Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem túlköltekező vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem túlköltekező vagy én vagyok zsugori?

Figyelt kérdés
Férjem 1 hónapja kamionbalesetet csinált elaludt és árokba borult. Szerencsére nem lett semmi baja de a kamion totálkár lett. Azt ki kell fizetni havi 50-et vállalt. 2 2 éves bölcsis gyerekünk van. Most fejébe vette h neki 30000Ft-os telefon kell. Én nem akarom megvenni erre ő besértődött.
2015. ápr. 8. 09:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
42%

30 ezres telefon, igen is DRÁGA!!!! Feléért kártyafüggetlent láttam a Madarastacskós újságban... Telefonálni avval is lehet! Sőt SMS-ezni, internetezni, fényképezni és videózni is!!! De én semmilyen telefont nem vennék, sőőőt kártyásra váltanék és csak avval a havi 3 ezerrel gazdálkodnék... Ha a cég ezt nem díjazza, kapjon céges telefont és a céges telefonokat állja az!

Bár lehet én vagyok a sóher, hogy csak akkor cserélem le a cuccaim, ha tönkrementek... Nem csak a telefont.

2015. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
79%

Alapesetben egy telefon nem szabadna, hogy nagy gondot okozzon. Sőt továbbmegyek, nem szabadna hogy luxusnak számítson. Persze vannak más élethelyzetek is.


Nagymamámtól tanultam a következő gazdálkodási módszert - ő a gyerekeit tanította vele, de a páromnál is bevált, aki szintén képtelen átgondolni a dolgokat és imád költekezni. Neked is ajánlom.

Fizetés után (vagy bármikor, amikor kell, akár most is) ültesd le és írjátok össze a teljes bevételt, az pontosan mennyi. Majd írjátok össze a kiadásokat és rendezzétek fontossági sorrendbe. Nálunk így néz ki: lakbér, rezsi, kaja és általános háztartási kiadások, alkalmi háztartási kiadások (pl. ebben a hónapban klímafertőtlenítés és a télikabátok mennek a tisztítóba), megtakarítás, hiteltörlesztés (A hitel, ezért nem annyira sürgős, nyilván egy havi fix törlesztőrészletet előrébb kellene venni).

Minden kiadás mellé írjátok oda, hogy mennyibe kerül. Ha tudjátok a pontos összeget, akkor azt, ha nem, akkor a körülbelüli összeget, fölfelé kerekítve. Én kis rátartással is szoktam számolni, az az alapelv, hogy valamilyen váratlan, előre nem látható kiadás várhatóan lesz a hónapban.

Végül a jövedelemből ezeket szépen levonogatva látszik, hogy mi az, amire jut és mi az, amire nem, jobb esetben - ha mindenre jut, ami kell - mennyi szabadon elkölthető pénz marad. Ez szépen oszlik annyifelé, ahányan vagytok, tehát esetetekben négyfelé. Ennyit költhet mindenki magára az adott hónapban. (Gyerek esetében nyilván a gyerekre :D)


Mi meg szoktuk beszélni, ha szeretnénk valami etrát a lakásba közösen, akkor az ebből megy. Egyébként viszont a magára eső részt mindenki szabadon elköltheti.


Szerintem üljetek le a férjeddel és számoljátok ki így, hogy mennyi pénzt tud magára költeni. Ha marad 30 ezer, akkor ne problémázz, hadd vegye meg.

Ha viszont nem marad, akkor elvetted a sértődése okát: hiszen szó nincs arról, hogy TE nem akarod megvenni, arról van szó, hogy nincs annyi pénzetek. A lényeg, hogy nem te leszel a gonosz :)

2015. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
10%
miért mondják ennyien, hogy egy 30 ezres telefon drága?
2015. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
92%

De értetlen itt sok válaszoló.

Ha nem tudjátok kifizetni a számlákat, vagy nincs miből kaját venni, ha hitelek vannak, akkor egy 5 ezer forintos plusz kiadás is sok, nem ám 30 ezer forint.

2015. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
34%
Azért tudjuk hogy aki kamionozik nem 100.000 Ft Kp-t visz haza hanem ennek sokszorosát! Azért én meg venném azt a telefont és hálát adnék hogy túl élte a balesetet! Ne légy ennyire negatív
2015. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:
Így h levonnak tőle kb 150-et fog kapni. Belföldes nem viszik túlzásba a fizetését. Persze nem árt valahogy bejárni a melohelyre minusz 15 egyből. És utána jönnek a többi költségek. Persze ha sokszorosát kapná egy szavam nem lenne,
2015. ápr. 8. 11:09
 27/66 A kérdező kommentje:
Már párszor leültünk megbeszélni. Mondtuk h ami marad menjen az A hitel kinullázására. Egyszerűen nem értem szerintem elég ésszerű ha valahol több kiadás keletkezik akkor máshol össze kell húzni a gatyanadrágot nem még újabbat csinálni. Legalábbis engem így tanítottak. Ő meg nyugodtan költekezik. Már máskor is volt gond pl. mindig égve hagyja a fürdőszoba villanyt, folyatja a vizet ezerrel két cumisüveg elmosásakor.
2015. ápr. 8. 11:15
 28/66 anonim ***** válasza:
19%
Te mennyit keresel kérdező?
2015. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
95-öt
2015. ápr. 8. 11:23
 30/66 A kérdező kommentje:
De ne haragudjatok de akkor sem értek azzal egyet ha valaki azt mondja h pont most vegyük meg és ha marad egy utolsó fillér is akkor az menjen telefonra csak h megnyugodjon a lelkivilága. Mintha egy nagy gyerek lenne "nem kap telefont" ezért hisztizik. Ideje megtanulni h várni kell és nem lehet mindent most rögtön.
2015. ápr. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!