Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » El tudnád fogadni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudnád fogadni, ha a párodnak már lenne (lennének) gyereke (i) és nem ez lenne az első házassága?

Figyelt kérdés
2015. dec. 16. 23:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A hézasség témával nem lenne probléma, a gyerekkel annál inkább.

Nem szeretnék sajátot sem, másét nevelni meg mégúgy nem... ám, épp ezért nem választanék gyerekes ffit.


Mondjuk nekem szr tapasztalataim vannak, mert apa új kedvese masszívan utált, és a hat év közös élet alatt teljesen tönkretett (mert apa ugye szerelmes volt, és nem értette... igaz, máig nem érti... mi volt a bajunk egymással).

Úgyhogy most a 3. pszichológushoz járok, hogy próbáljon helyre tenni, a munkában sikertelen vagyok, szorongok, önbizalmam semmi, néha élni sincs kedvem emiatt.

Mivel nem akarok senkit sem tönkre tenni, ezért hagyjuk. :)

2015. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"ha a párodnak már lenne (lennének) gyereke (i) "


Nem. Az okok:

- nem feltétlenül akarok gyereket, de ha akarok is, az csak a sajátom lehetne

- én legyek az első, akivel átéli a gyerekvállalás élményét.


"és nem ez lenne az első házassága?"


Ezt sem, max akkor ha én is elvált lennék. Az ok itt is az, hogy én legyek az első neki ebből a szempontból.


Az ilyen nők max alkalmi kapcsolatra lennének jók, kurogatni egy ideig, de akkor nem is nevezném "páromnak", ahogy a kérdésben volt.

A gyerekét viszont nevelje az, aki megcsinálta.

2015. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem,mert még fiatal vagyok ahhoz,hogy más gyerekét pesztráljam.Ha születne közös gyerekünk,nem lenne úgy oda érte,mert neki már van 1-2,rosszabb esetben több és neki ez nem nagy durranás.30-40 éves korom után ráérek.


22/N

2015. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

El tudnám fogadni, de csak abban az esetben, ha a volt feleségével normális, ha nem is felhőtlen, de alapvetően együttműködő kapcsolata lenne a gyermeknevelés tekintetében, érzelmileg feldolgozták volna a szakítást, és nem azt látnám, hogy belecsúsztak abba a súlyos hibába, amibe sajnos nagyon sok pár a környezetemben, hogy a gyerekeket eszközként használják az egymás elleni manipulatív érzelmi játszmáikban, és/vagy alapvetően elszúrják azzal a nevelésüket, hogy azzal akarnak a gyerekek felé kompenzálni a széthullott család miatt, vagy a saját oldalukra állítani őket a volt házastársukkal szemben, hogy ajándékokkal halmozzák el, illetve minden más téren agyonkényeztetik őket, sokszor nem szabnak nekik egészséges, ésszerű határokat, korlátokat, és emiatt úgy nőnek fel, úgy szocializálódnak, hogy az a természetes nekik, hogy mindenki körbeugrálja őket, mindig az ő igényeik az elsődlegesek, követelőzőek lesznek ahelyett, hogy értékelni tudnák, amijük van, és egészséges mértékig sem kell megtanulniuk alkalmazkodni másokhoz. (Amit persze nem csak az apukájuk/anyukájuk új partnerének nem könnyű kezelnie, de ami miatt felnőve előbb utóbb szívni fognak az életben, amikor azzal szembesülnek, hogy a családi burokból kikerülve a világ nem körülöttük forog, és fájdalmas leckék árán kell megtanulniuk, hogy a kiskirálylány / kiskirályfi életérzés eddig tartott.)


A saját ismeretségi körömben láttam kifejezetten jó példákat is, meg elborzasztó példákat is, ami a szülők válás utáni kapcsolatát, illetve gyermeknevelését illeti, szóval az, hogy el tudnék-e fogadni, tudnék-e szeretni egy férfit a gyerekeivel együtt, az azon múlna, hogy vele ilyen szempontból mi lenne a helyzet.

2015. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Páromnak volt már előttem felesége, és a nő hibájából mentek szét. Én részemről örülök, hogy nem volt gyerek, mert nem tudom, hogy lenne ellenkező esetben, de nyilván megpróbálnám elfogadni. Páromnak se lenne egyszerű találkoznia a volt asszonnyal a gyerek miatt.
2015. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

Menekülj amíg tudsz!

Az ilyen pasi nem akar nősülni, és az életben nem akarja levakarni magáról azt a kis porontyot, amit a volt nő alá gyártott.

Tőled meg elvárják hogy nyald ki a seggét, a kölök meg visít állandóan.... Borzalmasak.

2015. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Amig fiatal voltam abszolult nem volt a valasz

aztan ozvegy lettem es valasz igen hiszen nekem is van gyerekem

LETT IS EGY SZEP NAGY CSALAD

2015. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Soha nem kezdtem volna gyerekes, elvált pasival kapcsolatot.
2015. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
Mindig is azt hittem, hogy nem, nem tudnám elfogadni. Aztán a szerelem felülírta a dolgokat. Nem mindig könnyű, de egyelőre működik, és a gyereket is nagyon szeretem. N
2015. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem. Max., ha én is elvált, gyerekes anyuka lennék.
2015. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!