Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasságban közös a kassza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban közös a kassza? Mi 2 éves házasok vagyunk és külön kasszán, van egy közös gyerekünk.

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 15:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Kinél hogy.

Nekünk a közös kassza volt természetes.

2016. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Hazassagban ha akarsz se tudsz teljesen kulon lenni, azert hivjak "vagyonkozossegnek", tehat tok mindegy ki hol gyujt es micsodat. Mondjuk szerintem hazassagban a kozos kassza az alap. Nem lakotarsak vagytok, hanem kozos az eletetek.
2016. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
alap. már összeköltözés óta azon vagyunk.
2016. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Alap elvaras a kozos kassza nem sokkal osszekoltozes utan. A hazassag egy "mindent bele szovetseg". Nincs enyem-tied. Mienk van.

21/L

2016. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálunk részleges különkassza van, ami azt jelenti, hogy egy bizonyos összegig (néhány tízezer forint) van saját pénz, ami magunkra megy (kondibérlet, utazás, csoki, bármi). De számomra elképzelhetetlen lenne, hogy egy nagybevásárlásnál vagy a rezsinél patikamérlegen méricskéljük, hogy ki mennyit adott bele, és mennyit kell még. Közös gyereknél pláne nem értem.
2016. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk, külön kassza, tökéletesen működött, gyerekek mellett is. Mai napig nem tudom, mennyit keres a párom és ő sem én mennyit. Úgy is mondhatnám, saját magunkét sem tudjuk.
2016. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk úgy néz ki, hogy fizukor majdnem az egészet betesszük a dobozba, némi "zsebpénzt" lecsípve (hogy vmennyi pénz azért legyen nálunk kb. bármire). Ha bevásárolni megyünk, tankolni kell, vagy csak elmennénk moziba, akkor a dobozból veszünk ki pénzt. Nagyobb kiadásoknál - ha a másik épp nincs otthon és nem látja -, szólunk, hogy x összeget kivettünk, csak hogy tudjon róla, ne legyen "meglepi". Kb. ennyi. Szerintem ez kimeríti a közös kassza fogalmát, nálunk bevált, és nem igazán tudom elképzelni, hogy máshogy legyen... bevásárlásnál, vagy csak egy mozinál felezzük az összeget, mint az első randin, vagy mi? xD Elég fura lenne... így mindkettőnk pénze benne van, és kész.
2016. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Csakis külön kassza, ez így igazságos. A közös dolgok feleződnek, tehát van a rezsi ,gáz villany stb az fele fele, a kaja ami szintén fele-fele,de ha valaki extra dolgokat kíván láda sört nasikat amit csak ő eszik ,azt megveszi magának. Gyereknek meg add hoc módon ha valaki venni akar valamit,ruha játék stb, akkor megveszi.A maradék pénzt meg mindenki arra költi amire akarja vagy félreteszi külön számlára, nem firtatjuk ez magánügy. A házasság két különálló önálló ember szövetsége ,akiknek magánélete is kell hogy legyen. Szerintünk.
2016. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Akkor minek házasodtatok össze? Ráadásul gyerekkel. A házasság vagyonközösség is, leginkább az. Olyat tudok csak elképzelni, hogy ha az egyik fél maga is elismeri, hogy nagyon nem tudja beosztani a pénzt, akkor azt a másik kezeli. De ez önkéntes. Akik külön kasszán vannak, azoknál szerintem valamilyen gond van, nem kötődnek igazán, vagy nem képesek rendesen megbeszélni dolgokat (ez esetben a költést, de akkor mást se). Így vagy úgy, nem hiszem, hogy tartós marad egy ilyen "házasság".
2016. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Pont ez maradt tartós :) Körülöttünk a "vagyonközösségesek" szépen válnak elfelé meg marják egymást a pénz miatt, szóval nagyon nem ezen múlik.


Mindenkinek megvan a magánkasszája amibe a másiknak nincs beleszólása ,és nem is tudja a másik kinek mennyi csak maximum sejtheti,de ez magánügy ,és megvan a közös is,a közös szükségletekre.Persze ha valami nagy beruházásra kell több pénz azt meg szoktuk beszélni és ha úgy látjuk akkor beleinvesztálunk úgymond magánpénzből is.

Attól hogy házasság van, nem kell mindenben "összeolvadni" meg kell maradni indivídumnak is. Pl külön is járkálunk ide oda ,és nem kell ezért kunyerálni a másiktól pénzt,ahogy pl sok családban megy hogy "engedélyt"kell kérni a férjnek hogy vegyen pl. egy másik laptopot, a feleségnek meg hogy vegyen egy drága cipőt stb

2016. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!