Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek házasságban közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek házasságban közös kasszán v. külön kasszán?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 10:19
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Nekem egy elég érdekes saját élmény jutott eszembe a kérdésről:egy idős falusi házaspár(már régen nem élnek)külön kasszán volt: az asszony gondoskodott a saját pénzéből a kajáról(állattartás költségei is) és az egyéb szükséges dolgokról(ruha stb) a férj a rezsiköltség és a földművelés,nagyobb dolgok beszerzése. Volt nekik külön örökölt szőlőterületük is, amit külön művelt mindegyikük, mindkettejüknek volt saját bora, pálinkája is, és ha egyiknek elfogyott,akkor vagy hitelbe, vagy pénzért, vagy kölcsön, de csak így adtak.
2017. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
28%

Valamit magyarázzatok el nekem.


Ha van a bankban 10 millióm és férjhez megyek, akkor az különvagyon, mert házasság előtti. Erről ki ad igazolást, hogy nekem ennyi volt? A bank? Vagy külön le kell papírozni?


És ha közös számlánk van, amire rávezetem a 10 milliót, és válás előtt a férjem szépen elkölti vagy kiveszi vagy valahogy eltünteti, akkor mit érek egy igazolással, hogy egyszer volt ennyi pénzem?

2017. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
33%

Jogilag az, de nem mindenki azért házasodik, hogy joga legyen a másik vagyonához, sőt, egy esetleg válás esetén le is nyúlhassa a felét.

Szerintem ez szokás- és értékrendfüggő, én pl. nem gondolom úgy, hogy csak mert valakivel együtt élek, rögtön meg kell szüntetni a számláinkat és közöset nyitni és azt lesni, hogy a másik mennyi fizetést kapott a hónapban és mire akar költeni belőle.

Nálunk, mivel a párom majdnem 3x annyit keres, mint én, ő fizeti a számlákat és a nagyobb kiadásokat. Nem is engedi, hogy beszálljak. Én veszem az élelmiszert, a tisztítószereket, a fürdőszobai holmikat, ruhákat, a gyerekek dolgait. Zsebpénzt is főleg én adok nekik.

Sosem tudtam, hogy mennyit keres pontosan, nem is óhajtok turkálni a pénztárcájában, bárki bármit mond, az bizony az én szememben az Ő PÉNZE, azt csinál vele, amit akar, és nem akarnám rátenni a mancsom a felére, ha esetleg szétmennénk. Ő sem kérdezi, mennyit keresek és nem szól bele, mire költöm.

Persze nálunk nem kell a forintokat számolgatni, csak az igazán nagy kiadásokat szoktuk megbeszélni közösen.

Bizonyára olyan családokban, ahol az egyik fél vagy mindkettő csak minimálbért kap, sokkal nehezebb a helyzet, hiszen ők nem tudnának egy fizetésből megélni és tényleg nézniük kell, hogy megengedhetik e éppen maguknak a csokit.

Nyugodtan lehet lepontozni, de nálunk ez működik.

2017. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
93%
Közös.
2017. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%

"Valamit magyarázzatok el nekem.


Ha van a bankban 10 millióm és férjhez megyek, akkor az különvagyon, mert házasság előtti. Erről ki ad igazolást, hogy nekem ennyi volt? A bank? Vagy külön le kell papírozni?


És ha közös számlánk van, amire rávezetem a 10 milliót, és válás előtt a férjem szépen elkölti vagy kiveszi vagy valahogy eltünteti, akkor mit érek egy igazolással, hogy egyszer volt ennyi pénzem?"


A bank rendszerében bármikor visszakereshető, mely időpontban mennyi pénz volt a számládon.:-) Az össz vagyonotokból pedig te nem a felét kapod, hanem először a különvagyonodat, utána a maradék feleződik.

Amúgy ki az a hülye, aki 10 milliót hevertet évekig egy sima folyószámlán?:D

2017. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
66%
#23-as, te nagyon buta vagy, és ami különösen szánalmas, még büszkén hirdeted is.:D
2017. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
0%
De ha az összvagyon nem éri el a 10 milliót?
2017. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

Ha neked van 10milliód, és az szépen csücsül a bankban válásig, akkor az a tied. Ha a házasságon belül elköltitek, akkor a 10millió már nem lesz, csak az ami érte lett véve, az már közösnek számít. Ha te egy mocskos patkányhoz mész feleségül, aki ellopja a te 10milliódat és elkártyázza, akkor így jártál, max lecsukják pár évre.

Házasságkötéskor nem kötelező minden addigi számládat megszüntetni és közöset nyitni. A bankszámla kivonatokon ott lesz feketén fehéren, hogy az a te 10milliód. Elmehetsz akár egy ügyvédhez is, akinél szépen elhelyezed letétbe a 10milliódat, és legjobb esetben, ha nem váltok el, majd melléd temetik a sírba.

2017. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
22%
De épp ez az. "Ha a házasságon belül elköltitek". Mi van, ha ő költi el?
2017. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
40%
Még annyit, hogy a közös kassza nem azt jelenti, hogy csak közösen dönthetünk. Hanem azt is, hogy bemehetek egyedül kivenni minden pénzt a közös számláról. A bankos Aranka nem fogja megkérdezni, hogy "ugye ezt meg tetszett beszélni a férjével"?
2017. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!