Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem érti meg, hogy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg, hogy mi a problémám? Hogyan mondjam másként, hogy megértse?

Figyelt kérdés

A párommal 3 gyermekünk van. Ahogy telt az idő, ő egyre jobban átpasszolt nekem minden feladatot. Mióta megszületett a legkisebb, azóta szinte csak nekem vannak feladataim, míg ő letudottnak veszi annyival a napot, hogy elmegy dolgozni, majd pihen.

Én már próbáltam neki szépen, csúnyán, nyugodtan, sírva elmondani, hogy ez így nem jó. Halvány lila fogalma sincs semmiről. A gyerekekről is csak annyit tud, hogy jó nekik olvasni és jó velük játszani, de hogy kivel, mikor és hova kell menni, azt nem jegyzi meg, pedig szükségem lenne a segítségére. Egy csekk befizetését sem tudom rábízni, mert elteszi, elfelejt, utána meg vagy azért vagyok rossz, mert elfelejtette (miért nem szóltam) vagy azért mert rákérdezek, hogy mikor fizeti be (minek ellenőrizgetem). A saját dolgait sem intézi, rohangálhatok én helyette is.

Meg van róla győződve, hogy ő önálló és kikéri magának, ha azt merem mondani, hogy 4 gyerekem van vele együtt, de ha valami gubanc van, azonnal én vagyok az illetékes, hogy oldjam meg.

Már próbáltam, hogy nem intézek helyette semmit, de azzal is csak magamnak csináltam plusz munkát.


Én ezt nem értem. Mit csinálok rosszul? Hogyan tudnám végre megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó és lassan már a kapcsolatunk a tét?


2015. máj. 12. 06:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%

"Hogyan tudnám végre megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó és lassan már a kapcsolatunk a tét?"


Pofonegyszerű, csinálsz egy hatalmas sírós kiborulást előtte és kijelented hogy vagy változik vagy elcuccolsz otthonról a gyerekekkel. Ez csak ilyen végső megoldás stratégia, az alapgondon nem valószínű hogy tartósan fog segíteni. Ha magától nem látja hogy valami baj van, akkor számolj azzal a lehetőséggel is, hogy tényleg válás lesz a vége. Elég tipikus élethelyzet amikor az apa besokall a dolgoktól, mert nem tudja elfogadni a korábbi kényelmes életének elvesztését, ilyenkor leáll és vegetatív üzemmódba kapcsol, minden a nőre marad. A probléma ilyenkor mindig megoldatlan marad és csak a végén robban a bomba amikor már késő, a férfi dacossá válik és véletlenül bekerül a képbe egy nőci aki emlékezteti a régi laza kis életére... Túlgondoltam.

2015. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
9%

Tehát ő dolgozik, te meg gyesen vagy. Nekem egyértelmű hogy z otthoni feladatokat neked kell végezni. A csekkeket be lehet fizetni interneten, sőt, lehet átutalási megbízást is adni, akkor semmit nem kell vele törődni.

A saját dolgait rá kell hagyni, majd intézi ő. Ha ne, akkor így jart

2015. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
16%

A hatalmas siros balhe, amit elso irt, az nalam is meg volt es segitett is. Elegge megijedt, hogy a lustasaga miatt veszit el. Szerintem ezt probald meg. Masreszrol nehez egy felnott embert megvaltoztatni, "megnevelni". Kovetkezetesseg es turelem kell hozza. Probalj ra olyan feladatokat osztani, ami nem haladja meg a kepessegeit es beszeld meg vele, hogy mostantol ez es ez a te feladatod es meg kell csinalnod, ha torik, ha szakad. Ne dolgozz helyette. Ha megcsinalod helyette a dolgokat, akkor azt latja, hogy csak az idot kell huzni es mindent megcsinalsz te.

En a hazimunkat teljes egeszeben megcsinalom, csak mosogatnia kell paromnak. Viszont minden hivatalos dolog, beleertve a szamlak befizeteset, es banki ugyeket a parom intez. Neha napjan megker, hogy szaladjak el en helyette a postara es en ugyan azt csinalom, mint a ferjed, hogy "elfelejtem", aztan addig huzom az idot, amig vegul o el nem intezi. Viszont nekem nem csak ennyi lenne a feladatom, szoval ezzel nincs akkora bunom, mint a te ferjednek.

2015. máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Kedves második!

Látszik,hogy neked nincs gyereked!Azért mert valaki gyesen van,nem az övé az összes otthoni feladat!A gyerekeket nem magának szülte.Ezek szerint szerinted a férfi elmegy,ledolgozza a kis nyolc óráját,négykor hazamegy,aztán estig döglik,este meg szépen lefekszik és alszik,hétvégén meg nem csinál semmit.

Az anya meg felkel hatkor,rendezi a három gyereket,háztartást vezet,viszi őket edzésre,ide-oda,aztán amikor már otthon van a férj,akkor tovább csinálja a dolgait,a gyerekekkel foglalkozik,fürdés,etetés,alvás,ez biztos kb kilenc óra,mire mindenki elalszik,és végre pihenhet.A férj akkor már öt órája pihen.Az anya mikor pihen?Én nem értek egyet ezzel,szerintem mindenki vegye ki a részét mindenből egyformán.

2015. máj. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 4!

Kapaszkodj meg: van gyerekem. En, velem hasonló több illik nővel együtt képes vagyok/voltam ellatni a gyereket és a háztartást. Ha valaki erre nem képes, nem kell gyereket vállalni. A fe r j á kérdésben dolgozik -hogy honnan vetted a 8-16 munkaidő érdekelne, mert szó nem esett róla. Lehet, hogy 12 őrzik, lehet hogy kemény fizikai munka. Egy gyerek és a háztartás nem igényel 8 óra folyamatos munkát, nem baxogat a főnök, úgy osztod be z idődet, ahogy akarod. Ha nem tetszik, lehet cserelni: majd apuka megy gyesre, anyuka meg pénzt keres

2015. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Itt 3 gyerekről van szó nem egyről ám...
2015. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
19%

Hat te szoktattad igy nagyon valoszinu az evek alatt.

Ha gyesen vagy akkor ez a munkad gyes az nem nyaralas kemeny munka

Legy halas hogy nem olyan orszagban elsz ahol van 4 honap gyes aztan van munka haztartas es gyerek.

2015. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
23%
Ha az ember normálisan vezeti a háztartást, akkor nincs olyan sok tennivaló naponta, hogy azt ne lehetne megcsinálni gyerekek mellett, főleg ha mondjuk 3 gyerekből kettő már ugye bölcsibe, oviba jár. Persze ha anyuka a gép előtt ül 7 napból 5öt, aztán a hétvégén megszakad a takarításban, azt magának köszönheti.
2015. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%

akkor vele ne törödj mostantól és kész.

elég a három gyerek, nem?

ha meg nem tetszik, akkor válj el és kész

2015. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Második!

Remélem nem te fogod majd tanítani a gyerekedet fogalmazni,mert csapnivaló!

Én ugyan dolgozok,és nem 08-16-ig dolgozok,hanem 12 órázok,de elvárom a férjemtől,hogy a gyerekkel kapcsolatos teendőkben segítsen.A háztartásban nem várom el,mert én időben kevesebbet dolgozok.

Ha a gyereket nem a tv neveli,akkor igenis elmegy rá az egész nap.Én két évig voltam itthon,de nem volt olyan nap,hogy ne mentünk volna játszótérre,ide-oda.Reggel kilencre megfőztem,aztán irány a játszótér fél 12-ig.Aztán haza,majd ebéd,alvás.Alvás időben pihentem én is.Délután uzsonna,majd újra játszi,vagy játék itthon.És el is ment a nap.Ebben legalább annyira el lehet fáradni,mint a munkában.

Persze a szuperanyuk nem fáradnak...

2015. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!