Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasságban közös a kassza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban közös a kassza? Mi 2 éves házasok vagyunk és külön kasszán, van egy közös gyerekünk.

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 15:30
1 2
 11/20 icu75 ***** válasza:
79%

8as egyszerűen hangzik ahogy leírtad,de van amin elgondolkodtam. Mondjuk amikor a párod terhes volt magának fizette a terhesvitamint? Gyesen volt érje be annyi pénzzel? Vagy te voltál esetleg gyesen? Ha hosszabb betegség vagy munkanélküliség van akkor kölcsönadtok egymásnak? Csak én érzem ridegnek így a kapcsolatot?

Nálunk a közös kassza alap,mindkettőnknek van saját kerete is,a nagyobb kiadásokat megbeszéljük.

2016. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem ridegség, ha mindkettő így látja jónak. Egyszerűen így reális és igazságos. Az egész csak bizonyos anyagi szint felett működik,mivel ha kettőnknek összesen lenne 200 ezer ft bevétele akkor kb értelmét vesztené a külön kasszázás mert minden hónapban minuszban lennénk és kölcsön kéne kérni.


Ilyen terhesvitamin ,meg gyes az nem téma ,nem okozott anyagi kiesést,úgy is tartható a külön kassza. Amúgy nem miliméterre van kiszámolva a dolog,természetesen mindketten veszünk ezt azt a másiknak és senki nem firtatja az árát és miértjét hanem örül neki. A lényeg hogy mindenkinek megvan a magánpénze ,magán megtakarítása.

2016. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Titusztitusz ***** válasza:
67%
Nálunk MINDIG közös volt a "kassza"...Annyira közös,hogy én már istentudja hány éve azt se tudom,meghát nemis érdekel az, hogy mennyi pénzünk is van ebben a közös kasszában,mivel nálunk a nejem kezeli mindig a pénzügyeket...Ha nekem valamire kell X összeg,akkor kérni szoktam tőle...Előbb mérlegeli az összeg nagyságát és célját, aztán vagy ad,vagy nem...
2016. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Olyan hozzáállással, mint a 8. hozzászóló minek a házasság?
2016. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hogy hogy minek a házasság? Igazából a kérdés jogos,mert papír nélkül is jól meg lehet lenni,de ez egy olyan régi szokás és jó "buli" amit kár lett volna kihagyni.


Én meg azt kérdezem hogy lehet annyira korlátoltnak lenni ,hogy valamit csak egyfajta képen tudjunk elfogadni ,és ne értsük meg ,ha más emberek másként látják. Én pl nem kérdezem a közös kasszásokat ,hogy nekik minek a házasság. Engem nem izgat az ő szokásuk teljesen hidegen hagy, nem nyomogatok a válaszukra negatívot. De érdekes mód őket meg zavarja az én dolgom,pedig nekik nem lesz tőle rosszabb az életük ,hogy mi másképpen csináljuk.Ez elgondolkodtató azért.


Élni és élni hagyni ,ez az alapelvünk és ebbe nekünk a közös kassza ,a másiktól a saját megkeresett pénzünk visszakunyerálása nem fér bele.

2016. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
Közös kassza. Egy pár vagyunk, közös élettel, közös gyerekkel, közös számlával. Mi értelme lenne dugdosni egymás elől a pénzt?
2016. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 RoseTyler ***** válasza:
57%
Mi nem vagyunk házasok, de egy család vagyunk (mi ketten + a gyerek), persze, hogy közös a kassza. Általában én vásárolok be (autó nélkül élünk, szóval kb. kétnaponta). Röhejes lenne, ha azt számolgatnám, hogy kinek mennyi a része belőle. Főleg, hogy kártyával fizetek (nem járkálok nagyon készpénzzel, ha nem muszáj). Bankszámlánk, az külön-külön van, de azon kívül, amit tartalékba elrakunk, a többit közösen költjük el így is. Ja, és tíz éve élünk együtt.
2016. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Félig közös kassza. Van egy közös számlánk, belőttük kb. hogy a rezsi, kajapénz stb mennyi egy hónapra, ezt az összeget összedobjuk, ha megjön a fizu (nem pont 50-50, fizuarányos nálunk, így lett megbeszélve). Ez a közös, ebből élünk. Ide megy a fentieken felül a közösen félretett pénz is a nyaralásra, extra kiadásra, stb.

Ami ezeken felül megmarad a fizetésből, az mindenkinek a saját zsebpénze. Így nem kell folyton a közösbe nyúlni, ha pl. a párom elmegy a haverokkal iszogatni, vagy meglátok valamit, amit meg akarok venni, ezeket mindenki megoldja magának.

Persze, ha a "zsebpénz" elfogy, és kell valami extra kiadásra, akkor simán viszünk a közösből is, de azt már jelezzük egymás felé, hiszen az gondosan be van osztva.


Természetesen, ha egyikünknek kiesése lenne, nem tud annyit beadni bármi miatt, akkor a közösbe tett pénzben változhatnak az arányok. Viszont egyikünk sem fél feláldozni a különpénzt, ha úgy van.

2016. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
35%

A 8-as válaszadóval értek egyet.

nálunk külön kassza van, 2 gyerekkel.

A rezsit közösen fizetjük, a bevásárlásokat hol én, hol ő. Azt sem tudom mennyit keres?!

28/F

2016. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös kassza van.


Nem pakolgatjuk ide-oda a pénzt, nem felezgetünk, nem filléreskedünk, nem adunk-kérünk kölcsön, nincs én pénzem, te pénzed. Mi pénzünk van. Mindkettőnknek ez volt a természetes.

Úgy működik, hogy 230 ezer ft a kettőnk keresete összesen havonta. 100 ezer megy rögtön megtakarításnak, a többit költjük megélhetésre, szórakozásra, hobbira, extra kajára, egyebekre.

Nyáron több marad miután minden kötelezőt kifizettünk, akár 40-50 ezer ft is, télen kevesebb kb 20-25 ezer körül.


Amit épp nem költünk el, azt külön félretesszük, ez gyarapodik egész évben, és gyakorlatilag soha nincs nullán, mert nem költjük el minden hónapban a megmaradt pénzt. Van hogy nem is nyúlunk hozzá. És ha kell pl cipő akkor azt is ebből vesszük meg. Nem szoktunk csak úgy a sokadik felesleges cipőt-ruhát venni, csak ha valami elhasználódik. Nagyobb kiadásokat meg szoktuk beszélni, amikor pl a hobbinkra költünk.

Minden pénz közös, de nőként én kezelem. A férjem kért meg erre, neki így kényelmesebb, hogy nem kell vele foglalkoznia.

2016. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!