Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi esélye van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi esélye van férjhez menni egy önállótlan lánynak?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó,jobban mondva egy jó ismerősömről,aki jelenleg 27 éves,2 hónap múlva 28 éves lesz.A lány az anyukájával él egy faluban,óraadó tanárnőként dolgozik a szomszéd falu iskolájában.Teljesen önállótlan,ez alatt azt értem hogy nem tud egyáltalán főzni(még rántottát sem.sőt teát sem).Az anyukája mindenben kiszolgálja, aki egyedül neveli.Apukája még 3 éves korában meghalt így az anyuka és a nagymama nevelte.Nagymama is már meghalt 7-8 éve kb.A lány álmodozik a házasságról,gyermekvállalásról úgy,hogy önállótlan,anyukája kiszolgálja és egyáltalán nincs kedve a házimunkához.Nem takarít,nem tud főzni,nem mos,nem tereget.Gyakorlatilag csak énekelget(mert énektanár és óraadó hittantanár).Keresztény családban nőtt fel,de van háromnegyed éve egy "fiúja",akivel én boronáltam össze.Ő volt az 1.férfi az életében.A lánynak nincs egzisztenciája,hanem a szülői házban lakik.Semmit nem tesz annak érdekében hogy önállósodjon,viszont férjhez akar menni-mindenáron-és gyermekeket akar.Szerintetek mennyi az esélye hogy így sikerül neki?Nem is akar önállósodni,mert ő úgy gondolja,hogy a főzés nem feltétlenül a nő dolga.Én is és mások is mondtuk már neki hogy igenis fontos a főzés és a házimunka,de valahogy nem akarja megérteni.Csak él a hobbijának(orgonálás,éneklés stb.) és ennyi.Hetente csak 2 napot dolgozik az iskolában, a többi nap otthon van és énekelget.Anyukája viszont mindenben kiszolgálja.Ismertek hasonló mentalitású lányt,akinek sikerült ilyen hozzáállással férjhez menni?Várom a válaszokat,hogy ti hogy látjátok ezt a helyzetet?!

2015. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy van esélye. Nagymamám sem tudott főzni és még lusta is volt, mint a bűn. A férje mindenben kiszolgálta. Ő pedig csak a tv-t nézte a kanapéről, miközben túlsúlyosra ette magát a chips-sel, pászkával. Anyámat is csak cselédnek tartotta. Ha egy ilyen ember talált férjet, akkor a barátnőd is fog.
2015. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat írtatok,mindenféle megközelítésből.Neki a férjhez menés lenne az ambíciója,bár legutóbb mikor beszéltünk telefonon akkor mondta hogy úgy is bevállalna 1 gyermeket ha nem megy férjhez.A fiúval én boronáltam össze,mert a lány nagyon szereti a zsidó vallást és a zsidó férfiakat.Ez a fiú meg pont az és nagyon aktív vallásgyakorló.A fiú Budapesten él és egy kisebb zsinagóga kántora(énekese),szóval zeneileg meg egyáltalán szellemi síkon jól megvannak,viszont a fiú az anyukájával él és a húgával akinek van 2 gyermeke és még a húga férje aki néger.Gyakorlatilag a fiú a család fenntartó,örülnek ha nem rakják ki őket a hiteles lakásból.A lány pedig egy borsodi kis faluban él,álma hogy Budapesten lakjon,de nincs annyi kezdőtőkéjük kettejüknek hogy elinduljanak egy albérletben.A fiú kijelentette hogy ő nem fog leköltözni vidékre,a lány meg az állását nem akarja feladni míg nincs más lehetősége.Szóval ez a lány nem az a kategória aki bejárónőt tud tartani aki főz,mos,takarít és éttermezni sem tudnak menni.Nem azt mondom hogy életbevágóan fontos a főzés és a házimunka,de szerintem illik már ebben a korban valamit csinálni,nem?Én sem főzök minden nap,de az alapvető dolgokat megcsinálom a háztartásban.Azért is "zavar" engem ez az önállótlanság,mert a lány anyukája tavaly nagy beteg volt,egy közel 5 kilós daganatot távolítottak el a hasából és ki is pakolták :( A lány pedig fittyet hányva az anyukájára elvárta hogy kiszolgálja betegen,lábadozva is.Nekem nincs szoros anya-lánya viszonyom anyukámmal,de ha eljön hozzánk Budapestre akkor az a minimum hogy ebéddel várom és nem azt várom hogy ő ugráljon nekem a konyhában.Persze nem vagyunk egyformák.Egyébként én is ismerek olyanokat akik 30x évesek nincsenek férjnél,de önállóak.Bár lehet hogy sok férfit a túlzott önállóság és talpraesettség is elriaszt.Bár nem tudok férfiaggyal gondolkodni.Mindenesetre elég érdekes ha két gyakorlatlan ember összejön...hát kíváncsi leszek mi sül ki ebből a románcból.
2015. ápr. 27. 16:22
 13/35 anonim ***** válasza:
63%

Annak ellenére hogy én egy karrierista, modern nőszemély vagyok, tudod ki nekem az unszimpatikus a sztoriban? Hát nem az önállótlan "barátnőd", hanem te.


Szerencsétlen életében semmit nem ártott neked, de te a tyúkagyaddal csak szidni tudod.


Ébredj fel, ez a 21. század, az emberek 99%-a szarik rá magasról, hogy a jövendőbelije tud-e főzni vagy takarítani, a legtöbb fiatal összeköltözéskor tanulja meg ezeket, aki meg eleve úgy gondolja, hogy ő nem akar főzni, az talán soha.


Mit irigyelsz tőle, azt, hogy jól kijön félmunkaidőben is, azt, hogy van ideje magára és emellett kapcsolata is van, nem csak a konyhában döglik, mint te? Vagy mi a jó isten bánt ennyire?


Pofán is vágnálak szépen, ha az én "barátnőm" lennél és arról akarnál kioktatni, hogy nekem mi a "dolgom" egy háztartásban, amihez még csak közöd sincs.

2015. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Utolsó,nekem valóban nincs hozzá közöm hogy ő mit csinál,de amikor felhív olyan kérdéseket tesz fel hogy: szerinted mikor megyek férjhez?mi kell a házasság sikeréhez?ketyeg a biológiai óra stb.én pedig mit is tudnék neki mondani ha nem a saját tapasztalataimat?Én nem akarom rábeszélni semmire sem és nincs is hozzá közöm az tény.Többször is mondtam neki hogy én nem akarok ebbe beleszólni és akadékoskodni,de ő kíváncsi a véleményemre.Azt meg elmondtam neki,hogy az én férjemnek fontos hogy legyen rendben a háztartás,legyen főtt kaja az asztalon,lássam el a gyermeket kellőképpen stb.Ebben szerintem semmi bántó nincs.Az irigységről meg annyit,hogy irigyli a fene,inkább sajnálom.Nekem rendben van az életem,legalábbis jól érzem magam a bőrömben.
2015. ápr. 27. 17:11
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Na egyből eszembe jutott a nővérem története. Ő is 27 éves koráig tengette az életét otthon,nem segített a házimunkában, bár legalább magára(!) főzött. Dolgozni csak hébe-hóba járt, mert mindenhonnan kirúgtál megbízhatatlanság miatt. Félvárról vette a munkát, ha nem volt kedve bemenni meg csinálni amit kell, hát nem is csinálta. Neki is az volt az álma hogy férjhez menjen. Hát mi mindig röhögtünk rajta, annyira reménytelennek tűnt a sorsa. Bulizni viszont nagyon szeretett járni, persze a szüleink pénzét itta el. De egyszer csak összeszedett egy pasit az egyik klubban (ekkor még 24 éves volt) és majdnem 3 év járás után összeházasodtak. Csak ekkor költöztek össze, mégpedig Dániában. Ott kapott munkát a férje és hát elég jól élnek. Már van egy gyerekük, a nővérem nem dolgozik. A férje nem is várja el, nagyon családcentrikus, ő ezt tartja helyesnek hogy otthon van az asszony és neveli a gyereket. Már lassan 5 éve kint élnek. Hát, ennyi. Hogy kinek lesz szerencséje az nem az önállóságon múlik. Amúgy nagyon jó anya, legalábbis imádja a kislányát, szokott mutatni fotókat és neten gyakran beszélünk vele, haza látogatni viszont ritkán szokott. Ja és most már nem csak magára főz, hanem a gyerekre meg a férjére is:DDD
2015. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező! Szerintem sem érdemes sokat foglalkoznod ezzel a sztorival. Minden ember más, ha a barátnőd nem takarít, az az ő dolga, ha erről kérdezget, nyugodtan megmondhatod neki, hogy a férjek azért szeretik általában ha van vacsora este, vagy ki van takarítva a lakás.
2015. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
29%
Attól is függ, mit értesz a férjhezmenésen. Mert nekem az összes ismerősöm úgy házasodott, hogy össze sem költöztek, hanem mindketten a saját szüleiknél maradtak.:)
2015. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%

16: Már megint egy elképzelt verzióra adod a tanácsot, ami nem volt kikötve, és egyébként is ahány ház, annyi szokás.

Nálam pl. nincs szőnyeg, elég félévente egyszer összesöpörni (a por összeáll a sarokban porcicákba, nincs a padlón sehol máshol, csak a sarokban, az ezért magától tiszta mindig), és ha valakit meghívok (teszemazt férjemet), akkor nem szokás kritizálni a vendéglátója lakását, hiszen ajándék lónak nem nézzük a fogát. Seperjen a saját háza tájékán mindenki (ő sem szokott, és eszem ágában sincs fölhánytorgatni neki, mikor nem a lakásáért, hanem ő magáért megyek el hozzá).:)

A férfiak inkább azt szeretik, ha a nőjük ölelgeti, masszírozza, csókolgatja, cirógatja, szeretgeti őket.:)

2015. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
70%
Most komolyan a "barátnőd" megkèrdezi mi kell a házasság sikeréhez és a legfontosabb dolog amit el tudsz mondani, hogy takarítson, főzzön, pakoljon?!
2015. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek én sem vagyok az a nagy főzőtündér,de 2-3 naponta főzök valamit(nem 3 fogást)valamikor csak 1 levest vagy főzeléket és azt esszük 2-3 napig míg el nem fogy.Ritkán étterembe is megyünk.Napi teendőim között van a seprés,szemét kivitele(szelektíven gyűjtjük),beágyazás,szellőztetés,mosogatás.Aztán a mosás kb.3-4 naponta van, ezt követi a teregetés és a vasalás(amelyik ruhánál szükséges),porszívózni 3-4 naponta szoktam és felmosni is.Ezeket én nem kényszernek vagy rabszolgasorsnak élem meg,mert szerintem ezek a nagyon alapvető alap dolgok.A portalanítást pl.havonta 1x csinálom míg az ablakpucolást 2-3 havonta.Most egy kicsit elvonatkoztatva az alap kérdéstől...nekem a férjem az udvarlás idején azt mondta,hogy bármennyire is tetszem neki mint nő és vonzónak talál,ha nem tudnék alap dolgokat főzni és nem lennék önálló/önellátó, akkor az udvarlás elején megrekedt volna a kapcsolatunk és nem folytatta volna az ismerkedést és nem vett volna el feleségül.Még egyszer hangsúlyozom,ezeket az alap dolgokat(háztartás) amit csinálok, ezt örömmel teszem a családunkért,értünk,de ettől függetlenül van szabad terem és nem vagyok elnyomásban,tehát a házasságot és a házasságban "elvárt feladatokat" én nem kényszernek vagy tragédiának élem meg.Kíváncsi vagyok hogy a válaszadók házasságban élnek vagy szinglik?Akik házasságban élnek,gondolom a férjeteknek volt valami alapvető elvárása tőletek,nem?Egyébként minkét nagynéném úgy ment férjhez(a 20-as éveik elején) hogy egyikőjük sem tudott főzni és az anyósok(jelen esetben a nagymamáim tanították meg őket főzni).Belerázódtak,élik az életüket.Viszont a 80-as években és 90-es évek elején nem volt ennyire kiéleződve a női egyenjogúság. Ezzel nem vitát akarok gerjeszteni,de vajon hova vezet az,hogy "mindenki éli az életét ahogy kedve van hozzá,nem alkalmazkodik" és felcserélődnek a szerepek?Félreértés ne essék...a férjem kiválóan főz(ezt többször is bizonyította),viszont szerinte a nő dolga a háztartás és a férfiak részéről jogos az elvárás.Utolsó: írtad ezt a masszírozást,cirógatást stb.de erre mondaná a férjem: jó,jó,ez kell,de van mit enni?(most nem a dúsgazdag felső tízezerre értem ezt,akiknek bejárónőik vannak,éttermeznek,hanem az egyszerű emberekre)
2015. ápr. 27. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!