Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Május 22-én szavazunk Írország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Május 22-én szavazunk Írországban arról hogy a homoszexuálisok házasságot köthetnek e? Ti igennel vagy nemmel szavaznátok és miért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 12:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
77%

OFF: a másik kérdésben hogy foglalsz állást?


ON: Szintén Írországban élek. Én igennel fogok szavazni az azonos neműek házasságára. Kérdeztem a munkatársaimat, 5 ír és egy angol van közöttük, mindenki azt tervezi, hogy igennel szavaz. Fiatalok egyébként, vagyis hát 30 és 40 év közöttiek. De szerintük a sok katolikus miatt nem megy át.

Fura ez, mert amúgy meg annyira elfogadóak és toleránsak, még a gyerekek is jobban erre vannak nevelve. Erre jön a vallás, ami mégis csak megkülönbözteti felebarátait... Szerintem ez nagyobb baj a társadalomra nézve, mint hogy az azonos neműek házasságban élhetnek vagy sem.

2015. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
0%
Nemmel szavaznék. Az örökbefogadást nagyon ellenzem. A homoszexuálisoknak sokkal találóbb lenne csak egy élettársi szerződést kötniük amik biztosítanák azokat a jogokat az örökbefogadás kivételével mint a hetero házaspároknak.
2015. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
92%

Igennel szavaznék, de nem ismerem pontosan a tervezetet, így kiegészítem a válaszomat.

Semmi bajom azzal, ha két egynemű ember együtt él és csinál, amit csinál. Egy skót pár ismerősöm van, akik nemrég házasodtak, nők mindketten. Aranyosak, gratuláltam nekik, szeretem őket, semmi bajom velük.

Azt viszont nagyon nagyon megszűrném, hogy kinek a kezébe adok gyereket és remélem ezt meg is teszik. Az említett párra minden további nélkül rábíznám a sajátomat is, akár napokra is, mert tudom, hogy nagyobb szeretettel fogadnák, mint bárki más.

Én annak a híve vagyok, hogy egy gyereknek két anya, vagy két apa is jobb, mint az állami gondozás, vagy mint a hagyományos anya-apa felállás, ahol bántalmazzák a gyereket. Nem ellenzem, de nagyon szoros pórázon tartanám ezt az egészet és kötelezően figyeltetném a gyerek lelki fejlődését, illetve hogy milyen szellemben nevelik fel. Nem kötelezném őket semmire, csak arra, amire minden szülőt. Normális, egészséges felnőttet neveljenek a gyerekből.

2015. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó teljesen korrekt. Nem is értem ezeket az erős ellenérzéseket az azonos nemű párok örökbefogadását illetőleg. Az örökbefogadókat most is nagyon szűrik, évekbe telik mire valaki örökbefogadhat. Mindeközben a legnagyobb barom állatok korlátlanul szaporodhatnak, az nem érdekel senkit.

A másik dolog ami miatt hülyeségnek tartom, az az hogy egyedülállóként lehet örökbefogadni. Ez valahol jó, hiszen így egy homoszexuális ember is fogadhat örökbe. De másrészt olyan álszentség. Hiszen a legnagyobb érv a homoszexuális párok örökbefogadása ellen, hogy jajj a gyerek nem lát hagyományos családmodellt. Na kérdem én, és az egyedülálló örökbefogadónál lát?

2015. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
90%

"De az én házasságom a férjemmel amit a templomban kötöttünk, nem nevezhetö annak ami nekik van."



Aztán miért? Én sem esküdtem templomban a férjemmel, aztán mégis 33 éve együtt élünk. Akkor szerinted az sem házasság?


"A névvel van itt baj!"


Ezt nem értem....a te házasságod valami hátrányt szenvedne, ha az ők együttélésüket is házasságnak neveznék? Egyáltalán a te életedet befolyásolná-e, ha ők is házasságot köthetnének?


Ha igen, miben? ha nem, miért zavar?

2015. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
81%
Nem értelek. Ha az ő házasságukat pl krumplinak neveznék el akkor az neked miért lenne jó? :D
2015. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Úgy gondolom, mindenkinek a maga döntése, hogy házasságban akar-e élni, akkor is, ha vele azonos neművel van kapcsolata. Én nagyon szeretnék esküvőt, házasságban élni, és szeretném, ha erre mindenkinek lenne esélye, nemcsak nekünk, heteroszexuálisoknak.
2015. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit sem provokatív a kérdés.

De am én magányügynek tekintem a házasságot, számomra mindegy ki köti.

2015. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
24%
El se mennék szavazni, annyira nem érdekel az egész.
2015. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
32%
Magyarországon nem lesz ilyen szavazás mostanában, mert a megszervezése, az elfogadása itt politikai öngyilkosság.
2015. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!