Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg, hogy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg, hogy mi a problémám? Hogyan mondjam másként, hogy megértse?

Figyelt kérdés

A párommal 3 gyermekünk van. Ahogy telt az idő, ő egyre jobban átpasszolt nekem minden feladatot. Mióta megszületett a legkisebb, azóta szinte csak nekem vannak feladataim, míg ő letudottnak veszi annyival a napot, hogy elmegy dolgozni, majd pihen.

Én már próbáltam neki szépen, csúnyán, nyugodtan, sírva elmondani, hogy ez így nem jó. Halvány lila fogalma sincs semmiről. A gyerekekről is csak annyit tud, hogy jó nekik olvasni és jó velük játszani, de hogy kivel, mikor és hova kell menni, azt nem jegyzi meg, pedig szükségem lenne a segítségére. Egy csekk befizetését sem tudom rábízni, mert elteszi, elfelejt, utána meg vagy azért vagyok rossz, mert elfelejtette (miért nem szóltam) vagy azért mert rákérdezek, hogy mikor fizeti be (minek ellenőrizgetem). A saját dolgait sem intézi, rohangálhatok én helyette is.

Meg van róla győződve, hogy ő önálló és kikéri magának, ha azt merem mondani, hogy 4 gyerekem van vele együtt, de ha valami gubanc van, azonnal én vagyok az illetékes, hogy oldjam meg.

Már próbáltam, hogy nem intézek helyette semmit, de azzal is csak magamnak csináltam plusz munkát.


Én ezt nem értem. Mit csinálok rosszul? Hogyan tudnám végre megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó és lassan már a kapcsolatunk a tét?


2015. máj. 12. 06:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
7%
Semmi gond a fogalmazásommal. A tablet kijavit én meg nem mindig látom, de igazad van, ebbe kell bele kötni, ha már másba nem sikerül.
2015. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
21%

senki nem allitotta hogy nem farad el valaki ha otthon van.

De hat ez a dolga ez a munkaja ezt vallalta es nagyon is luxus pozicioban van.

A dolgozo anyak duplan faradtak nekem elhiheted.

Soha nem voltam gyesen gyeden hiszen itt nincs.

Szepen mentem dolgozni amikor lejart a 4 honap

Gyerek bolcsibe en meg a munkahelyemre ahol a gyerekek egy eves koraig napi 4x fejtem az anyatejet.

A fozest es a takaritast megoldam nem nagy durranas ha napi szinten csinalod.

Fozni meg felesleges minden nap.

Minden szombaton lesutottem az egesz heti hust es lefagyasztottam igy este mikor mindenki hazaert csak egy tesztat es zoldseget vagy krumlit kellett fozni ami tuti max 20 perc.

Minden nap meleget eszunk de csak esete mert ez a csaladunk kozos etkezese.

A munkahelyrol hazafele gyerekeket osszeszedtuk ovi bolcsi suli irany a bolt friss kenyer es mentunk haza.

Otthon kozos jatek vacsora mindig este 18:00 pontben majd beszelgetes furdes es mese.

este 20:30 mar minden gyerek a sajat szobalyaban volt es mi kettesben toltottuk el az estet.

Most mar ket gyerek kirepult mar csak egy 14 es egy 17 eves lakik velunk.

2015. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

4 órában én is dolgozok, de több nem fér bele, mert a két nagyot fejlesztésre kell vinni. Mivel már csak magamra számíthatok, nem tudtam megoldani a 8 órás munkaidőt. Így most kapom a fizumat, a gyest a középső csemete után és a gyedet a kicsi után + a családit.

A férjem 6-tól 14.20-ig dolgozik, telefonos ügyfélszolgálaton.

Sajnos a kiborulós, elköltözős rész nem megoldás, mert az én házamban lakunk és csak a gyerekeket ijeszteném meg egy jelenettel.

Próbáltam ráhagyni a feladatok rá eső részét (gyógyszer felíratás, ruha vagy cipő vásárlás), de semmit nem csinált meg.

2015. máj. 12. 09:34
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem azt várom tőle, hogy a háztartás vezesse, de hogy még a számára fontos/ szükséges dolgokat is nekem kell intézni, az már sok.
2015. máj. 12. 09:35
 15/33 anonim ***** válasza:
A komoly, le ülős, csak ti ketten elbeszelgetest már próbáltad? Konkrétan mi az, amit elvarnal tőle?
2015. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
De azt miért csinálod? Ha neki kell, majd megoldja. Az ő dolgait nem a te feladatod megcsinalni. Továbbra is azt mondom, a számlákat lehet interneten keresztül is rendezni, azzal onnantól nem lesz gond.
2015. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
80%

akkor meg rakd ki és válj el, kész

így se segít, akkor meg ?!

2015. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
Szuperanyák, szuperfeleségek: miért jó az nektek, ha a férjetek nem csinál otthon semmit?
2015. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
28%
Nos, én nem vagyok se szuper anya, se szuper feleség, a férjemnek mégsem kell csinálnia semmit. Hogy miért? Mert ő dolgozik, én meg nem. Az én dolgom a háztartás vezetése, az övé a penzkereses. Mi így beszéltük meg amikor megismerkedtunk, nekünk így jó. Mondjuk ehhez kell az, hogy én szeretem a házimunkát végezni és jól be tudom osztani az időmet is. Nem kötelező így élni. Ha nem szeretnék, valtoztatnek. Nyilván leultetnem és elmondanam, hogy figyelj Pisti, ez így nem jó, túl sok nekem hogy mindent én csinálok. Ez és ez még ez amit el kell végezni naponta, mi az amit te tudnál vállalni. Ennyi.
2015. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagyok szuperanya de egy nap 24 ora ebbol 8 dolgozom 7 alszom a tobbibe belefer sok sok minden meg 4 gyerekkel is.

szervezes kerdese a dolog

Mivel orommel csinalom es a gyerekek sok oromet hozzank az eletbe igy nem tartom farsztonak.

Ezen kivul segit a csalad is rokonok ismerosok baratok.

Pl uszaslecke a szomszed kislany is jar igy felvaltva hordjuk a gyerekeket.

Mivel nem lehet bemenni a leckere igy azt az orat az uszodaban a posta rendezesevel toltom.

Igy sok mindent lehet kombinalni pl suliba viszem oket majd a munkahelyre megyek kozben megveszek egy ket dolgot.

2015. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!