Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi esélye van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi esélye van férjhez menni egy önállótlan lánynak?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó,jobban mondva egy jó ismerősömről,aki jelenleg 27 éves,2 hónap múlva 28 éves lesz.A lány az anyukájával él egy faluban,óraadó tanárnőként dolgozik a szomszéd falu iskolájában.Teljesen önállótlan,ez alatt azt értem hogy nem tud egyáltalán főzni(még rántottát sem.sőt teát sem).Az anyukája mindenben kiszolgálja, aki egyedül neveli.Apukája még 3 éves korában meghalt így az anyuka és a nagymama nevelte.Nagymama is már meghalt 7-8 éve kb.A lány álmodozik a házasságról,gyermekvállalásról úgy,hogy önállótlan,anyukája kiszolgálja és egyáltalán nincs kedve a házimunkához.Nem takarít,nem tud főzni,nem mos,nem tereget.Gyakorlatilag csak énekelget(mert énektanár és óraadó hittantanár).Keresztény családban nőtt fel,de van háromnegyed éve egy "fiúja",akivel én boronáltam össze.Ő volt az 1.férfi az életében.A lánynak nincs egzisztenciája,hanem a szülői házban lakik.Semmit nem tesz annak érdekében hogy önállósodjon,viszont férjhez akar menni-mindenáron-és gyermekeket akar.Szerintetek mennyi az esélye hogy így sikerül neki?Nem is akar önállósodni,mert ő úgy gondolja,hogy a főzés nem feltétlenül a nő dolga.Én is és mások is mondtuk már neki hogy igenis fontos a főzés és a házimunka,de valahogy nem akarja megérteni.Csak él a hobbijának(orgonálás,éneklés stb.) és ennyi.Hetente csak 2 napot dolgozik az iskolában, a többi nap otthon van és énekelget.Anyukája viszont mindenben kiszolgálja.Ismertek hasonló mentalitású lányt,akinek sikerült ilyen hozzáállással férjhez menni?Várom a válaszokat,hogy ti hogy látjátok ezt a helyzetet?!

2015. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
19:51-es válaszolónak üzenem.Nem az a válaszom hogy mosson,takarítson,főzzön,pakoljon,hanem én elmesélem a mi hétköznapjainkat.Vagyis vázolom azt,hogy számomra ha a házasság intézményéről beszélünk...először is nagyon fontos hogy 2 megfelelő ember kerüljön össze(hasonló mentalitás,érdeklődésű kör,ne legyen a 2 embernek teljesen ellentétes nézőpontjaik,azaz egyezzen meg nagyjából az érdeklődési körük)ha mindez megvan,akkor számomra,még egyszer írom SZÁMOMRA fontos a házasság előtti együttélés,mert SAJÁT TAPASZTALAT,hogy lakva ismeri ki az ember a másikat,azaz mielőtt megveszek egy cipőt fel akarom próbálni.A barátnőm keresztény szemléletű és szerinte nem kell együtt élni házasság előtt.Ez az ő döntése,valakinél működik ez; nekem viszont fontos az együttélés,mert tudni akarom hogy az illető akivel összekötöm az életem milyen a hétköznapokban.Aztán ezek után jönnek a hétköznapok..vannak férfiak akiknek egyáltalán nem fontos hogy egy nő tud főzni vagy sem,vannak akiknek fontos(nyilván a férjemnek fontos és ezt el szoktam neki mondani s úgy gondolom ez nem bűn ha elmondom,hiszen kérdez,én pedig a kérdésre válaszolok).Szóval burkoltan ha a témát felhozza én azt szoktam mondani hogy fontos hogy a 2 ember ismerje egymást,meg legyen a szimpátia,legyenek közös elképzelések,nagyjából közös érdeklődésük legyen(azaz 1 hajóban evezzenek),tartsanak össze és a háztartásbeli kérdésekben is egyezzenek meg.Nekem is van ismerősöm aki pl. eltartott,nem kell főznie stb. viszont ott a férfi előteremti az anyagiakat ahhoz az élethez,de nyilván nem mindenkinek adatik mindez meg.Én csak azt mondom hogy a MI házasságunkban fontos szerepe van annak hogy a házban lévő munkákat megcsinálom.Ez persze nem jelenti azt hogy mindenkinél így van.Viszont a barátnőm kategorikusan kijelentette,hogy ő nagyon szeretne férjhez menni,babát vállalni,de önállóságot ne kérjen tőle senki.Anyukája sokat veszekedik vele ami miatt nem csinál otthon semmit,viszont neki olyan férfi kell aki vagy elviszi anyukájától és külön élhetnek kettesben vagy olyan aki odaköltözik hozzájuk.A lényeg hogy elfogadja úgy ahogy van,ne legyenek elvárásai és a karrierjét is tudja építeni.Én pedig sok szerencsét kívánok neki hogy ez sikerüljön. Jah,még hozzáteszem,hogy a fiútól többször kérdezgeti hogy akkor mikor szándékozik őt elvenni feleségül..
2015. ápr. 27. 20:19
 22/35 anonim ***** válasza:
60%

de most milyen kapcsolat ez?

találkoznak egyáltalán?

srác mit gondol?

ilyet nőt akar?

már bocs, de bnőd egy semmirekellő

2015. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként a barátnőddel ahogy írtam komoly gondok vannak, ami egyrészt betudható az anyukája fantasztikus nevelésének is, minek hagyta, hogy így a fejére nőjön? Nem kell kiszolgálni, nem kell helyette semmit megcsinálni, sőt felnőtt nő lévén meg lehet mondani neki, hogy kedves kislányom lehet elköltözni. Szóval, ha segíteni akarsz neki, inkább a szemléletén próbálj változtatni, önállósodjon, lásson világot, mert így elmegy mellette úgy az élet, hogy nem csinált semmit.

Viszont, ha ez marad így, mivel pszichésen gondok vannak a lánnyal, ezért ha férjhez is megy, max. valami hasonló életképtelent fog ki magának és majd közösen fognak élősködni valamelyikük szüleinél.

2015. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
háromnegyed éve tart a dolog és kb 7-8x találkoztak.A barátnőm odáig van érte(nagyon tetszik neki mint férfi),de fogalma sincs hányadán állnak.Hetente 2-3x beszlnek telefonon,sokszor hívja a fiút vagy ír neki sms-t,de a fiú nem válaszol vagy csak napok múlva.A baj(a) az,hogy a fiú konkrétan nem mondja meg hogy mi a szándéka vele,szerencsétlen lány meg férjhez akar menni,mert ketyeg a biológiai óra.Aztán engem mint házast mindig megtalál és teszi fel a kérdéseket hogy szerinted???...stb.stb.Én meg mi a fenét mondhatnék,hiszen amikor nálunk voltak januárban abszolút nem úgy tűntek mint egy szerelmes pár,nem is ültek egymás mellett.Kitérő válaszokat adok,mert megbántani sem szeretném.Azaz,ha elmondanám neki hogy szerintem önállótlan vagy és ez a fajta önállótlanság nem elég a házassághoz( 23 évesen még anyukája késztette elő reggel a ruháját és a bugyiját hogy mit vegyen fel)nagyon megsértődne,ha meg azt mondom hogy biztosan lesz esküvőd ezzel a fiúval és aztán mégsem,akkor megint szemét vagyok mert hitegetem...úgyhogy könnyű azt mondani nekem hogy ne avatkozzak bele az életébe(nem avatkozom egyébként bele),de nagyon nehéz az arany középutat megtalálni.Azt elmondtam neki hogy szerintem túl önállótlan a házassághoz,mert az igazság az hogy SEMMIT nem csinál,egy virslit nem tud magának megfőzni.Soha nem gyújtotta be a gázt a tűzhelyen és semmit nem segít otthon az anyukájának.Szóval a személyes véleményem az hogy egy ember alapvetően magáról tudjon gondoskodni és ha ez megvan,akkor törekedjen a másik félről való gondoskodásról(mert házasságban így vagy úgy gondoskodni kell valamilyen szinten a férjről,hiszen már nem egyedül élünk a kis világunkban).Persze ez a saját véleményem és tényleg szívből kívánom,hogy találja meg álmai férfiját aki mindent megcsinál helyette.Biztos van ilyen férfi.
2015. ápr. 27. 20:36
 25/35 anonim ***** válasza:

egy idegennel többet utazok ennyi idő alatt reggel a metrón :D


szerintem legyél őszinte! kegyetlenül! biztos utálni fog, de hálás lesz (egyszer)


de h h ennyire álomvilágban él?

értem, hogy anyuka elszúrta, de ennyire?

2015. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Hogy az anyukája miért hagyta hogy a fejére nőjön?Hmm,ez nagy kérdés.A lány 3 éves volt amikor apukája meghalt,de már 1 éves korában tönkrement a házasság,de nem váltak el a szülők,mert az bűn a katolicizmusban.Szóval anyuka az akkor 1 éves kislánnyal visszaköltözött a szülőkhöz(nagyszülőkhöz) és együtt nevelték a kicsi lányt.Nyilván anyukája mindent meg akart neki adni és a túlzott majomszeretet és kiszolgálásnak ez lett az eredménye.Egyébként anyuka sem tudott főzni,mert mindent megcsinált a nagyi és a nagyimama halála után tanult meg az anyuka főzni 43 évesen.Az anyuka fél az egyedülléttől és valószínűleg tudat alatt vagy tudatosan is magához nevelte a lányt hogy mindig ott legyen vele.Hogy ebbe mennyire fér bele egy férfi(jelen esetben egy vő)azt nem tudom.Anyukának sem volt férfi az életében(szexuálisan)mióta a férj meghalt.Valószínűleg innen (is) az a nagy templomba járás,szigorú erkölcsösség.
2015. ápr. 27. 20:47
 27/35 A kérdező kommentje:
Anyukája pedagógus.Hát ez jó kérdés hogy avlakit hogy lehet ennyire elszúrni?Van ebbe szülői hatás is,meg a lány személysisége is.Mindenesetre a lányt csak a zene,azon belül az egyházzene,népénekek,gregorián érdekli,továbbá kórusban éneklés,templomban orgonálás,éneklés és nagyjából ennyi.Ha anyukája megkéri hogy legalább seperjen össze, akkor az a válasz hogy ő nem ér rá,mert énekelnie kell.
2015. ápr. 27. 20:50
 28/35 anonim ***** válasza:
23%
csak az ilyen "barátnőktől" mentsen meg engem a jóisten <facepalm>
2015. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"háromnegyed éve tart a dolog és kb 7-8x találkoztak.A barátnőm odáig van érte(nagyon tetszik neki mint férfi),de fogalma sincs hányadán állnak.Hetente 2-3x beszlnek telefonon,sokszor hívja a fiút vagy ír neki sms-t,de a fiú nem válaszol vagy csak napok múlva."


Több nővel ismerkedik.

Ilyen kapcsolattartási ritmus mellett még ha élete szerelmének mondaná is, bizonyára vannak más barátnői.

2015. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

nekem volt ilyen "baránom"..aztán rájottem, hogy nekem ilyen emberekre nincs szukségem. jelenleg 31 éves a "lány"..barátja még nem volt, node barátai sincsenek.nem jár el sehova.....az egyetem által szervezett olasz korutra az anyjával ment el........... egy rántott sem tud késziteni, o is tanár lenne elvileg..de mivel nem ért a gyerekek nyelvén, fegyelmezni sem tud, igy pár honap után elbocsájtották. neki csak a kutyája és a macskája létezik, na megy "anyuci" (igy hivja..anyuci, hozol kakaot? anyuci, kimostad a ruhám? majd elfelejtettem meg a GRU sárga figurák.......


szoval én viszonylag gyorsan megszakitottam vele a kapcsoltatot. totál defektes a csaj szerintem..

2015. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!