Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek házasságban közös kasszán v. külön kasszán?
A háztartási dolgok(rezsi, kaja, tisztító és tisztálkodószerek)legyenek közösek(mindkét fél adja a felét) szórakozásra is legyen elkülönítve ugyanígy, megtakarításra is, a többivel meg mindenki azt csináljon amit akar.
Igazságtalan, ha az egyik fél dolgozik, a másik pedig otthon van, és elvárja hogy neki ne kelljen semmit beleadnia.
Egyénfüggő. Szüleim több mint 20 éve házasok, mégis külön kasszán vannak. Ill. Anyámnak nincs is szla száma, mert rokkant nyugdíjas és neki a postás hozza a kp-t. Fateromnak van szla-ja. De anyám nem teszi be oda.
Vőlegényemmel külön kasszán vagyunk, és abban állapodtunk meg, ha lemegy a törlesztő, átjön az én bankomhoz és nyitunk közöset. Ez még több év szerintem így jó is, mert ha ne adj Isten valami beüt, legalább nem kell 2-3 év múlva megszüntetni és totózni, hogy kinek mennyi abból a saját része. Aki meg nem adott be annyit az mér kapja meg a felét ugye. Siralmasan hangzik, de realista vagyok, és a házasságok fele válással végződnek. Ez van, sajna
28/N
A külön kassza felé hajlok, de igazából mindegy.
A házasság NEM vagyonközösség, nem azért házasodik valaki, hogy egy másik ember fizuját a saját számlámon tudjam. Aki így gondolja, az egy idióta és ne házasodjon. A házasság elköteleződés, tisztelet és szeretet.
A lakhatásra, kiadásokra, gyerekre mindenképp közösen költ a házaspár, függetlenül attól, hogy ugyanarról a számláról veszik le a pénzt vagy sem.
Viszont mindenkinek maradjon meg a saját magánszférája olyan tekintetben, hogy eztán ne a másik embertől kelljen engedélyt kérni pl egy könyv vagy cipő megvásárlására.
Kavar van a fejekben. A külön kassza azt jelenti, hogy mindenki azonos arányban száll be a kötelezőkbe, ami pedig fennmarad afelett szabadon rendelkeznek. Ez még egy élettársi kapcsolatban sem fenntartható.
Ha csak külön számlájuk van, de attól még nincsenek kőbe vésve az arányok, az közös kassza. Ilyen van nálunk is. Néha az én számlámról fizetjük a rezsit-kaját, néha az övéről. Ha kiadás van, akkor az egyik lesz a rezsiszámla, a másik megy a kiadásra. Ez a "neked is legyen külön részed, nekem is" csak számolatlan mennyiségű pénznél működhet, de a való világban mindig előfordul, hogy az egyiknek kevesebb pénze van és a másiké is kell a fennmaradáshoz.
Vagy a külön kasszások úgy gondolják, hogy ha a másiknak épp nincs pénze, akkor oldja meg valahogy, ne egyen, csússzanak a számlákkal? Elvégre az az Ő KÜLÖN pénze.
Na ez nem működik a valóságban.
"A házasság NEM vagyonközösség"
De. Ez nem kérdés, nem opcionális, jogilag az.
Közös kassza legalább nagy részben. Többen írták, hogy mindenkinek van egy kis "saját" vagyona, szerintem az egy házasságba teljesen jól belefér. De a full külön kassza és rigorózus felezgetés nem.
A felnőtt topikban néha nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, amikor egy házaspár filléreken marakszik, hogy ki eszik többet, ki használ két literrel több vizet vagy vesz több ruhát a gyereknek, kifizette az étteremben utoljára a számlát, stb... Ez nem házasság, hanem hülyeség.
"Ha csak külön számlájuk van, de attól még nincsenek kőbe vésve az arányok, az közös kassza."
Így igaz. Nekünk is külön számlánk van, nem láttuk értelmét megszüntetni a sajátunkat és egy vadiújat nyitni, de ettől még közös kasszán vagyunk.:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!