Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babát várok és férjem exe 7...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babát várok és férjem exe 7 év után közölte, hogy most már nevelje ő is a gyerekét kicsit. Kész bolondok háza, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak elég viharos volt az előző házassága, nagyon fiatalon kerültek össze, a nő csak kihasználta 1 év után el is váltak.

Párommal imádjuk egymást, nagyon rég szerettünk volna egy kisbabát és most 36 hetes terhes vagyok. Eddig soha semmi baj nem volt, a lánya havonta jött általában hónap vége felé és akkor egy hosszú 7végét itt töltött nálunk. Párom rendesen fizette a gyerektartást ezzel se volt baj.

A baj most kezdődött mikor a nő kitalálta, hogy az új pasijához kimegy Angliába dolgozni, de a gyereket nem akarja kiszakítani innen. Kitalálta, hogy innentől kezdve az apja nevelje a gyereket ő meg majd havonta hazalátogat meg a gyerek is mehet néha ki. Ennek már több, mint 2 hónapja és persze nem jött haza, kb hetente 1x felhívja a gyereket és annyi. Nekem nincs bajom a kislánnyal, így hogy hétvégente itt volt néha jól elvoltunk, de nem gondolnám, hogy a nevelésével nekem kellene foglalkozzak. Párom dolgozik, így szinte mindig nekem kell jönni-menni érte ami kezd már szörnyen megterhelő lenni. Ilyenről szó nem volt az évek alatt és úgy gondolom nekem ez sok, elég nehéz lesz majd a saját gyerekemmel foglalkozni ha nemsokára megszületik nem még iskolába vinni, hozni egy újszülöttel a nyakamba, tanulni vele stb. A gyereknek teljesen átmosta az agyát egyébként az anyja és persze úgy lett az egész tálalva mintha a gyerek találta volna ki az egészet hogy az apjával akar lenni. Párom meg nem tudott mit mondani, nem mondhatta azt hogy "nem maradhatsz itt". Szóval úgy néz ki hiába imádom a férjemet de ezt a kapcsolatot ilyen formán nem biztos hogy tudom/akarom folytatni. És rossz, hogy így lesz vége hogy közben meg szeretjük egymást:( Ti mit tennétek?


2014. máj. 3. 17:58
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Mivel még nincs gyerekem így tényleg nem tudom milyen az anyaság. Lehet akkor majd máshogyan fogom látni ha megszületett a lányom, de előre szerintem nem lehet felkészülni valamire amit eddig csak kívülről láttál szerintem nem igazán lehet. Ami viszont nekem fura hogy egy anya hogy képes így itt hagyni a 7 éves lányát egyik napról a másikra.
2014. máj. 3. 21:01
 32/43 anonim ***** válasza:
36%
Igen ez fura, sot tobb mint fura, epp ezert kellene a leheto legtobb figyelemmel, gondossagal lenned a kislany irant.
2014. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%
A gyerek a ferjedhez tartozik. Innentol kezdve ha nincs az anyja, akkor a ferjed feladata a gyerek ellatasa, kozvetve pedig a tied.
2014. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
12%
Azon én is ki lennék akadva, ha rám sózzák MÁS GYEREKÉT, miközben a férj meg éli világát és nincs bezárva a négy fal közé dupla teherrel. Bár tudom, ez amúgy is így lenne és amúgy is nehéz, de így még nehezebb. A férjnek is oda kell tennie magát gyereknevelés terén. Szerintem ha ez megvan, ha cipeli a terhet, akkor minden ok.
2014. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
60%
Arról nem volt szó, hogy "a férj éli a világát" hanem dolgozik. Valakinek azt is kell, pláne ha jön a legkisebb csemete.
2014. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
58%

Látod kérdező, most beleszokhatnál az anyaságba, de te máris válnál. Pedig egy 7 évest kaptál a nyakadba, nem egy síró, magatehetetlen csomagot. Testvért gondolom már nem terveztél, mert azoknál előfordul, hogy nem egyszerre érkeznek, hanem évek vannak közöttük, és ha csak pár, akkor oviba cipelheted a nagyobbat/nagyobbakat, meg iskolába, a picit meg ugyanúgy rendezheted.

Elhiszem, hogy nehéz ezt így terhesen megkapni, de akkor is, egyből váláson gondolkodni? Ne légy butus, ne hagyd, hogy a hormonjaid játszanak veled.

Gondolkodj reálisan, amit már említettem, az első gyermeked növekszik, közben rájöttök, hogy szeretnétek kistesót, férjed ugyanúgy dolgozik, te ugyanúgy egyedül lennél a picikkel, de bevállalod, és rájössz, hogy terhesen-csecsemővel is el kell látnod egy nagyobb gyereket. Miben más a mostani? Hogy nem a tiéd? És akkor már küldenéd is apukával együtt el? A sajátodat meg nem, akármilyen nehéz, mert a sajátod. Értem én. Csakhogy a kislány párodhoz tartozik, párod meg hozzád, szóval akárhogy nézem is, a kislány hozzád tartozik.

Kitartást kívánok neked, és hogy mindőtöknek legmegfelelőbb helyzetet tudjátok kialakítani. :)

2014. máj. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
Én beszélnék a férjemmel az érzéseimről. És a gyereket anyuka után küldeném, ha férj nem hajlandó változtatni, mehetnek, amerre látnak.
2014. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt megint csak elakadt a kommunikáció. Elmondtad a férjednek az aggályaidat? Megbeszéltétek, hogy neked mi a gondod? Tudtok egymással felnőttek módjára kompromisszumot kötni? Elmondtad az emberednek, hogy mennyire fáradt vagy, mennyire nehéz már furikázni a gyerekét az utolsó hetekben? Ha már rátok sózta az ex a gyerkőcöt talán nem ártana végre apukának is tudomásul venni, hogy nem te kaptad ajándékba, vegye szépen ki a részét az ellátásából. Nemcsak abból áll a gyereknevelés, hogy elsején hazaviszi a fizetését. Nagy bajok lesznek még, ha megszületik a közös gyereketek. Még idejében meg kéne reformálni ezt a házasságot, nem pedig hanyatt-homlok kilépni belőle.
2014. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
64%

Az az igazság, hogy ha valaki olyan férfival köti össze az életét akinek gyereke van, az gyerekkel együtt fogadja el a férfit. Ilyenkor pedig benne van a pakliban, hogy a gyereke a családhoz kerülhet bármikor. A sztori szempontjából meg teljesen mindegy hogy azért mert beteg az anyja vagy azért mert külföldre költözött. A párod annak idején vállalt egy gyereket, tehát éppúgy felelős érte ő is mint az anyja.

Az én féjemnek is vannak gyerekei az előző házasságából. Bár nem velünk élnek, akkor jönnek és addig maradnak nálunk amíg akarnak. Úgy mentem hozzá annak idején, hogy tudom bármikor nálunk köthet ki valamelyikük, vagy akár mindannyian. Ha ezt nem vállalnám be, akkor nem is mentem volna hozzá.

Beszélj a pároddal, hogy terhesen most megterhelő neked, érzékenyebb is vagy a kelleténél, segítsen be. Dolgozzon kevesebbet vagy más beosztásban, vagy valahogy oldja meg hogy ő is részt vegyen a gyereke körüli dolgokban. Ha igazán szeretitek egymást akkor meg fogjátok tudni oldani ezt a helyzetet és eszetekbe se jut a különköltözés.

2014. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Írod,hogy 3 falun keresztül viszed suliba meg vissza ....miért nem íratjátok abba a faluba vagy városba suliba ahol laktok? És akkor ha közel van a suli már egyedül is tud jönni menni.Főleg ha falu....
2014. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!