Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem vagy család?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy család?

Figyelt kérdés

A házasságromról röviden: 12 éve vagyunk házasok, van 2 gyermekünk (7 és 10 éves). Feleségem nem dolgozik, nem is dolgozott a 12 év alatt egyszer sem. Én tartom el az egész családot. Évek óta elhanyagol a feleségem, nincs közöttünk semmi intimitás. Ezt nem csak szexre értem, hanem se ölelés, se puszi, se összebújás stb. Jó ideje nem szexeltünk már, amikor még benne volt, akkor is olyan volt, mintha semmi kedve nem lett volna az egészhez. De akkor se rendszeresen, hanem jó esetben havonta egyszer. Amúgy nem veszekszünk, elvagyunk, de ez a része nekem régóta hiányzik. Többször próbáltam vele ezt megbeszélni, de nem is hajlik arra, hogy változzon ez. Így kénytelen voltam más nőknél keresni ezt.

1 évvel ezelőtt találkoztam egy nővel, akivel szintén csak szexnek indult az egész. Ő hosszú évek óta kapcsolatban élt, de pont ez a része neki is hiányzott. Szerelmes lettem ebbe a nőbe, és ő is belém. Ő már elhagyta miattam a párját, de én teljesen tanácstalan vagyok. Ez a nő más, mint az eddigiek. Őszinte érzelmeim vannak felé. Neki én voltam az első szeretője. Sokat voltunk együtt az elmúlt 1 évben, megismertem és megszerettem. 15 év a korkülönbség, de ez egyikünket se zavarja. Nem is félek attól, hogy elhagyna egy fiatalabb miatt. Erről a nőről röviden: kedves, dolgos, figyelmes, alkalmazkodó, türelmes, okos, igényli az intimitást. Rosszat nem is tudok róla mondani, mert számomra tökéletes. Vannak apró hibái, de ezeket ő el is ismeri. Nem volt sok férfi az életében, velem is komoly kapcsolatot és gyereket tervez. Vállalnék még amúgy gyereket. Ő az én gyerekeimet is elfogadja, sőt azt szeretné, ha velünk élnének. Félek, hogy a gyerekek az új helyzetet hogy fogadnák. Ezzel a nővel biztos jól kijönnek majd a gyerekeim, nem is ettől félek, hanem hogy felborul számukra a megszokott család. Ez az egyetlen oka, hogy nem vagyunk még együtt. Ő tudom alkalmazkodna a gyerekekkel kapcsolatban is, hogy a feleségem is akkor láthassa őket, amikor szeretné. A feleségem a megcsalásokról nem tud. Nem csaltam volna meg, ha foglalkozott volna velem. Ti mit tennétek a helyemben? 43/F


2016. márc. 31. 15:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Most a megcsalásról inkább na ne mondjam mi a véleményem, lett volna talán más megoldás is, nem feltétlen beszélgetés...a feleségedről végleg lemondtál? vagy van még remény, ha rendbe jönne köztetek minden akkor felhagynál a szeretővel?

A gyerekek miatt ez már nem olyan fekete-fehér, hogy ok rossz kapcsolat vége, vagy valami...

Itt ha szétmentek akkor valószínűleg befolyása lesz a gyerekekre még ha ez nem is lesz szembetűnő...

Ha ott akarod hagyni a gyerekeid anyját akkor úgy csináld, hogy a 2 gyerek a legkevesebbet sérüljön...


Én nem csaltam volna meg a helyedben az asszonyt, én eléggé ragaszkodó és hűséges vagyok ahhoz...


Ha még szeretnéd rendbe hozni a dolgot a feleségeddel akkor talán Gary Chapman könyve segíthet, az 5 szeretet nyelvről van benne szó...hogyan fejezd ki a másik irányába a szereteted, úgy, hogy meg is értse!


Lehet mindig kifogást találni a megcsalásra, de ilyenkor mind3-an (vagy ahányan benne voltatok) mind hibásak vagytok, de főleg te és a feleséged...


Neked kell eldöntened, hogy melyik nőt akarod, de ne csak magadra gondolj hanem a gyerekekre is...bárhogy döntesz úgy alakítsd a dolgokat, hogy nekik ne legyen káruk belőle...


23F

2016. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%

Gyerekek miatt soha nem szabad benne maradni egy rossz házasságban. Az se jó, ha ilyen hideg viszonyt látnak, ebben nőnek fel, nekik is ez lesz a minta.

Én kiléptem egy ilyen házasságból 5 éve, eddig csap pozitívan alakult az életünk a lányommal.


Kedves első! 23 évesen sok mindent másképp gondol az ember, mint 40 környékén, és az se biztos, hogy meg akarja még váltani a világot, vagy csak szeretne egy boldog, kiegyensúlyozott életet.


38N

2016. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Mégis mire vársz?? Miért maradnál a feleségeddel? Hogy a külvilág számára fenntartsátok a látszatot? Más ok nem igazán jut eszembe. A gyerekekkel takarozni pedig nagyon olcsó dolog. Legalább láthatnának egy jó kapcsolatot, hiteles mintát. Jelenleg erre semmi esélyük. Azt kár lenne mondani,h ők azt hiszik minden rendben. A gyerekek az elsők, akik levágják,h a szülők szerepet játszanak.
2016. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt hiába kérsz tanácsot, a döntést és következményeit nem fogod tudni megúszni. A legtöbb változtatás, ami kizökkent a megszokásból, fájdalommal jár. Ha akarod a szeretőd és vele szeretnéd leélni az életed, akkor korrekten fel kell vállalnod, hogy vége a házasságodnak és ezt a feleségeddel is meg kell beszélned. Mégis milyen csodára vársz?

Nyilván oka van annak, amiért nem működnek közöttetek az érzelmek a feleségeddel, így a szex sem.


Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy a gyerekeket neked ítéli a bíróság, vagy veled és majdani pároddal szeretnének majd élni. Ezt is bele kell kalkulálnod.

2016. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Én is a boldogságra törekszem és szerintem mindenkinek arra kellene, csak ugye ne más kárára...


A kérdező tudott volna más megoldást is találni, hogy rendbe hozza a dolgokat, csak pont nem találta meg...így maradt a megcsalás.

Most végül fontolgatja a szakítást is.

Tegyen a saját boldogságáért, de közben ne tegye tönkre a gyerekekét sem!


23F

2016. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
37F vagyok, 2 gyermek apja. 13 éve házas. A félrelépésed megértem. A legtöbb kapcsolatban ritkán működik a szex ennyi év után. Nálunk sem olyan mint volt, szerintem ez valahol "normális". Viszont a soha fel sem merült bennem, hogy elhagyjam a családom! Még akkor sem hagynám el, ha tök szar lenne a kapcsolatom a párommal. Tudom, hogy a gyerekeim belesérülnének, és én sem tudnám elviselni hogy ne legyek velük csak heti egyszer. Ráadásul ki tudja milyen pali jönne a helyemre. Más nevelje a gyerekem? Na azt már nem! Ennél azért jobban szeretem őket! Bármilyen nagy szerelmet is érzel az elmúlik, de a gyermekeidnek okozott sebek, + elvesztegetett pillanatok nem.... GONDOLKODJ!
2016. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

Áhh...


Mondjuk van egy feltevésem ,de azt inkább nem írom le ,max. ha a kérdező ,vagy más (is) kíváncsi rá.

2016. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha családot választod ne csald meg a feleséged ha a szeretődet, akkor válás. Ennyire egyszerű a dolog. Persze egyszerű a csendben maradok és félrelépek szitu, de ez önző megoldás..
2016. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem foglak megdicsérni,hogy megcsaltad a feleséged, de megértem. Csak a gyerekek miatt ne maradj benne ebben a kapcsolatban, nekik sem jó ez így,hidd el. Gondolom azért véled úgy,hogy veled maradnának a gyerekek,mert a feleséged eddig nem dolgozott sose. Valószínűleg igazad van, de ebben nem lehetsz biztos. Lehet,hogy a feleséged is legszívesebben kilépne ebből a házasságból,csak neki pillanatnyilag nagyon kényelmes lehet így. Azt tudnod kell,hogy most rajtad áll,hogy megmarad-e a szeretőd egy újabb szerepben valódi párodként vagy elveszíted. Ő megtette a kellő lépést,most rajtad áll vagy bukik minden. Sokat ne gondolkodj rajta, dönts,vagy így vagy úgy,de döntened kell! Ha érdemes erre a szeretőd és tényleg szerelmes vagy,akkor válaszd őt,neked is egy életed van!
2016. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
81%
Nehogy azt hidd, hogy a szeretőddel minden tökéletes lesz :) Lehet, hogy pár év múlva ha elmúlik a "nagy szerelem" keres magának egy fiatalabbat, hiába hiszed most azt, hogy nem.
2016. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!