Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek erről mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek erről mi a véleményetek? (házasság fiatalon)

Figyelt kérdés
Eljegyzés témakörben rákérdeztek, kit hogyan kértek meg. Én elmeséltem, hogy 20 évesen a 27 éves párom megkérte a kezem, és most 22 évesen, diploma után férjhez megyek. Miért kelt ez akkora felháborodást? Édesanyám 19 évesen ment férjhez Édesapámhoz, és a mai napig olyanok, mint a friss szerelmesek. Ugyanez a tendencia figyelhető meg az egész családban. Rövidesen babát szeretnék. Anyukám is fiatalon szült engem, és nincs szakék közöttünk! Ha újrakezdhetné az életét akkor is így tenné, mert fiatal még, de van egy felnőtt lánya. Miért hihetetlen, hogy az ember képes fiatalon elkötelezni magát?

2014. nov. 3. 17:01
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
50%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy miért lettem lepontozva. Engem nem érdekel, ki mikor házasodik, mindenki amikor úgy érzi, akkor tegye, ettől függetlenül vannak indokok ellene is, mellett is, mint minden vitatémában. Bár, mint mindnyájan jól tudjuk, nem egy olyan egyén van ezen az oldalon, aki csak fröcsögni, meg pontozgatni tud, mert nincs elég agykapacitása ahhoz, hogy felfogjon az övétől eltérő véleményt. Bocsánat az OFF-ért, Kérdező.
2014. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az a véleményem,hogy a ti dolgotok és senki másé.Gondolom biztosak vagytok magatokban és senkinek a szava nem rombolhat széjjel közöttetek semmit sem!Sok boldogságot!
2014. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, én 21 évesen házasodtam, egyetemistaként ;)A férjem akkor 23 volt, ami talán még többeknél kiverte a biztosítékot :D Persze mellette már régóta együtt voltunk, dolgoztunk, albérletet tartottunk fenn, csak mi úgy voltunk vele, hogy együtt akarjuk leélni az életünket, mire várjunk. Megvolt a pénz az esküvőre, később házra, babára akartunk gyűjteni, és így sokkal jobban "sajnáltunk volna" pénzt kiadni az esküvőre később, mint akkor. Szóval így tartottuk logikusnak. Először sokan csodálkoztak rajta, de végül mindenki örült a boldogságunknak, a sógorom kukacoskodó feleségén kívül senkitől sem kaptunk beszólást, nem mintha foglalkoztunk volna vele :D Azóta már a saját házunkat építjük, amihez nagyon kell a pénz, szóval jó döntés volt a "korai" esküvő :) És bevallom jó érzés, hogy fiatalon találtam meg a párom, jó érzés volt fiatal menyasszonynak lenni ;)

Ne törődj a beszólásokkal, mindenkinek más életútja van, ami az egyiknek jó, az a másiknak nem, de egyesek szeretnek vészmadárkodni....

2014. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem lelkiszegény az, aki azt gondolja, a később házasodók egyetlen motivációja a farok-trófea gyűjtés. Gondolom az ő életében az egyetlen kitűzött terv, ami értelmet adott az életének, a házasság volt, azon kívül nincs semmi más, ami érdekes lehet. Így azok állnak a világhoz, akik elégedetlenek az életükkel, és köpködnek mindenkire, aki boldogabbnak tűnik.

Kérdező, azért botránkoznak meg sokan az életkorotokon, mert abban az időszakban vagy, amikor még sokat változik a személyiség. Ezzel mindenki tisztában van, aki már eljutott mondjuk 30-ig. Változó személyiséggel pedig nehéz olyan döntést hozni, ami életed végéig jó döntésnek bizonyul. Van, aki sikerül, de nagyon sokaknak nem, és ott a háttérben bizony az áll, hogy ők maguk változnak, mivel az új, önálló élet megváltoztatja a személyiségüket, céljaikat, értékrendjüket. Mivel abszolút kétesélyes a dolog, nem tudod megjósolni vagy befolyásolni, ezért mondják sokan, hogy várjatok pár évet.

2014. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
49%

Engem nem erdekel ki mikor hazasodik, tolem akar 15 evesen is ferjhez mehettel volna.

En tudom magamrol, hogy nem tennem es ennyi eleg.Hiaba az en szuleim is fiatalon hazasodtak, sot anyam mar 20 evesen elvalt no volt, mikor apammal osszejott. Mar kb. 26 eve megvannak , de ettol fuggetlenul , en nagyon nem vagyom meg hazassagra, sem csaladra.

Mindenki a sajat elete kovacsa, tedd azt amit jonak latsz.

2014. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
22%
8 éve élek élettársi kapcsolatban,sok házasság nem tart esdig, de ti csak pontozzat le. Taps-taps!
2014. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes kérdező, hogy a másik kérdésben azt írtad, hogy majd csak tavasszal diplomázol.Akkor hogy is van ez?


Egyébként már a szátokba rágtuk egy párszor( jó pár kérdésben az elmúlt hét folyamán), hogy nem azzal van a baj, ha valaki 20 évesen férjhez megy, hanem azzal, hogyha nem tudja elfogadni, hogy a másik 23 évesen még nem akarja elvenni.Ezt annyira nehéz felfogni???

2014. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
32%
Ja még utólag, az én anyukám szintén 20 évesen ment férjhez, azóta kétszer elvált, nagyszüleim szintén 20 évesen házasodtak, de utálják egymást, csak a ház miatt maradtak együtt.Én is majdnem férjhez mentem 20 évesen, de szerencsére nem, mert azóta elvált nő lennék.A tesóm (22 éves) együtt van egy csajjal 5 éve, most tervezi, hogy kidobja.Van még kérdés???
2014. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
28%
Engem mondjuk érdekelne, hova szeretnél rövidesen babát, ha még le sem diplomáztál (magyarán egy büdös percet sem dolgoztál és gyedet sem kapnál)...?
2014. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
51%

Nem olvastam végig a többiek válaszát, írom ami eszembe jutott:

Én akkor szoktam úgymond lesajnálni, szánni az ilyen embereket, amikor nulla háttérrel és stb-vel friss kapcsolatban házasodnak, szaporodnak.

Nálatok teljesen más a helyzet. DIPLOMÁD van, meg 2 év jegyben járás a hátatok mögött. Nem írtad ugyan, de gondolom azt a gyereket nem a gyerekkori szobádban akarjátok felnevelni, a szüleid házában. Ugye?

Akiket én ismerek, azzal takaróznak, hogy már jóval elmúltak 20 évesek (ja, 2 évvel) nem gyerekek. Na persze. Sosem dolgoztak egy napot sem és anyu tartja el őket, míg pelenkát cserélnek a kisszobában. Mindössze 8 osztállyal a hátuk mögött.

2014. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!