Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg, hogy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg, hogy mi a problémám? Hogyan mondjam másként, hogy megértse?

Figyelt kérdés

A párommal 3 gyermekünk van. Ahogy telt az idő, ő egyre jobban átpasszolt nekem minden feladatot. Mióta megszületett a legkisebb, azóta szinte csak nekem vannak feladataim, míg ő letudottnak veszi annyival a napot, hogy elmegy dolgozni, majd pihen.

Én már próbáltam neki szépen, csúnyán, nyugodtan, sírva elmondani, hogy ez így nem jó. Halvány lila fogalma sincs semmiről. A gyerekekről is csak annyit tud, hogy jó nekik olvasni és jó velük játszani, de hogy kivel, mikor és hova kell menni, azt nem jegyzi meg, pedig szükségem lenne a segítségére. Egy csekk befizetését sem tudom rábízni, mert elteszi, elfelejt, utána meg vagy azért vagyok rossz, mert elfelejtette (miért nem szóltam) vagy azért mert rákérdezek, hogy mikor fizeti be (minek ellenőrizgetem). A saját dolgait sem intézi, rohangálhatok én helyette is.

Meg van róla győződve, hogy ő önálló és kikéri magának, ha azt merem mondani, hogy 4 gyerekem van vele együtt, de ha valami gubanc van, azonnal én vagyok az illetékes, hogy oldjam meg.

Már próbáltam, hogy nem intézek helyette semmit, de azzal is csak magamnak csináltam plusz munkát.


Én ezt nem értem. Mit csinálok rosszul? Hogyan tudnám végre megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó és lassan már a kapcsolatunk a tét?


2015. máj. 12. 06:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Hogy mit várnék el tőle? 


Menjen el a dokihoz felíratni a gyógyszerét vagy hosszas könyörgésem után akár a kartonját is áthozhatná a helyi háziorvoshoz és akkor nem kellene nekem 2 várossal arrébb utazgatni a receptekért. 


Nos, baxnek elmenni receptet felirat neki. Majd elmegy és feliratja magának. Kartont nem kell amúgy elhozni, elég ha beteg a választott háziorvoshoz és közli, hogy innentől ide szeretne tartozni. Ok majd at kérik a papírokat.



Vegyen magának ruhát és ne nekem vágjon pofákat, hogy ez nem tetszik, ez kicsi ez nagy, ez nem az igazi, ezeket cseréljem másikra stb. 


Erre azt tudom mondani, ne is haragudj, hogy hülye vagy. Vegyen magának ruhát.


Ha valamit kiönt, odaéget, eltör, akkor legalább szóljon (vagy esetleg feltakaríthatná) és ne mint egy gyerek takargassa, elrejtse. 


Ebben igazad van. Ha mindig ilyen volt, akkor nyilván otthonról hozta ezt a viselkedes módot, nem tudod megvaltoztatni.


Jó lenne, ha néha segítene elvinni a gyerekeket kontrollra, vagy akár vigyázhatna a másik kettőre, amíg én az egyiket elviszem (max 10 percig bírja velük egyhuzamban). Esetleg érdeklődhetne, hogy mi van velük (eredmények, fejlődés, stb). 


Na ez valóban gáz. Mit mond, ha erről  


Mikor ma hazaértünk megemlítette, hogy majd vegyek virágot meg valami csokit a kolléganőjének HOLNAPRA, mert szülinapja lesz és vállalta, hogy ezt ő intézi... Se rám nem telefonált, se semmi. Most meg megsértődött, hogy én ma már nem megyek el vásárolni. 


Jól tetted. Majd ő megoldja.

2015. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem az időbeosztással van a baj, hanem a kapcsolattal. Én erre a pasira már nem tudnék férfiként nézni. Annyira kiábrándulnék belőle, hogy ki is dobnám. Tudom, hogy nincs tökéletes ember, na de az, hogy a saját ügyeit nem tudja elintézni felnőtt ember létére, az azért ciki...
2015. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Dolgoztam én is ilyen helyen, mint a férjed. Hát én imádtam, gyorsan eltelt a nap és nem is fáradtam le, csomó energiám maradt még meló után (edzésre menni, gyerekkel játszótér stb). Szóval nem hinném, hogy a férjed nagyon elfáradna a melóba. Az én férjem is nagyon elő tudja adni magát (8 órában dolgozik multinál, könnyű fizikai munkát), hogy ő milyen fáradt és, hogy elege van a munkából stb stb és, hogy nekem milyen könnyű, mert itthon vagyok. Mondom apukám 1,5 éve még én is dolgoztam és nem 8 órát, hanem 16-18-at és utána még volt kedvem és energiám a te igényedet is kielégíteni...akkor csak röhögött:). Nálunk úgy van elosztva a dolog, hogy párom munkája = hogy én a gyerekek dolgait intézem (iskolába vinni, menni érte, kicsit lefoglalni, kajáért elmenni, stb) ez így egyenlő, a csekkeket ő fizeti be egyszerre minden hónapban, a bevásárlást én intézem, a házimunka közös. Általában ha hazaér vagy ő foglalja le a kicsit és én takarítok, vagy fordítva.
2015. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!