Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek erről mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek erről mi a véleményetek? (házasság fiatalon)

Figyelt kérdés
Eljegyzés témakörben rákérdeztek, kit hogyan kértek meg. Én elmeséltem, hogy 20 évesen a 27 éves párom megkérte a kezem, és most 22 évesen, diploma után férjhez megyek. Miért kelt ez akkora felháborodást? Édesanyám 19 évesen ment férjhez Édesapámhoz, és a mai napig olyanok, mint a friss szerelmesek. Ugyanez a tendencia figyelhető meg az egész családban. Rövidesen babát szeretnék. Anyukám is fiatalon szült engem, és nincs szakék közöttünk! Ha újrakezdhetné az életét akkor is így tenné, mert fiatal még, de van egy felnőtt lánya. Miért hihetetlen, hogy az ember képes fiatalon elkötelezni magát?

2014. nov. 3. 17:01
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%
Neked meg utolso semmi humorérzéked, és az ezerszer rosszabb :-))
2014. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
25%
"Saját lakásban" gondolom rengeteget dolgoztál érte!
2014. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
9%
Lätod Kérdezö, pont ez az irritàlo abban, ahogy itt arcoskodsz.Neked ugye van DIPLOMÀD, de diplomàval Sem sok mindenre mennek manapsàg az emberek.Ha azt mondod, hogy ledolgoztàl iksz évet és van egy jo poziciod, az elismerésre mélto, de önmagàban egy diploma még nudli.Van SAJÀT LAKÀSOD, na, mint ahogy az elözö is mondta, ezt sem valoszinü, hogy magadnak vetted, tehàt erre se kéne olyan büszkének lenni.Majd, ha magadtol leteszel valamit az asztalra, akkor lehet ilyen nagy arcod(nem gyereket, mert azt bärki tud csinàlni).
2014. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
65%
Anyám 23 évesen rögtön az egyetem után szült engem, három évig otthon volt velem (közben gondozta a kertet, az állatokat, meg segített az építkezésen), utána elhelyezkedett, 35 éve dolgozik töretlenül. És még fog is egy darabig. Milyen alapon itelkeztek, kik vagytok ti????
2014. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
64%

A világ változik. Régen korán házasodtak, most meg az a trendi hogy összedobják a szennyest, lesz pár gyerek (ha lesz), aztán ha működik a kapcsolat így maradnak, ha nem, válás nélkül szétmehetnek. Most már kevesen házasodnak. Pláne 25 évesen vagy alatta. Nem megszokott. Ezért csodálkoznak.

És mostanság divat azzal is jönni, hogy akiknek kevés, vagy nem volt szexuális tapasztalata az előtt, hogy lekötötte magát, az majd pár év házasság után fog "megbolondulni" és félrelépni. Ez a tipikus "ki kell élni magad" szöveg.


A sikeres élethosszig tartó házasság nem attól függ milyen korban házasodtak a felek. Szóval csak az érdekeljen, hogy te mit akarsz és a párod mit akar. Ne mások véleményével foglalkozz.

2014. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
74%

Számomra hihetetlen, hogy mennyi mocskolódás érkezik egy ilyen kérdésre válaszként. Miért is kéne legalább 10 évet dolgoznia valakinek, hogy házasságot kössön? Ha meg van a jó anyagi háttér és szerelem, miért nem tehetnék? Ő írta, hogy a párja több éve dolgozik, ő is dolgozott egyetem mellett, és van lakásuk. Miért ugrotok neki, hogy honnan van a lakás? És ha nem saját pénzből vette, hanem kapta, vagy örökölte? Ez miért csípi ennyi ember csőrét? Komolyan ennyire irigyek vagytok valakire, aki 22 éves korára így vagy úgy, de meg tud állni a saját lábán, és önálló családot szeretne alapítani? Ha most megtehetik, hogy összeházasodjanak, aztán 1-2 gyerekkel 3-6 évig otthon legyen, utána is el tud menni dolgozni. Mi a fenéért lesz ettől kevesebb valaki?

Kérdező! Nem tudom, miért kelt felháborodást az emberekben, hogy fiatalabban jegyeztek el, mint ma általában a nőket. Talán, mert a legtöbb ember rosszindulatú, vagy irigy. Ezt magasról tojd le. Én 24 évesen mentem férjhez (kövezzetek meg, csak 2 évet dolgoztam előtte, és örökölt házban éltem-élünk a mai napig), a férjem akkor volt 30, 8 éve dolgozott. Ja, és mi csak másfél éve ismertük egymást, ebből 1 éve éltünk együtt. 6 éve vagyunk együtt, 2 kisfiunk van. Nem rég ment a kicsi bölcsibe, így 30 évesen most kezdtem újra dolgozni. Miért is lennék bolond, rossz, kevesebb? Mert fiatalon átélhettem, hogy boldog feleség és családanya legyek? Mert a fiatal szervezetem miatt könnyű terhességem és szüléseim voltak? Mert így bőven volt-van energiám az örökmozgó gyerekeimre? Mert még mindig fiatal harmincasként bőven előttem áll sok-sok év munka? Nem érzem magam kevesebbnek azért, mert "fordított sorrendben" kezdtem az életemet. Igazából mindig erre vágytam, és szerencsére a körülmények is adottak voltak. Ettől még nem akarok munkakerülő lenni, szeretek is dolgozni nagyon! Szóval ne törődj semmivel, ha az anyagi hátteretek megengedik mindezt, és biztosan érzitek, hogy egymás mellett a helyetek, akkor hajrá!

2014. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
95%
Én nem voltam 19 amikor férjhez mentem, a párom meg 22 volt! Én nem bántam meg! Most 9 éve vagyunk házasok!
2014. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normális fiatalon házasodni. Mindig is az volt.


Miért kelt ez ekkora felháborodást?

Mert a magyar ember ROHADTUL féltékeny mindenre és mindekire, akinek egy kicsit is több van, jobb van vagy kevesebbet dolgozott érte vagy nem dolgozott érte.

Nem csak anyagi dolgokra gondolok, hanem párkapcsolati dolgokra is. Ha te boldogabb vagy, ha te már 18 évesen házasságot kötsz, ha a férjednek van pénze, ha a férjed mindent megad/megvesz neked ... MINDENRE! Úgy is a nagytöbbség lefog szólni, hogy majd úgy is szétmentek, úgy is kidob a férjed,úgy is megcsal, úgy se tart örökké... blablabla.

Te meg se halld ezeket a dolgokat és ne érdeklejen, hogy ki mit gondol, csak azzal foglalkozz, hogy te érezd jól magad, és tedd azt amit jónak látsz! Csak így lehetsz boldog, máskülönben az egész életed arról fog szólni, hogy úgy élj, ahogy az másoknak tetszik.

2014. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Az esküvő előtt tudtam meg,hogy csal.
2016. jan. 12. 22:20
 50/50 anonim ***** válasza:

Na tessék!

Én nem válaszoltam még a kérdésedre,mert most találtam rá,de ezt írtam volna.Hogy fiatalon azért nem jó házasodni,mert még kíváncsi az ember és előbb-utóbb az ehyik félrelép.

2016. jan. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!