Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a házasságban az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasságban az egyik fél jóval többet keres, akkor jobb a külön kassza?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, hisz minden párnál másképp működik jól, keresettől függetlenül. Beszéljétek meg hogy nektek mi a jó.
2013. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy házasságban nincs helye külön kasszának. A házasságnak az a lényege, hogy a felek megosszanak mindent. Ami az enyém, az a családomé is. Ez valahol a bizalom próbája a házastársak között...
2013. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Ugyan én nem házasságban élek (még), de együtt élek a párommal. Mi közös kasszán vagyunk, és talán pont ezért mert ő többet keres, így szinte lehetetlen lenne, hogy ugyanannyit tudjunk költeni mindenre, ha feleznénk. Igaz, azért nem jóval többet keres, hanem 50-60 ezerrel.

Mikor összeköltöztünk mi is gondolkoztunk, hogyan is lenne a legjobb, külön kassza, vagy közös kassza, némi külön pénzzel mindenkinek, de végül pro-kontra érvekkel a közös kasszát találtuk a legjobbnak. Hogy miért? Ha külön kasszán vagyunk és mindent felesbe fizetünk, akkor a csekkek fizetése után, és 1-2 nagybevásárlás után ott lennénk, hogy nekem marad x összeg, neki pedig az alap x plusz 50 ezerrel több. És akkor még nem volt közös program, utazás stb. Ha el akarunk menni nyaralni és én kevesebb pénzt tudok félretenni, ő pedig többet akkor az ő költségvetése szerint jobb helyre tudnánk menni, de az enyém szerint nem férne bele, és hülyén jönne ki, hogy akkor ő "elvisz" nyaralni. Közös kassza néven is egyértelmű, hogy ő többet tud beletenni, de mégsincs az az érzése az embernek, hogy ő visz el nyaralni, vagy, hogy ő fizeti csak az utolsó bevásárlásokat. Valamint nincs az a kicsinyeskedés, hogy pl. a boltban ő 3 csokival többet vesz, meg a munkája miatt több kaja is kell neki, a végén meg osztozzunk, hogy najó, akkor adjon nekem vissza a végösszegből 2000 ezer forintot mert ő annyival többet eszik, vagy pluszot vett stb..

Szóval nekünk a közös kassza vált be, de azért az sincs, hogy a hónap végén akkor plusz kiadásokba verem magam, "mert úgyis van még" alapon.

2013. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nálunk elméletileg többet keres


gyakorlatban ha leveszem a családi adókedvezményt és a gyt-t akkor kb ugyan annyit mint én :-)))


de egybe kassza van, mert neki még előtte volt egy csomó hitele, amit most fizetni kell

szal rosszul járna külön kasszával :-)

2013. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
A házasság nem arról szól, hogy két ember összeköti az életét, jóban és rosszban? Akkor nincs külön kassza. El sem tudnám képzelni, hogy a férjem és én számolgassunk, hogy kinek mennyi a rezsiből/ételből a része...
2013. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Ez emberfüggő, nem pénzfüggő. Az én párom soha nem mondaná azt, hogy legyünk külön kasszán, pedig ő keres többet. Egy normális házasságban szerintem ez így működik. Nem költekezünk össze-vissza, nagyobb kiadásokat megbeszéljük, kinek mire van szüksége, stb.
2013. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat variáltunk az elején, amikor összeköltöztünk, hogy hogy lenne a legjobb. Először külön kasszán voltunk, aztán nekem lett abból elegem, hogy mire befizettünk mindent közösben, addigra nekem kb. elfogyott a pénzem, ő meg élte a világát, és pénzt kellett KÉRNEM tőle. Nekem ez nagyon kellemetlen volt, főleg amikor mondjik neki akartam meglepetést venni...

Aztán azt a rendszert vezettük be, hogy összerakjuk hónap elején a fizetéseinket, befizetünk belőle mindent, összeírjuk, hogy milyen egyéb költségeink lesznek még a hónapban, arra félreteszünk pénzt egy perselybe, a maradékot meg elfelezzük. Ez működött, de azóta pl. megszületett a babánk. GOndolj bele, ha gyerek lesz, és neked nem lesz saját fizetésed, akkor teljes értékben kiszolgáltatott is leszel? Így is azok vagyunk, de ha külön kasszán vagytok, akkor eg végképp. Szerintem egy idő után ez ne működhet.

2013. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a külön kasszát. Mire jó? Hogy később, amikor majd elválnak, ne vághassák egymás fejéhez az anyagiakat? Ez azt jelenti, hogy úgy házasodtak össze, úgy élnek egymás mellett, hogy számolnak a válással is? Milyen élet ez? Ha szeretek valakit, nem gondolok a válásra, de ha mégis válok, akkor nem vágok a fejéhez ilyeneket, mivel SZERETTEM. Nem ez lenne a normális?


Mi az, hogy külön kassza? Az egyik fizeti a rezsit, a másik meg a kaját? Vagy egyik nap ő másik nap én megyek vásárolni? És persze mindig ugyanolyan értékben vásároljak, mint ő, mert még a végén kicsapja a hisztit, hogy egy túrórúdnyival több lett? NEmááá..

2013. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
* mértékben
2013. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem voltunk külön kasszán. Pedig a férjem klasszisokkal több pénzt keres, mint én. 19 éve működik, soha nem volt ebből vita, vagy veszekedés, de még szóba sem került.
2013. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!