Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Május 22-én szavazunk Írország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Május 22-én szavazunk Írországban arról hogy a homoszexuálisok házasságot köthetnek e? Ti igennel vagy nemmel szavaznátok és miért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 12:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, két azonos nemű házassága nem fogja a te házasságod értékét levinni. Minél több szerelmes ember él boldog házasságban, annál jobb a reklámja.
2015. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:
Az egyház nem ismeri fel a homo-házasságot, tehát ott nem házasodhatnak sosem.. Lehet hogy középkor, de van olyasmi ami sosem változik hál Istennek.
2015. máj. 1. 13:04
 23/65 A kérdező kommentje:
Köszi 20-as hogy te nem szakítanád meg velem a barátságot a vélemény különbség miatt. Ahogy én sem.
2015. máj. 1. 13:06
 24/65 anonim ***** válasza:
91%
Én sosem értettem, hogy lehet bizonyos szavakon fennakadni. Szerintem ez olyan banális dolog, hogy azt kifejezni nem lehet. Ha más bajod nincs, akkor mégis mit érdekel mit hogy hívnak? Felőlem akár kolbásznak is nevezhetnék a házasságot, az sem érdekelne. Miben befolyásolja a te életed?
2015. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen kérdésekre az emberek zöme érzelmi alapon válaszol, függetlenül attól, hogy vannak-e a témába vágótárgyszerű ismeretei. De még ha vannak is, akkor is az érzelmek felülírják a józanságot. Aki azt írja, hogy a gyerekneveléshez apa meg anya kell, az nem veszi figyelembe, hogy a gyerekek zöme ma már csonka családban nő fel, vagy olyan családban, ahol mindennaposak a szülők közti veszekedések. A témával kapcsolatos minden kutatás azt igazolja, hogy a gyerek nemi identitásának alakulását nem befolyásolja az, hogy két férfi vagy két nő alkotja-e a házaspárt. Az is igazolódni látszik, hogy a homoszexualitás egy anyai ágon öröklődő hajlam, vagyis éppen nem a leginkább fókuszban levő férfi-házaspárokra lehetne "ráfogni" a dolgot.

A hagyományos férfi-nő házasságoknak több, mint a fele válással végződik, vagyis ott is lutri kérdése, hogy érdemes volt-e vagy sem a kapcsolat megkötése.

Én igennel szavaznék.

2015. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
89%

8-as voltam.


Számomra a melegházasság elfogadása erkölcsi kérdés. A számomra elfogadható morális értékrendbe nem fér bele a nemi megkülönböztetés, ezért gondolom azt, hogy az egynemű párokat ugyanúgy megilleti a házasságkötés joga, mint a különneműeket. Egyebek mellett emiatt sem vallom magam egyetlen egyházba tartozónak sem, annak ellenére, hogy hiszek Istenben, meg vagyok keresztelve, és ifjúkoromban jártam hittanra, végigolvastam többször a Bibliát és néhány vallásfilozófiai könyvet.


Az örökbefogadásról, gyermeknevelésről a fentebb, egyik válaszoló által leírt kutatási eredmények alapján is ugyanez a véleményem, amellett, hogy a gyerek ugyanúgy megkaphatja a szeretet, törődést, figyelmet egy meleg, mint egy hetero pártól.

2015. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen igennel szavaznék. Amit ti kötöttek a polgári mellett, az templomi esküvő isten színe előtt. Nekik ilyet nem lehet, ők csak a törvény szemében házasok, nem elég megkülönböztetés ez neked?

A homoszexuális párok is ugyanúgy (ugyanolyan jól vagy rosszul) képesek gyereket nevelni, mint a heteroszexuálisok. Egyetlen hátrány a gyereknek, ha a társadalom nem fogadja el, piszkálják az iskolában, de ha a népszavazás igennel zárul, akkor az a (szavazóképes és hajlandó) társadalom nagy részének támogatását jelenti.

2015. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként szerintem nagyon pozitív üzenete lenne a vallásos emberekre nézve, ha egy komoly vallási hagyományú országban elfogadnák.
2015. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
86%

Nos mivel rám, az én életemre és környezetemre semmilyen negatív hatással nem lenne ez a dolog, ezért természetesen igennel szavaznék.

Aki nemmel szavaz, az vagy nagyon vallásos, vagy végtelenül önző. Az előbbi esetben, hát ez van, velük nem lehet mit csinálni. De a második eset az ami szerintem felháborító. Hiszen tulajdonképpen számukra vadidegen emberek, olyan emberek akik nekik soha nem ártottak, boldogsága ellen szavaznak.

Kérdező azt írtad házas vagy. Emlékszel a napra amikor összeházasodtatok? Emlékszel mennyire boldog voltál? Az érzésre, a tudatra, hogy végre hivatalosan is összetartozol azzal az emberrel akit mindennél jobban szeretsz? Miért akarod ezt megtagadni másoktól? Mivel vagy te jobb azoknál, akiknek ez nem jár? Persze nálunk Mo.n is van bejegyzett élettársi kapcsolat, de az nem ugyan az. Akinek alapvetően nem fontos a papír annak nyilván tökmindegy, de akinek igen, az nem csak ilyen olcsó pótlékra vágyik.

2015. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mindkettőre. És rohadt szomorúnak tartom, hogy erről szavazni kell és nem alap.
2015. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!