Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek erről mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek erről mi a véleményetek? (házasság fiatalon)

Figyelt kérdés
Eljegyzés témakörben rákérdeztek, kit hogyan kértek meg. Én elmeséltem, hogy 20 évesen a 27 éves párom megkérte a kezem, és most 22 évesen, diploma után férjhez megyek. Miért kelt ez akkora felháborodást? Édesanyám 19 évesen ment férjhez Édesapámhoz, és a mai napig olyanok, mint a friss szerelmesek. Ugyanez a tendencia figyelhető meg az egész családban. Rövidesen babát szeretnék. Anyukám is fiatalon szült engem, és nincs szakék közöttünk! Ha újrakezdhetné az életét akkor is így tenné, mert fiatal még, de van egy felnőtt lánya. Miért hihetetlen, hogy az ember képes fiatalon elkötelezni magát?

2014. nov. 3. 17:01
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Ja és kedves kötekedő, együtt élünk. Mint említettem, saját lakásban.
2014. nov. 3. 17:23
 12/50 anonim ***** válasza:
60%
Nézd, szerintem azért kelt ez amolyan felháborodást az emberekben, mert ma már nem ez a megszokott tendencia, ma már más a sorrend, és az embert annyi különböző inger éri, hogy nehéz megmaradni egy helyben, vagy éppen egy ember mellett. Borzasztó ritka manapság még 35 évesen is, nem hogy 22 évesen. Ezért féltenek téged, hiszen, ha belemész ebbe, akkor utána sokáig nincs visszaút, úgymond, és csak megpecsételed magad egy házassággal túlzottan korán. Arról nem is beszélve, hogy a házasság után sokkal kevesebb lehetőséged lesz megvalósítani önmagad (hiszen ott a másik feled), és, ha ez mondjuk 27 évesen jön rád két gyermek mellett, akkor az elég nagy probléma. Régen nem volt ilyen, hiszen egy sokkal zártabb, ingerszegényebb világban éltek, de manapság... Ezért figyelmeztetnek téged sokan, csak a legtöbb ember leragad ott, hogy "nem éled ki magad, lányom!", ahelyett, hogy kicsit belegondolna. Remélem, nem voltam túl kusza, és tudtam segíteni egy kicsit.
2014. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
Individualista a világ.
2014. nov. 3. 17:25
 14/50 anonim ***** válasza:
93%

Sokan szeretik azt hinni, hogy a sajátjuk az egyetlen igaz, és járható út, mindenki aki másként csinálja, az rosszul dönt.

Én személy szerint örülök, hogy fiatalon mentem férjhez, és vállaltam gyereket, és inkább ezt bánjam meg később, mint fordított esetben azt, hogy addig vártam a gyerekvállalással, míg már nem lehetett (mert a természetet nem lehet becsapni)

2014. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok következtetést levonni az egyénekre a válaszok alapján, pedig olyan szívesen vizsgálgatnám mindenkiben a motivációkat, attitűdöket, hogy miért azt válaszolták, amit, hogy vajon milyen tapasztalatokkal rendelkeznek, honnan jöttek, stb.
2014. nov. 3. 17:28
 16/50 A kérdező kommentje:
Mert biztos a kötekedő válaszadónak is valami rossz történt az életében, hogy ilyen b*nkó módon fogalmazta meg a kis mondanivalóját. Ha őt kérték volna meg ennyi idősen biztos más lenne a véleménye. :)
2014. nov. 3. 17:30
 17/50 anonim ***** válasza:
46%
Kismiska vagy az ismeroseimhez kepest. Csaj otthagyta a fősulit 20evesen hogy 1,5 honap (nem nem irtam el!) ismeretseg utan hozzamenjen egy 29-30 ev koruli pasihoz akinek az elozo elettarsi kapcsolatabol (a no vagy 10evvel idosebb volt) van egy 1,5 eves kislanya akit az anyja nevel. A fiat leanyzo 2honapnal tobbet nem dolgozott sehol. Egy ev alatt dolgozott vagy 4-5 helyen (palacsinta suto,rendornek beiratkozott a toborzaskor,mukormozni akart...stb) majf vegul sikerultvekapnia a legyet ("mindig is anya akartam lenni") annyira jol sikerulthogy most szeptemberben megszuletett a masodik. AZT hozza kell tenni hogy ketten egy alberletet sem tudtak fentartani fel evnel tovabb. Most a lany anyja vett nekik lakast. A ferj dolgozik h eltartsa az egyre nagyobb csaladot. A nő pedig anya. Na ez a nemnormalis....szerintem.
2014. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
77%
14-es vagyok: az én szüleim kifejezetten öregek voltak, 28 és 37 évesek, mikor én születtem (közel 30 éves, első gyerek vagyok). Elég "ciki" volt, mikor az osztálytársaim panaszkodtak, hogy jajj, az anyjuk/apjuk már betölti a 40-et, micsoda kriptaszökevények, én meg kínosan mosolyogtam csak, hogy ja, az enyémek meg már alulról súrolják az 50-et... Aki nem ismerte őket, a szalagavatón sajnálkozva kérdezte, hogy ugyan mi történt apukámmal, miért kell a nagypapámmal táncolnom... Persze felnőtt fejjel már csak röhögök ezeken, de a kamaszok még egész másként élik meg az ilyen helyzeteket. Szóval nálam ez is egyfajta motiváció volt, hogy ha módom van rá, hogy fiatalon szüljek, akkor nem fogok várni.
2014. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Nekem is és a barátomnak is fiatalon házasodtak a szüleink, és mi is szeretnénk ezt a tendenciát követni. Úgy gondolom, a jó házasság nem attól függ, hogy hány évesen köttetik. Ha megtalálod életed párját, mire várnál? (Persze azért vannak ésszerű ellenérvek, és nem szabad pár hónap után.) Sokan szerintem azért kötnek olyan későn házasságot, mert nem találják az igazit vagy mert "tökéletes" életet akarnak. Gondolok itt arra, hogy előbb legyen diploma, munka, lakás, félretett pénz, és TALÁN majd utána. Persze ezek jogos észérvek, de aki folyton elégedetlen, annak sose jön el az idő. Mindent meg lehet oldani.

A másik, amitől én személy szerint falra mászok, amikor azt mondják, hogy "miért ragadsz le egy embernél" vagy "élj még egy kicsit". Ha megtalálom a párom, miért keressek mást? Valamint nem gondolom, hogy egy jó házasságban nem lehet élni. Az együtt járás alatt sem teszek olyat, ami felborítaná a kapcsolatot.

Egyébként mi 21 évesek vagyunk, még egyetemre járunk, de tervben van 2-3 éven belül a házasság. Most még nem alkalmas, és még elég friss a téma közöttünk. Mi is együtt élünk 2 éve.

2014. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem az életkor számít, hanem az érettség. Van, aki 30 évesen is gyerekes idióta, és van aki 20 évesen is komoly, felelősségteljes.

Ha pedig valami miatt kiderül, hogy nem működik a dolog, el lehet válni. 20-30-40-50 évesen is. Semmi nem garantálja, hogy együtt öregedtek meg, de ettől még miért ne lehetne összeházasodni?

Kit érdekel a sok "mi lesz ha" (itt most nyilván nem a deviza hitelről beszélek)? A jelenben kell élni. Nem attól félni, mi lesz a jövőben.

Ne másokkal foglalkozz, hanem magatokkal. Ha ti így vagytok boldogok, akkor házasodjatok fiatalon. Úgyis mindig lesz, aki beleköt.

2014. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!