Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg, hogy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg, hogy mi a problémám? Hogyan mondjam másként, hogy megértse?

Figyelt kérdés

A párommal 3 gyermekünk van. Ahogy telt az idő, ő egyre jobban átpasszolt nekem minden feladatot. Mióta megszületett a legkisebb, azóta szinte csak nekem vannak feladataim, míg ő letudottnak veszi annyival a napot, hogy elmegy dolgozni, majd pihen.

Én már próbáltam neki szépen, csúnyán, nyugodtan, sírva elmondani, hogy ez így nem jó. Halvány lila fogalma sincs semmiről. A gyerekekről is csak annyit tud, hogy jó nekik olvasni és jó velük játszani, de hogy kivel, mikor és hova kell menni, azt nem jegyzi meg, pedig szükségem lenne a segítségére. Egy csekk befizetését sem tudom rábízni, mert elteszi, elfelejt, utána meg vagy azért vagyok rossz, mert elfelejtette (miért nem szóltam) vagy azért mert rákérdezek, hogy mikor fizeti be (minek ellenőrizgetem). A saját dolgait sem intézi, rohangálhatok én helyette is.

Meg van róla győződve, hogy ő önálló és kikéri magának, ha azt merem mondani, hogy 4 gyerekem van vele együtt, de ha valami gubanc van, azonnal én vagyok az illetékes, hogy oldjam meg.

Már próbáltam, hogy nem intézek helyette semmit, de azzal is csak magamnak csináltam plusz munkát.


Én ezt nem értem. Mit csinálok rosszul? Hogyan tudnám végre megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó és lassan már a kapcsolatunk a tét?


2015. máj. 12. 06:30
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ilyen jól meg tudjátok szervezni. Nekem nem megy.

Hétköznap reggel 7-re átviszem anyuékhoz a gyerekeket, onnan megyek tovább a naggyal az oviba. Onnan 9-re melóba, ha van még időm bevásárolok előtte. 1/2 4-re megyek a nagyért az oviba, onnan anyuékhoz, a 3 gyerekkel hazaesünk 1/2 5 körül. Ha fejlesztős nap van (heti 2), akkor annyi a változás, hogy nem haza megyünk, hanem fejlesztésre 16-18 között. Ilyenkor szoktam intézni a nagyobb bevásárlást. Ezeken a napokon 7 körül érünk haza.

Pénteken nem dolgozok, akkor csinálom a főzés/mosás/háztartás javát.

2015. máj. 12. 10:52
 22/33 anonim ***** válasza:

vidéki rokon elutazni egy hétre

előtte felírni a gyerekek napirendjét és az elvégezendő feladatokat

2015. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
13%

16:30 egy csomo idod van ejfelig szerintem

Jobban szervezd meg a napodat es orulj minden pillanatnak

Nekem meg extra onkentes munkara is jut idom hetvegen a gyerekekkel kozosesen

2015. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ha 4 órás a munkarended, akkor mit csinálsz fel 4-ig? 9-re mész dolgozni, akkor négy órás munkaidő 1kor lejár
2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Hétfőtől csütörtökig dolgozok napi 5 órát (9-14), a péntekem szabad, így jön ki a 4 órás munkaidő. Jobb megoldásnak tűnt, mint a hétfőtől péntekig 4 óra. A munkahelyem egy cseppet messze van, oda vissza 3 óra, de itt még így is többet keresek, mint a férjem a teljes munkaidővel, szóval nem nagyon van választási lehetőségem. Kerestem, keresek közelebbi munkát, de sajnos mind jóval kevesebbet fizetne, mint a mostani.


Igen, 16.30-tól még sok van éjfélig, de este 9-re mire minden csemete elalszik én már lefáradok. Örülök, ha még van időm és erőm tanulni, nem, hogy még akkor induljak neki a férjemnek cipőt venni.


Ötleteket szívesen veszek, hogy mégis hogyan tudnám jobban beosztani a napjaimat. Nekem nem sikerült magamból többet kihozni.

2015. máj. 12. 13:26
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

kitartas heti 3 szabadnapod van en az evek gyorsan telnek a gyerekek megnonek es te pedig kilepsz ebbol.

De ha megnyugtat vannak sokkal leterheltebb emberek is

2015. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Én tényleg megpróbálok többet vállalni, de nem megy és sokszor már nem is akarom, hogy menjen.

Nekem sokszor már a belem kilóg, a férjem meg arra nem képes, hogy az anyjának szülinapi ajándékot vegyen, oldjam meg azt is én és persze adjam is át, mert neki nincs ideje, fáradt...

2015. máj. 12. 13:33
 28/33 anonim ***** válasza:
Lehet, hülye kérdés lesz, de az nem működne, ha összeírnád egy jó nagy papírra azokat a teendőket, amiket te neki szánnál? Így látná, pontosan mit kell csinálnia. Attól kezdve, hogy Jucit különmatekra kell vinni ekkor meg ekkor, addig, hogy a csekket postára kell vinni. Esetleg még a telefonján ébresztő funkciót rakni azokhoz a dolgokhoz, amiket a leginkább elfelejt?
2015. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a gyerekek nincsenek otthon egész nap, csak délután viszed őket haza. Olyan nagy kupit nem tudnak csinálni. Takarítani, ha amúgy nincs mocsok, márpedig miért lenne, napi 10-15 perc. Főzni lehet nagyon gyors ételeket is. Apukarol azt írod, szeret velük játszani, tehát addig te csinálhatod a dolgokat. Megegyszer kérdezem, konkrétan mit várnál el tőle, mit csináljon ő?
2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy NEM A HÁZIMUNKÁBAN kellene segítenie!


Hogy mit várnék el tőle?


Menjen el a dokihoz felíratni a gyógyszerét vagy hosszas könyörgésem után akár a kartonját is áthozhatná a helyi háziorvoshoz és akkor nem kellene nekem 2 várossal arrébb utazgatni a receptekért.

Vegyen magának ruhát és ne nekem vágjon pofákat, hogy ez nem tetszik, ez kicsi ez nagy, ez nem az igazi, ezeket cseréljem másikra stb.

Ha valamit kiönt, odaéget, eltör, akkor legalább szóljon (vagy esetleg feltakaríthatná) és ne mint egy gyerek takargassa, elrejtse.


Jó lenne, ha néha segítene elvinni a gyerekeket kontrollra, vagy akár vigyázhatna a másik kettőre, amíg én az egyiket elviszem (max 10 percig bírja velük egyhuzamban). Esetleg érdeklődhetne, hogy mi van velük (eredmények, fejlődés, stb).


Az egészben az a legrosszabb, hogy régen nem ilyen volt!


Mikor ma hazaértünk megemlítette, hogy majd vegyek virágot meg valami csokit a kolléganőjének HOLNAPRA, mert szülinapja lesz és vállalta, hogy ezt ő intézi... Se rám nem telefonált, se semmi. Most meg megsértődött, hogy én ma már nem megyek el vásárolni.


Komolyan nem értem mi történt vele.

2015. máj. 12. 17:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!