Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babát várok és férjem exe 7...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babát várok és férjem exe 7 év után közölte, hogy most már nevelje ő is a gyerekét kicsit. Kész bolondok háza, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak elég viharos volt az előző házassága, nagyon fiatalon kerültek össze, a nő csak kihasználta 1 év után el is váltak.

Párommal imádjuk egymást, nagyon rég szerettünk volna egy kisbabát és most 36 hetes terhes vagyok. Eddig soha semmi baj nem volt, a lánya havonta jött általában hónap vége felé és akkor egy hosszú 7végét itt töltött nálunk. Párom rendesen fizette a gyerektartást ezzel se volt baj.

A baj most kezdődött mikor a nő kitalálta, hogy az új pasijához kimegy Angliába dolgozni, de a gyereket nem akarja kiszakítani innen. Kitalálta, hogy innentől kezdve az apja nevelje a gyereket ő meg majd havonta hazalátogat meg a gyerek is mehet néha ki. Ennek már több, mint 2 hónapja és persze nem jött haza, kb hetente 1x felhívja a gyereket és annyi. Nekem nincs bajom a kislánnyal, így hogy hétvégente itt volt néha jól elvoltunk, de nem gondolnám, hogy a nevelésével nekem kellene foglalkozzak. Párom dolgozik, így szinte mindig nekem kell jönni-menni érte ami kezd már szörnyen megterhelő lenni. Ilyenről szó nem volt az évek alatt és úgy gondolom nekem ez sok, elég nehéz lesz majd a saját gyerekemmel foglalkozni ha nemsokára megszületik nem még iskolába vinni, hozni egy újszülöttel a nyakamba, tanulni vele stb. A gyereknek teljesen átmosta az agyát egyébként az anyja és persze úgy lett az egész tálalva mintha a gyerek találta volna ki az egészet hogy az apjával akar lenni. Párom meg nem tudott mit mondani, nem mondhatta azt hogy "nem maradhatsz itt". Szóval úgy néz ki hiába imádom a férjemet de ezt a kapcsolatot ilyen formán nem biztos hogy tudom/akarom folytatni. És rossz, hogy így lesz vége hogy közben meg szeretjük egymást:( Ti mit tennétek?


2014. máj. 3. 17:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%

Részben megértelek, DE! írod, hogy "Ilyenről szó nem volt az évek alatt..."

Nos, ha egy gyermekes férfival kezdesz, akkor ez benne van a pakliban. Tehát az, hogy erről szó sem volt - a Te/Ti hibátok. Mert ezt még az elején tisztáznotok kellett volna.

Ok, tényleg nem szép anyukától, hogy lepattan Angliába, és átpasszolja a gyereket. Mert biztos nem volt szó a férjed meg az exe között évekkel ezelőtt ilyen verzióról... De mi lett volna, ha (urambocsá') anyuka eltávozott volna ebből a világból?

Ha valakinek gyereke van, azért felelősséggel tartozik. A dolgok pedig nem terv szerint szoktak alakulni az életben.

Nyugodj bele.

2014. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
És szerencsétlen kislány hova menjen? Az apjához tud csak, mivel az anyja simán elhagyja. Miért nem tudod őt elviselni? Szerintem önző vagy, már bocsánat. A kisgyerek nem tehet semmiről, se senki, az anyját leszámítva, akit fejbe kéne verni.
2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld meg! Lehet, hogy jól fog működni! Nem biztos, hogy nem lesz így jó, hogy ti nevelitek ezentúl.

A kisgyereknek a férjed ugyanúgy a szülője, mint az anyuka.

Képzeld el, hogy ha veled történne valami, akkor a ti leendő közös gyereketeket is férjednek kéne felnevelnie. Ez mindig benne van a pakliban, ha van már gyerek, akkor is ha nem veletek élt, amikor megismerted a férjedet.

Szerintem jó lehet így is. Végül is semmit sem írtál, hogy így mi rossz most, hogy veletek van.

2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekes férfival kezdtél, vagy becsülettel felneveled a gyereket, vagy foghatod magad és költözhetsz vissza anyukádékhoz terhesen, mert senki nem fog lemondani érted a gyermekéről. Akár tetszik neked ez, akár nem.
2014. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Tudom, hogy a terhesség vége fele már nagyon nehéz. Ha megszületik a pici, akkor meg még inkább az lesz. A kislány is "szenvedő" alany. Apukája dolgozik. Valakinek hozni vinni kell. Nem tehet róla, hogy itt hagyta az anyja. Nem terveztek több gyereket? Ha lesz még egy, akkor is ugyanebbe a szituba fogsz kerülni. Akkor mit fogsz csinálni? Más kismamák is hordják a másik gyereküket, segítenek tanulni, játszanak a naggyal, elvégzik a házimunkát. És ha majd visszamész dolgozni, akkor mindezt munka után kell majd. Anyának lenni nem könnyű. Én emiatt biztos nem hagynám ott a férjemet.
2014. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%

Részben megértem a problémádat, de ezt a helyzetet te vállaltad akkor, amikor egy olyan férfival jöttél össze, akinek gyermeke van. Elhiszem, hogy akkor nem arról volt szó, hogy ti nevelitek a kislányt, de egy ilyen kapcsolatnál benne van a pakliban, hogy hozzátok kerül a gyerek (az anya betegsége, alkalmatlansága, halála, máshogy nem megoldható élethelyzet stb.).

Azt pedig elárulhatom, hogy 36 hetes terhesen nem csak más gyermekének, de a saját gyermekednek, gyermekeidnek az ellátása is kőkemény munka. Én most a harmadikat várom és bár imádom őket, néha esténként már úgy várom a fektetést mint gyerek a karácsonyt. :) Ez van! Nagy pocakkal, itt fáj, ott fáj, levegőt se kapok és már aludni se tudok korszakban nagyon könnyű rossz fényben látni a dolgokat, de ebbe nem szabad belesüllyedni!

Egy kicsit még legyél türelmes! Ha megszületik a pici és kialakul a napi ritmusotok, akkor könnyebb lesz. A gyermekednek is tartozol annyival, hogy legalább megpróbáld és ne csak gyorsan kiszállj az első nehézségnél!

2014. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%
Neked leesik, hogy a kislány ugyan olyan jogú gyermeke a párodnak, mint akit te vársz? Kiváncsi lennék te mit reagálnál ha a te lányodat akarná kirakni apuka egy új bige miatt.
2014. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy kicsit képzeld magad a gyerek helyébe. Az anyja elhagyta (lényegében) lepasszolta az apjának.

Ő meg lepasszolná, mert az új felesége nem bírja elviselni a gyereket.


Gondolj már bele milyen lehet annak a szerencsétlen gyereknek, hogy a világra szülték, utána meg senki se akarja őt. Máshol a szülők egymással harcolnak kié legyen a felügyeleti jog, de ő meg senkinek sem kell.


Most képzeld el azt, hogy a kislány helyében a te gyereked van. Tudom nem hagynád el a tiéd, de csak képzeld el, hogy mit érezhet.


Ugye nem is vagy már akkora önző. Nem volt erről szó az évek alatt... most erre mit mondjak, szóba kellett volna hozni. Előre kellett volna gondolkozni és számba venni a 'mi lesz ha' eseteket.

Nős emberrel kezdtél, az bonyodalommal, és gyerekkel jár.

Remélem kicsit normálisabban állsz majd eztán a dolgokhoz, bár ahogy az itteni kérdezőket ismerem, sose fogadják meg a tanácsokat.

2014. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%

Te kezdtél olyan palival, akinek már van egy gyereke. Ez olyan dolgokat is maga után von, mint az az eshetőség, hogy a másik szülő kell nevelje tovább a gyereket.


Szerintem nézz egy kicsit magadba, elég gáz, hogy egy hét évest problémaként kezelsz.

Szerinted nem érzi így is eléggé rosszul magát, hogy az anyja lepasszolja; még te is ráteszel?


Tekintsd ezt a lehetőséget egy nagyon jó gyakorlásnak arra, hogy milyen gyereket nevelni! Az meg még baromi messze van, hogy a te gyereked oviba, majd iskolába járjon, úgyhogy ne drámázz.

2014. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Nem mondtam egy szóval se azt hogy ne jöjjön, nincs bajom a kislánnyal és párom se ellenkezett fél pillanatot se, hogy itt legyen (nem is nagyon tudott volna...) úgyhogy az alaptalan kritikákat, rosszindulatú megjegyzéseket kérlek mellőzzétek. Én sajnálom a kislányt, hogy ilyen anyja van de nekem ez most így sok hirtelen. Szeretem a gyereket de se kedvem, se energiám hirtelen egy 7 éves gyereket bevállalni 24 órában. Persze ha beteg lenne anyuka, vagy ilyesmi akkor más a szitu, de így nagyon mérges vagyok.

A csavar még a történetbe, hogy az én lakásomban lakunk tehát ha költözésre kerül sor akkor páromnak kell visszamennie a kislánnyal a szüleihez.

2014. máj. 3. 18:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!