Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki a szavak embere adna egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki a szavak embere adna egy kis tanácsot? Nem tudom már, hogy mondjam a férjemnek, hogy megértse.

Figyelt kérdés
A házasságunk romokban van, és ő is látja illetve már beszélgettünk többször erről de semmire nem jutunk mert abból legtöbbször vita lesz. Nem foglalkozik sem velem, sem a gyerekünkel, programokat nem szervezünk, nem megyünk soha sehova csak az ígérgetés megy, a szexuális életünk egy nagy semmi már jó ideje mert 2-3 naponta ugyanannyi időre megy a besértődés. Ő azt mondja, hogy úgy válaszolok neki, hogy nyílik a zsebében a bicska, lekezelő vagyok.. ezt többször mondta, és direkt figyelek rá hogy mégcsak véletlenül se beszéljek úgy és mégis azt mondja! Azt mondta még, hogy ő belefáradt abba hogy velem is harcoljon. Én is belefáradtam már abba, hogy mellőz minket, meg a gyakori besértődésekbe és hogy pontosan ő az aki nem tud normálisan beszélni a másikkal. Így nem tudok élni! Lakótársak vagyunk, nem több. Nem hajlandó változtatni, bár ő szerinte változtat..hát én nem úgy látom sajnos. Én is hibás vagyok persze, feszülté tesz nagyon a helyzet, hogy idáig jutottunk és látszólag nem érdekli. Nem tudom már mit mondjak neki, hogyan magyarázzam el hogy ami köztünk van nem több annál mint ami a lakótársak között van (ő szerinte nem olyan ez a kapcsolat). Állandóan telefonálgat, sokszor onnan tudom megkülönböztetni, hogy hozzám szól éppen hogy másabb (flegmább) a hangsúly. Sokszor egy email felett fél órát ül csakhogy ne kelljen bejönnie hozzám a szobába. Mit mondjak, hogy fel is fogja végre, hogy ha így marad minden akkor vége? Vagy lehet nem is érdekli.
2014. ápr. 27. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokkterápia.

Ne csak ígérgesd, tényleg költözz. Adj neki 2 hetet, hogy átgondolja, addig költözzetek máshová a gyerekkel. Ha nem megy utánatok, költözz el végleg. Ez a kapcsolat tényleg nem házasság, úgy ahogy mondod. Ha már nem tudod mit lépj, csak ez marad hátra.

2014. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennek a kapcsolatnak vége. Ő nem szeret, nem tisztel téged. Minél tovább húzzátok az időt , annál rosszabb lesz. Lépj! Sok boldogságot Neked!
2014. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia, ha tényleg szeretnétek megoldást és még nem válni, viszont ketten nem tudjátok megoldani.
2014. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtok egymással kommunikálni. Vádaskodások, sértések, lekezelés, hatalomharc. Persze, hogy nem akar veled lenni, kerüli az együttlétet mert nem érzi jól magát. Senki sem szereti a követelődzést, az állandó elégedetlenséget (a férfiak pláne nem). Nem muszáj mindég mindenben egyetérteni, tudni kell elfogadni a másik ember álláspontját, meglátását, véleményét is. Ilyen előzmények után a szex sem működik mert nem tudtok meghitten együtt lenni.

Olvassátok el Vera F Birkenbihl Kommunikációstréning-jét (letölthető) és tanuljatok meg egymással kommunikálni, aztán a többi is rendbe jön lassan. Az emberek sokszor nem is tudják mivel bántanak meg tudatlanul akaratlanul másokat, mert rossz szavakat használnak,vagy akaratlanul is a másik sebéhez "szólnak".

A társam az nem ellenségem akit le kell győzni, hanem a szövetségesem. Szerintem nálatok hatalomharc folyik. Ti tudjátok miért.

2014. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem jelenteném ki,hogy nem szeret téged...inkább belekényelmesedett a helyzetbe,hogy tudja te már az övé vagy és ezért nem kell tennie semmit..sajnos a pasik hajlamosak ezt így gondolni és kell neki egy löket hogy észhez térjen hogy hoppá ez nem így van..én azt mondom szedj össze pár cuccodat meg a gyereknek cuccot és költözz pár napra anyukádhoz..szerintem 4nap után már ő fog téged kérni hogy beszéljétek meg..(első 3napba még hiszti lesz és meg fogja mutatni h ő bizony nem keres.aztán...)ha keres megbeszélitek ha nem akkor feleslwges erőltetni..kicsit hagyd szabadon h rájöjjön hiányzol neki és ez csak úgy megy h nem vagytok 1fedél alatt. :) sok sikert :)
2014. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Párterápia sajnos nem fog menni mert neki nincs ideje..ezzel magyarázza azt is hogy a gyerekkel se foglalkozik. Nincs ideje ma pl mert délig aludt azóta pedig pihen mert elfáradt az alvásban. Megküldik a gyedet+ családit, összepakolok és megyek. Csak egy papírt hagyok neki.
2014. ápr. 27. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem szeret már hagyd elmenni. idegesíted,nem akar veled lenni,mindenben a hibát látja. ennek semmi értelme már. nem kell meggyőzni,nem arról van szó h nem érti h mi a bajod hanem az h nem érdekli.

anyukám évekig harcolt apukámmal. aztán egy nap elé tette a válási papírokat. ennyi

2014. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy mond el neki, ahogy itt most leírtad. Mert ennek így tényleg nincs értelme. Ha nem apja a gyerekeknek, ha neked nem férjed, akkor minek van? Ha anyagilag meg tudod oldani, akkor költözzetek külön, akkor majd kiderül, hogy ténylegesen vannak-e érzelmek vagy tudtok-e egymás nélkül élni. Mert lépni kell. Ha együtt a helyetek, akkor sürgősen neki kell állni a megjavításhoz, ha meg nincs közös jövő, akkor el kell válni, hogy külön-külön megtalálhassátok mindketten a boldogságot. Így csak egymás idejét huzzátok fölöslegesen...
2014. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én úgy látom,hogy őt már nem érdekli,mi a problémád,hidegen hagyja.Belemenekült a maga kis világába,ahol jól elvan.Elhidegült tőled,talán már nincsenek is érzelmei.Valóban jó ötlet lenne egy átmeneti elköltözés,így kiderülne,hányadán is álltok valójában.Annak nincs értelme,hogy egy helyben toporogtok,és ölitek egymást.
2014. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen menni fogok, és szerintem nem fog keresni. Egyedül csak a vonatozástól félek mert kb 4 órás lesz az út és nem tudom miben tartsam melegen a tápszert.:( nincs termoszom. Meg valószínű hordozóban fogom vinni a babát mert babakocsival nehéz lenne átszállogatni.:(
2014. ápr. 27. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!