Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Május 22-én szavazunk Írország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Május 22-én szavazunk Írországban arról hogy a homoszexuálisok házasságot köthetnek e? Ti igennel vagy nemmel szavaznátok és miért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 12:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
21%

A házasság az nekem tök mind1...

de az örökbefogadást, azt nagyon ellenzem.

2015. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
26%

Ne házasodjanak legyen más neve...

Gyerek nevelés meg szóba se jöhet

2015. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:
Nagyon sok ellenséget szereztem az ismeröseim körében mert nemmel szavazok! Sajnos az örökbe fogadás stb is lehet a homok-nak ha az igen szavazat gyöz, és ezért ellenzem! Szerintem egy gyermeknek apa-anya családban van helye.
2015. máj. 1. 12:34
 4/65 anonim ***** válasza:
84%
Én arra szavaznék, hogy köthessenek házasságot. Sőt, még soha semmilyen szavazáson nem vettem részt, mert hidegen hagy a politika, de ilyenre biztosan elmennék, pedig heteró vagyok.
2015. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
80%
Igennel, egyértelműen. Úgy vélem ha heteroszexuálisok mindenféle előéleti vagy erkölcsi felmérés nélkül szabadon házasodhatnak és vállalhatnak gyereket, akkor ezt tehesse meg akárki. Aki nem tudja őket elfogadni, az egyszerűen ne menjen szavazni, és ne foglalkozzon az egésszel. Egyébként aki azzal jönne, hogy a melegek feltűnősködnek és megint velük kell foglalkozni nyilvánosan, annak csak annyit üzennék, hogy amint ők is szabadok lesznek és lesz annyi joguk mint bárki másnak, soha többé egy szavuk se lesz a nyilvánosság felé. Csak élni szeretnék az életüket, úgy vélem ehhez mindenkinek joga van, amíg nem bánt másokat. Márpedig ők nem teszik.
2015. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
82%
Igennel szavaznék. Nem a középkorban élünk...
2015. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
65%
Megsúgnám a családmodell-imádóknak, hogy a valaha létezett összes gyilkos, rabló, pedofil, szervkereskedő és egyéb erőszakos, aberrált vadállat bizony mind HETERO szülőkkel, hagyományos apa-anya-gyerek családban nőtt fel. Innentől kezdve nem is értem, miért számítana ez bármit is. Bár meleg szülőknek egész biztosan nem lenne olyan gyereke, aki másokat bánt vagy elítél, mivel eleve elfogadásra nevelik. Úgyhogy ez is csak nekik plusz pont...
2015. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
85%

Ha két ember életközösségben kíván élni, és ezt hivatalosan is meg akarják erősíteni, joguk van hozzá, bármilyen neműek (természetesen önálló cselekvésre képes felnőttekre gondolok.) Tehát a polgári esküvőre igennel szavaznék, az egyháziról pedig úgysem dönthet népszavazás, az az egyházak saját kompetenciája.


Az örökbefogadásról lehetne vitatkozni (bár a kérdés nem erről szólt:-)), én sokáig elleneztem. Aztán egyszer elgondolkodtam, hogy ha valamelyik gyerekem homoszexuális lenne, megtalálná élete párját, és már "csak" a gyermek hiányozna a boldog, teljes életéhez, minden követ megmozgatnék azért, hogy ez teljesülhessen. Ismerem őket, jó szülők lennének, a gyerekek pedig sokkal rugalmasabbak, mint a felnőttek gondolják, legalábbis addig, amíg mi magunk beléjük nem neveljük a saját előítéleteinket.

2015. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
82%

Igennel szavaznék, mert nekem fontos az embertársaim élete. Nem vagyok Isten, hogy eldöntsem, jó-e ez így, vagy nem jó, ezért ha van lehetőségem ilyen fontos kérdésben dönteni, akkor csak a javukra dönthetek. Egyébként szerintem egy heteronak sem származna ebből semmilyen hátránya.

Örökbefogadás: "a gyermeknek apa-anya családban a helye"

Ez így van. De egy apa és egy anya nem a nemétől lesz apa és anya... Ugyanúgy megkaphatja a személyiségfejlődéséhez szükséges mintákat, mint egy "normális" családban.

Mellesleg ez egy buta érv. Akkor a gyermeküket egyedül nevelő szülőket is azonnal párszerzésre kellene kötelezni? Mert egy személy képtelen 2 mintát adni...

Szóval egyértelműen igen.

2015. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
85%
Még szép hogy igennel szavaznék! Nekik is joguk van a számukra boldog élethez, ki vagyok én hogy ebben korlátozzam őket? Ti szavazhattok ilyen fontos ügyben?
2015. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!