Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi esélye van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi esélye van férjhez menni egy önállótlan lánynak?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó,jobban mondva egy jó ismerősömről,aki jelenleg 27 éves,2 hónap múlva 28 éves lesz.A lány az anyukájával él egy faluban,óraadó tanárnőként dolgozik a szomszéd falu iskolájában.Teljesen önállótlan,ez alatt azt értem hogy nem tud egyáltalán főzni(még rántottát sem.sőt teát sem).Az anyukája mindenben kiszolgálja, aki egyedül neveli.Apukája még 3 éves korában meghalt így az anyuka és a nagymama nevelte.Nagymama is már meghalt 7-8 éve kb.A lány álmodozik a házasságról,gyermekvállalásról úgy,hogy önállótlan,anyukája kiszolgálja és egyáltalán nincs kedve a házimunkához.Nem takarít,nem tud főzni,nem mos,nem tereget.Gyakorlatilag csak énekelget(mert énektanár és óraadó hittantanár).Keresztény családban nőtt fel,de van háromnegyed éve egy "fiúja",akivel én boronáltam össze.Ő volt az 1.férfi az életében.A lánynak nincs egzisztenciája,hanem a szülői házban lakik.Semmit nem tesz annak érdekében hogy önállósodjon,viszont férjhez akar menni-mindenáron-és gyermekeket akar.Szerintetek mennyi az esélye hogy így sikerül neki?Nem is akar önállósodni,mert ő úgy gondolja,hogy a főzés nem feltétlenül a nő dolga.Én is és mások is mondtuk már neki hogy igenis fontos a főzés és a házimunka,de valahogy nem akarja megérteni.Csak él a hobbijának(orgonálás,éneklés stb.) és ennyi.Hetente csak 2 napot dolgozik az iskolában, a többi nap otthon van és énekelget.Anyukája viszont mindenben kiszolgálja.Ismertek hasonló mentalitású lányt,akinek sikerült ilyen hozzáállással férjhez menni?Várom a válaszokat,hogy ti hogy látjátok ezt a helyzetet?!

2015. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

utolsó előtti:igen,gyanús hogy a fiatalember több nővel is ismerkedik...legalábbis én hamar lezárnám az ilyen "kapcsolatot",ha a "szerelmem" semmibe vesz,azaz válaszol ha van ideje...

utolsó:igen,náluk is az van amit anya mond.De ugyanakkor vannak ám elvárások is..azaz elköltözés,házasság,gyerek-ide nem kellene anyuci 1 darabig,de hamar megrekednek a dolgok segítség nélkül.Múltkor mikor beszéltünk telefonon azt mondta bárcsak terhes lenne.Erre megkérdeztem:és anyukád mit szólna?válasz: -nem tudom,szerintem örülne.konzekvencia: nincs igazi kommunikáció az élet nagy dolgairól csak az anya-lánya együttélés mókuskereke.

2015. ápr. 27. 21:43
 32/35 anonim ***** válasza:
60%
neked is egyszerubb lenne az életed, ha leépitenéd ezt a csajt... még ha nem is érzed, de minden energia, amit ráforditasz...elnyelodik..csak kiveszi beloled az energiát..és ennyi.
2015. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
50%
Bármilyen modern világot is élünk,enni akkor is kell!Régi mondás:egy férfit a hasán keresztül lehet megfogni.Én épp ezért olyan nőt kerestem feleségnek,akinek nem facebook,a buli,a szoli,műköröm,az állandó vásárlási kényszer,a cigi stb.fontos,hanem olyat kajtattam aki dolgos,házias,szeret főzni,mosni takarítani,fogja a pénzt,gyerek és csalàdcentrikus,házasságpárti,szerény és mèg sorolhatnàm.Amikor már azt hittem kihaltak az ilyen lányok,vagy már csak Székelyföldön akadnak,akiket megnevelt az anyjuk,a szerencse rám nevetett és elém küldte az áhított hölgyet,aki azóta a feleségem.Nagyon jól megvagyunk,fiunk is született màr,boldogság van.De Ő màr ha a második randin meghívott vacsorára,ahol kiderült,hogy rendben tartja a lakást és finoman főz.Jól kezdett és jól is folytatta,folytatja a mai napig.Lehet azért voltak ilyen elvárásaim mert ilyen példát láttam otthonról,az volt a természetes,hogy a drága fáradhatatlan édesaanyám mindennap kitette z asztalra a finomabbnál finomabb ételeket az és örült,hogy kiszolgálhat!Apámat az èletben nem láttam házimunkàt végezni,de anyám nem is engedte volna.Nagy család volt a miénk,egész kisgyerek korban befogtak a szülők mindenféle munkára!Nagyon jól tették,örökre hálás vagyok nekik!Olyan nem volt,hogy nincs kedvem,semmi kifogás...Mi boldogan csináltuk mindent,együtt,közösen,jó hangulatban.Keményen dolgoztunk,de volt is,van is látszatja.Sokmindent megtanultunk a szülőktől ami kell,ahhoz,hogy megálljuk a helyünket a vilàgban...Ma már a hagyományos értékrend kiveszőfélben van,sok a válás,családok mennek könnyen szét.Nincs meg a kellő tisztelet és alázat egymás iránt,odafigyelès és szigor a gyermeknevelésben.Ezért vannak ilyen álomvilágban élő művészlelkű lányok kedves kérdező.Előrebocsátom,hogy ezzel a hozzállással vénlány marad a barátnőd...36F.
2015. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Tehàt magyarul utolsó elvettél egy házicselédet, bejárónőt, végülis persze néhány, a kérdésben említett lányhoz hasonló önállótlan férfinak (fiúnak) kell egy anyukapótlék, aki helyettük mindent megcsinál. Egy önállótlan lusta férfi pont annyira rossz választás mint a kérdésben szereplő hölgyemény.
2015. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
60%
Önállótlan lusta férfi???Ezt nekem címezted utolsó?17 éves korom óta saját lábamon állok,azóta dolgozok keményen.Sokáig éltem egyedül,képzeld magamra mostam,főztem takarítottam.És MOST is megteszem,besegítek a feleségemnek.Mindig is komoly autót tudtam a kemény munkával fenntartani és most házat vettem és EGYEDÜL felújítottam a két kezemmel 1 forint hitel nélkül.Nem akarok dicsekedni,de kihoztad belőlem.Én vagyok a lusta?Sepregess a magad háza táján.(ha van neked efféle amiért megdolgoztál s nem örökölted és nem a banké)
2015. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!