Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek házasságban közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek házasságban közös kasszán v. külön kasszán?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 10:19
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
8%

A háztartási dolgok(rezsi, kaja, tisztító és tisztálkodószerek)legyenek közösek(mindkét fél adja a felét) szórakozásra is legyen elkülönítve ugyanígy, megtakarításra is, a többivel meg mindenki azt csináljon amit akar.

Igazságtalan, ha az egyik fél dolgozik, a másik pedig otthon van, és elvárja hogy neki ne kelljen semmit beleadnia.

2017. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
87%
Miért kéne egy szelet csokihoz is engedélyt kérni? A közös kassza nem erről szól, hanem arról, hogy a család összjövedelmével kalkulálnak (függetlenül attól, hogy aktuálisan ki mennyit tesz bele), és közösen felosztják a közös célok alapján, mire költik. Nyilván van egy állandó költség (rezsi, kaja, esetleg törlesztés, ha van hitel, ill. biztosítások/befektetési számla/lakáskassza vagy egyéb állandó, fix összegű megtakarítási forma, gyereknek óvodai/iskolai pénzek), ami efelett marad, az a megbeszélés, közös döntés tárgya. Nálunk ez úgy működik, hogy bizonyos összeghatár alatt saját döntés, tehát nem hívom fel a férjemet, hogy megvehetem-e a kinézett ruhát, csizmát, parfümöt, akármit, de pl. egy 150 ezer forintos kávégépet azért már nem veszek meg csak úgy, ő se vesz mondjuk egy új laptopot anélkül, hogy megbeszélnénk. Nem is értem az ilyen dolgokat, hogy vita van abból, ha valamelyik fél szeretne valamit, ezt minden további nélkül meg lehet beszélni, nálunk még sose volt probléma ilyesmiből. Tudjuk egymásról, hogy ki mire vágyik éppen, hiszen kommunikálunk, simán be lehet iktatni a költségvetésbe, megfelelően ütemezve, ha nagyobb összegről van szó. Persze, ha az egyiknek irreális vágyai vannak, és fogalma sincs a pénz beosztásáról, az gond, de azért ennek ki kell derülnie bőven az esküvő előtt.
2017. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
39%

Egyénfüggő. Szüleim több mint 20 éve házasok, mégis külön kasszán vannak. Ill. Anyámnak nincs is szla száma, mert rokkant nyugdíjas és neki a postás hozza a kp-t. Fateromnak van szla-ja. De anyám nem teszi be oda.

Vőlegényemmel külön kasszán vagyunk, és abban állapodtunk meg, ha lemegy a törlesztő, átjön az én bankomhoz és nyitunk közöset. Ez még több év szerintem így jó is, mert ha ne adj Isten valami beüt, legalább nem kell 2-3 év múlva megszüntetni és totózni, hogy kinek mennyi abból a saját része. Aki meg nem adott be annyit az mér kapja meg a felét ugye. Siralmasan hangzik, de realista vagyok, és a házasságok fele válással végződnek. Ez van, sajna

28/N

2017. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
41%
Mi még nem vagyunk házasok, de már együtt élünk. Nálunk úgy van, hogy az ételt és a rezsit közösen fizetjük, és mindenkinek van egy kis zsebpénze, amivel azt csinál, amit akar, félrerakja vagy elkölti teljeseb mindegy. Az utazásokat mindenki a „saját” pénzéből fizeti. Nagyon sokszor meghívjuk a másikat. Mivel a barátom többet keres, mint én, ezért van, hogy csak odaadja a bankkártyáját. Tehát közös kasszán vagyunk, de ez a zsebpénzes dolog azért tetszik nekünk nagyon, mert a barátom nagyon sokszor vásárol szerintem felesleges kütyüket, én pedig inkább ruhákat szeretek vásárolni. (A szüleinknél sajnos sokszor voltak problémák a pénzzel, ezért döntöttünk ennél az opciónál)
2017. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
84%
Én is a közösre szavazok. Igaz mi még csak jegyben járunk, de már kamasz korban sem volt kérdés, hogy ha az egyikünknek kell valami, amire nincs pénze akkor a másik kipótolja. Sose kértük vissza egymástól, mert egy pár vagyunk. (Volt egy osztálytársam, ők vezették füzetbe, hogy mikor ki mennyit ad kölcsön a másiknak és vissza is fizették mindig. A közös jövőt is így tervezték, hogy majd fele-fele arányban fizetnek be minden csekket. Nekem ez fura, mintha nem is bíznának meg egymásban. Igaz nem is jó a kapcsolatuk.) Most felnőttként szintén nem teszünk különbséget, hogy enyém, tiéd. Ha épp nálam van pénz és párom szeretne valamit (persze ésszerű kereteken belül) akkor az én pénzemből is megveheti, nem várom el, hogy visszaadja. Ez fordítva is működik. Ha szeretnénk valami drágább cuccot akkor meg szoktuk beszélni, hogy belefér e. Most mosógépet kellett vennünk és azt sem fele-fele arányban fizettük ki, mert egy pár vagyunk és nem lakótársak. (De ha tegyük fel én nem tudnék pénzt adni a mosógépbe akkor én nem tehetném bele a ruháimat, mert nem én vettem? Vagy párom nem ehetne a levesből, mert én vettem az alapanyagot és főztem meg? Vagy utólag mindig kifizetné a részét, amit megevett belőle? Van olyan rokonom, aki azt mondta, hogy ha nem segít nekem főzni akkor ne adjak neki belőle, mert szerinte ez már kihasználás.) Ez akkor működik, ha a felek hasonlóan gondolkoznak, ha párom ész nélkül megvenne minden hülyeséget, csak mert ő keres többet és leszarná, hogy marad e nekem bármire akkor én is a külön kasszát választanám, de szerencsére nem ilyen. Nem szeretem, mikor a válással érvelnek, hogy ha szétmentek akkor mi lesz... Ha alapból így állnék hozzá a kapcsolathoz, hogy már az elején arra készülök, hogy legyen pénzem a válásra akkor semmi értelme megházasodni.
2017. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
12%

A külön kassza felé hajlok, de igazából mindegy.

A házasság NEM vagyonközösség, nem azért házasodik valaki, hogy egy másik ember fizuját a saját számlámon tudjam. Aki így gondolja, az egy idióta és ne házasodjon. A házasság elköteleződés, tisztelet és szeretet.


A lakhatásra, kiadásokra, gyerekre mindenképp közösen költ a házaspár, függetlenül attól, hogy ugyanarról a számláról veszik le a pénzt vagy sem.

Viszont mindenkinek maradjon meg a saját magánszférája olyan tekintetben, hogy eztán ne a másik embertől kelljen engedélyt kérni pl egy könyv vagy cipő megvásárlására.

2017. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
80%

Kavar van a fejekben. A külön kassza azt jelenti, hogy mindenki azonos arányban száll be a kötelezőkbe, ami pedig fennmarad afelett szabadon rendelkeznek. Ez még egy élettársi kapcsolatban sem fenntartható.

Ha csak külön számlájuk van, de attól még nincsenek kőbe vésve az arányok, az közös kassza. Ilyen van nálunk is. Néha az én számlámról fizetjük a rezsit-kaját, néha az övéről. Ha kiadás van, akkor az egyik lesz a rezsiszámla, a másik megy a kiadásra. Ez a "neked is legyen külön részed, nekem is" csak számolatlan mennyiségű pénznél működhet, de a való világban mindig előfordul, hogy az egyiknek kevesebb pénze van és a másiké is kell a fennmaradáshoz.

Vagy a külön kasszások úgy gondolják, hogy ha a másiknak épp nincs pénze, akkor oldja meg valahogy, ne egyen, csússzanak a számlákkal? Elvégre az az Ő KÜLÖN pénze.

Na ez nem működik a valóságban.

2017. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

"A házasság NEM vagyonközösség"

De. Ez nem kérdés, nem opcionális, jogilag az.

2017. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
83%

Közös kassza legalább nagy részben. Többen írták, hogy mindenkinek van egy kis "saját" vagyona, szerintem az egy házasságba teljesen jól belefér. De a full külön kassza és rigorózus felezgetés nem.


A felnőtt topikban néha nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, amikor egy házaspár filléreken marakszik, hogy ki eszik többet, ki használ két literrel több vizet vagy vesz több ruhát a gyereknek, kifizette az étteremben utoljára a számlát, stb... Ez nem házasság, hanem hülyeség.

2017. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak külön számlájuk van, de attól még nincsenek kőbe vésve az arányok, az közös kassza."


Így igaz. Nekünk is külön számlánk van, nem láttuk értelmét megszüntetni a sajátunkat és egy vadiújat nyitni, de ettől még közös kasszán vagyunk.:-)

2017. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!