eldöntöttem, hogy magamra fogom költeni, bepótolom az eddigi éveket.
Ha kiszámolom nem biztos, hogy igazságos így, bútort ritkán veszünk, szerintem én többet állok nő létemre a családi költségvetésből, mint ő, pedig pont egyformán keresünk. Neki jut magára is, nekem nem. Többször is próbáltam erről beszélni vele, de sajnos nem vezetett előre. Vagy megszokok vagy megszökök. Ez van, én ezt benyelem, valakivel ilyen az élet, más ilyet is hallottam magam körül, hogy a nő többet rak a családi kasszába. Szerintem az lenne a jó módszer, hogy van mindenkinek külön számlája, és van egy közös kalap. Abba mindenki betesz egy azonos összeget, (vagy ha nagy a különbség a keresetekben, akkor arányosított összeget) és abból fizetni a rezsit, hitelt, közös autót, kaját, tisztítószert, gyerekek dolgait, és mindenkinek a sajátjában is hagyni pénzt, amiből magára költhet, ahogy akar, vagy akár félre is teheti. És az is jó, ha nem egy kalap van, hanem két közös kalap, és a második a közös félretett pénzt a nyaralásra, ünnepekre, váratlan kiadásokra. Ha több eszem lett volna régen, ezt vezettem volna be, sajnos most már hiába ugrálok, de én ezt javaslom mindenkinek, főleg, ha nem házas.
Nem tudom elképzelni, hogy valaha is bárkivel közös kasszára álljak. Szerintem mindenki tartsa fent a saját kis független számláját, ahova bejön a fizuja. A közös dolgokkal (rezsi, kaja, tisztítószerek) elszámolunk és felezzük. A többi legyen mindenki saját privát döntése, hogy mit kezd a maradék pénzével.
Szerintem felesleges feszkót szül a közös kassza (valaki olyanra költ, ami a másiknak nem fontod, de mivel közös a vagyon, úgy érezheti, elherdálták az ő pénzét is), illetve szétváláskor az ember ott állhat 0 forinttal vagy feleslegesen tépik egymást a pénzen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!