Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mennyi esélye van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi esélye van férjhez menni egy önállótlan lánynak?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó,jobban mondva egy jó ismerősömről,aki jelenleg 27 éves,2 hónap múlva 28 éves lesz.A lány az anyukájával él egy faluban,óraadó tanárnőként dolgozik a szomszéd falu iskolájában.Teljesen önállótlan,ez alatt azt értem hogy nem tud egyáltalán főzni(még rántottát sem.sőt teát sem).Az anyukája mindenben kiszolgálja, aki egyedül neveli.Apukája még 3 éves korában meghalt így az anyuka és a nagymama nevelte.Nagymama is már meghalt 7-8 éve kb.A lány álmodozik a házasságról,gyermekvállalásról úgy,hogy önállótlan,anyukája kiszolgálja és egyáltalán nincs kedve a házimunkához.Nem takarít,nem tud főzni,nem mos,nem tereget.Gyakorlatilag csak énekelget(mert énektanár és óraadó hittantanár).Keresztény családban nőtt fel,de van háromnegyed éve egy "fiúja",akivel én boronáltam össze.Ő volt az 1.férfi az életében.A lánynak nincs egzisztenciája,hanem a szülői házban lakik.Semmit nem tesz annak érdekében hogy önállósodjon,viszont férjhez akar menni-mindenáron-és gyermekeket akar.Szerintetek mennyi az esélye hogy így sikerül neki?Nem is akar önállósodni,mert ő úgy gondolja,hogy a főzés nem feltétlenül a nő dolga.Én is és mások is mondtuk már neki hogy igenis fontos a főzés és a házimunka,de valahogy nem akarja megérteni.Csak él a hobbijának(orgonálás,éneklés stb.) és ennyi.Hetente csak 2 napot dolgozik az iskolában, a többi nap otthon van és énekelget.Anyukája viszont mindenben kiszolgálja.Ismertek hasonló mentalitású lányt,akinek sikerült ilyen hozzáállással férjhez menni?Várom a válaszokat,hogy ti hogy látjátok ezt a helyzetet?!

2015. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%

Simán van esélye.

Sok rendezetlen élettel rendelkező férfi és nő talál párra és házastársra.

Van aki meg direkt szereti, ha a másikat lehet babusgatni és irányítgatni. Csak olyan férfi kell mellé, aki erre vágyik. Nyilván nem az lesz a párja, aki az öntudatos, önálló nőktől jön lázba.

2015. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem simán férjhez tud menni, főleg, hogy már talált is valami pasit, ha az is ilyen szerencsétlenke, akkor ők egymásnak vannak teremtve, aztán majd együtt kitakarítanak és megtanulnak főzni. Ismerek rengeteg teljesen önálló, főzni tudó, csinos, 35 év feletti nőt, aki nem tudott férjhez menni és gondolom már nem is fog, nem feltétlen a főzésen múlik a dolog, hanem inkább azon, hogy mennyire válogatós valaki és kit fogad el maga mellé.
2015. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
46%

majd ha rá lesz kényszerítve, megoldja

pasija de lesz sokáig meg, pláne hogy jön anyós utánfutóval vele


pasi mit akar tőle?

2015. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
90%
KAMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
2015. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%

hű, én most szégyelljem el magam, mert nekem, mint nőnek nem az az életem megkoronázása, ha egyszer férjhez megyek? mert ez kb úgy hangzott, mintha anélkül nem lehetne normális élete egy nőnek, hogy házasságot köt...


amúgy meg borítékolom a sztori végét: a csaj fél éven belül terhes lesz és férjhez megy a balekhoz, anyu meg beköltözik hozzájuk

2015. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak önállótlan nők gondolják úgy, hogy a főzés/takarítás nem a nő dolga.

Nagyon is önálló, céltudatos, egyedül lakó kollegám is pont így gondolja, kaját tud rendelni, étterembe menni, néha jár hozzá takarítónő is - ez utóbbi azért nem mindennapos és egy énektanárnő nem igazán tudja fizetni.

A kaja viszont manapság tényleg felejthető (én tudok főzni de így is szoktunk rendelni mert túlórázok, mást csinálunk, azt kívánja meg a család).


Teát meg nem nem tud, hanem nem akar valaki csinálni, már azt is teának csúfolják amikor valaki mikróban melegít vizet egy filterrel...


Ha már odaig sikerült önállósodnia hogy egyáltalán munkába állt, akkor a többi is menni fog neki - ha belekényszerül. Ha meg olyan pasit talál aki takarít-főz és közben hallgatja, ahogy énekel - hát akkor gratulálunk neki.

2015. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ennél a nőnél az a legkisebb probléma, hogy nem főz és nem takarít, ha egyedül élne nyilván rá lenne kényszerítve, vagy megcsinálná helyette akkor is anyuka. A legnagyobb gond, hogy nincs sem ambíciója, sem célja (a férjhez menés nem az). Nem tudom mondjuk falun mi a szokás, de általában a férfiak nem azért vesznek el egy nőt mert tud főzni, takarítani..... Kivéve persze azt amelyik ingyen cselédet keres magának.
2015. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne kamu? Van barátnőm aki még azután se főzött hogy elköltözött otthonról, mert hetente többször ment az anyjához enni. Akkor kezdett csak maga főzni amikor egy évet külföldön élt, bár akkor is volt olyan hogy kiment hozzá az anyja, megfőzött egy csomó kaját és lefagyasztotta (azért tegyük hozzá, nem azért ment ki :) ). Ugyan még nem házas, de azért mutatja hogy ha rá van valaki kényszerítve, akkor sokkal valószínűbb hogy megcsinálja.
2015. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Szerintem ma a legtöbb lány úgy megy férjhez, hogy nem tud főzni. Ha rá lesz utalva megtanul, ha nem, akkor majd anyuka főz mindnyájukra.
2015. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt még, ha a barátnőd is és a legjobbat akarod neki, nem a te dolgod.

Másrészt vagy talál egy olyan férfit, aki így is elveszi, vagy nem.

Harmadrészt: előbb vagy utóbb egyedül fog maradni (úgy értve, hogy az anyukája sem tud egész életében mellette lenni). A szükség rá tudja vinni az embert sok mindenre (pl, hogy főzzön vagy mosson).

2015. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!