Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Babát várok és férjem exe 7...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babát várok és férjem exe 7 év után közölte, hogy most már nevelje ő is a gyerekét kicsit. Kész bolondok háza, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak elég viharos volt az előző házassága, nagyon fiatalon kerültek össze, a nő csak kihasználta 1 év után el is váltak.

Párommal imádjuk egymást, nagyon rég szerettünk volna egy kisbabát és most 36 hetes terhes vagyok. Eddig soha semmi baj nem volt, a lánya havonta jött általában hónap vége felé és akkor egy hosszú 7végét itt töltött nálunk. Párom rendesen fizette a gyerektartást ezzel se volt baj.

A baj most kezdődött mikor a nő kitalálta, hogy az új pasijához kimegy Angliába dolgozni, de a gyereket nem akarja kiszakítani innen. Kitalálta, hogy innentől kezdve az apja nevelje a gyereket ő meg majd havonta hazalátogat meg a gyerek is mehet néha ki. Ennek már több, mint 2 hónapja és persze nem jött haza, kb hetente 1x felhívja a gyereket és annyi. Nekem nincs bajom a kislánnyal, így hogy hétvégente itt volt néha jól elvoltunk, de nem gondolnám, hogy a nevelésével nekem kellene foglalkozzak. Párom dolgozik, így szinte mindig nekem kell jönni-menni érte ami kezd már szörnyen megterhelő lenni. Ilyenről szó nem volt az évek alatt és úgy gondolom nekem ez sok, elég nehéz lesz majd a saját gyerekemmel foglalkozni ha nemsokára megszületik nem még iskolába vinni, hozni egy újszülöttel a nyakamba, tanulni vele stb. A gyereknek teljesen átmosta az agyát egyébként az anyja és persze úgy lett az egész tálalva mintha a gyerek találta volna ki az egészet hogy az apjával akar lenni. Párom meg nem tudott mit mondani, nem mondhatta azt hogy "nem maradhatsz itt". Szóval úgy néz ki hiába imádom a férjemet de ezt a kapcsolatot ilyen formán nem biztos hogy tudom/akarom folytatni. És rossz, hogy így lesz vége hogy közben meg szeretjük egymást:( Ti mit tennétek?


2014. máj. 3. 17:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
71%

Tedd félre a sértődöttségedet. Szerintem azért spilázod túl az egészet, mert terhes vagy, és a terhes nők ingerlékenyebbek. Nagyobbnak látod a problémát, mint amilyen valójában.


Amúgy szerintem szellemileg éretlen vagy még a gyerekvállaláshoz - még most vedd tudomásul, hogy a te gyerekeddel ugyanannyit kell majd "kínlódni", mint a párod gyerekével. Nem lesz se könnyebb, se nehezebb egyiket sem nevelni.

2014. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
81%
Azért egy 7 éves gyerekkel már nem kell annyit kínlódni. A nap nagy részében suliban van, a maradékban már otthon van az apja. Rág amúgy se tud akaszkodni, mert ott a gyerek. Egy nyarat pedig kibírsz.
2014. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
47%
Aki szidja szegény kérdezőt: képzeljétek csak el, hogy a ti első terhességetek utolsó heteire, amikor azt sem tudtátok, mi lesz az egész vége, amikor féltetek a szüléstől, amikor már csak pihenni szerettetek volna, kaptok a nyakatokba egy gyereket. Egy olyat, akit nem ti neveltetek, olyan, amilyen, akire még csak rá se szólhatsz igazán, még ha rosszalkodik se, mert nincs hozzá igazán közöd. Kövezzetek meg, de én megértem a kérdezőt, mert az én férjemnek is van egy gyereke (szintén fiatalkori ballépés, becsúszott gyerek). Az anyja imádja, de nagyon el van kapatva, mindig borzasztó nagyszájú volt és öntelt, mi sajnos nem tudunk rá hatni (még az anyja le is szidott minket egyszer, mert egy szemtelenkedése után elbeszélgettünk vele, ő meg otthon bepanaszolt minket). Ha belegondolok, hogy a terhességem utolsó heteiben a nyakamba kapom a kissrácot, hát szerintem én is csomagolnék anyámhoz, legalább a gyerekem első pár hónapja idejére, mert biztos nem bírnám idegekkel máshogy. :(
2014. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kérdező azt hihette, hogy a gyerek csak vendég lesz, aztán majd egy idő után elfog tűnni a balféken, főleg akkor ha ő majd gyereket szül.Ez nem így van. Még akkor sem ha a férfi az ő lakásában lakik. Ráadásul 7 éves gyerekkel már nincs nagy probléma. Sőt egy kisgyerek mellett meg óriási segítség tud lenni.
2014. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
82%

"Jobban meg kellett volna nezni azt a lovat amit megvettel"

De mar ezt mas szavakkal tobben leirtak.

Nagyon birom mikor az elso nehezseg bekovetkezesekor, mar a valason, elhagyason gondolkozik valaki. Milyen kapcsolat ez?

A kerdesre a valaszom, oszd be jobban az idodet, kerj segitseget, legfokeppen a ferjedtol, hisz o a gyerek apja.

2014. máj. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
69%

megértem h ez most itt sok neked

az utcsó hetekben mindeki nyugiba akar lenni és nem azt h felboruljon az élete


1. nem ártana ha pl a gyerektartás rendezve lenne

szal ha anyuka szépen fizetne ha már így lepasszolta a gyereket

2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
64%
Hát valamikor ők is imádták egymást.Mi a baj azzal az anyja kimegy dolgozni,csak apuka mehet messze a családtól a nőre hagyva gyereket mindent?Na és ha van uj pasija?Hol van az meg írva neki egyedül kéne élni.Eddig a párod jól elvolt hétvégi apukaként.Most megtudja milyen az gyerekkel lenni jóban rosszban.Tűzön vízen.Az a kislány semmivel nem rosszabb másabb mint a te leendő gyereked,csak más anyától van.Ha te nem akarod cipelini nevelni mondd meg a párodnak.Végül is az ő gyereke.Mintha kicsit irigy lennél nem csak a te gyereked körül fog forogni a világ.Hát te tépted te szagolod.
2014. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem a kérdezőnek, hanem az apukának kellene megoldania a gyerek iskolába kísérését. Akár úgy hogy taxit hív neki naponta. Én a 36. hétben járni alig tudtam. Mindig volt velem valaki, mert szédültem
2014. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
73%
Én is megértem a kérdezőt. Nem az a baj, hogy az apuka nem dobta el magától a gyereket, hanem az, hogy te kínlódsz vele. Az ő gyereke, az ő terhe is, vegye ő is a nyakába, hogy könnyebb legyen. Én ezt az ultimátumot adnám neki. Szerintem nem kell feláldoznunk magunkat másokért. A többi válaszoló se tenné ezt, csak persze könnyű fórumon okoskodni.
2014. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny, legyen csávója eddig se foglalkoztam az exe dolgaival, mert nem rám tartozik és nem is érdekel de ez hogy így lepasszolja a gyereket ez már azért rám is tartozik főleg hogy párom egész nap itthon sincs. Nem vagyok éretlen egyszerűen úgy gondolom ez nem az én dolgom lenne, nem az én gyerekem. Elfogadtam a kislányt, mint a párom gyereke, páromhoz tartozik. Akkor jött amikor akart, sokszor volt itt hétvégente, foglalkoztunk vele de nem 0-24-ben. Azért kelek reggel, kocsikázok át 3 falut, zötykölődök nagy hassal, délután vissza detto, foglalkozok vele egész délután-este mert az anyja valamerre elvan a nagyvilágba a csávójával. Párom sokszor késő este ér haza mikor a kislány már alszik tehát ő nem nagyon volt vele a 2 hónap alatt, szinte csak velem volt. Aki meg azt mondja, hogy egy 7 évessel már nem sok baj van szerintem nincs gyereke... Persze eléggé "önellátó" már 7 évesen, pelenkát nem kell cserélni alatta, nem kell fürdetni stb. de van más kismillió dolog ami nehéz egy 7 évessel. Már most ki vagyok akadva 2 hónap után és félek ha megszületik a babám még rosszabb lesz. Nincs szívem elküldeni őket, de már sokszor gyomoridegem van mielőtt indulok érte. És tényleg sajnálom a kislányt, próbálok minden tőlem telhetőt maximálisan megtenni érte, viszonylag jól kijövünk, nincs baj vele de attól hogy nincs itthon egész nap szinte 24 órás figyelmet igényel ami félek ha megszületik a kislányom nem fogok tudni elég időt foglalkozni vele. És ez nem féltékenység, nyugodtan lehurroghattok, megkövezhettek de szerintem minden anyának a saját gyereke az első nem a párjáé akit 7 éven keresztül 1-2 havonta látott. Persze megint más ha az embernek sajátja mind a 2 gyerek, de így nehéz mikor belegondolok hogy hirtelen 4-en leszünk és sokszor azt érzem lehet jobb lenne egyedül a babámmal kettesben...így úgy érzem megfulladok. nem tudom össze vagyok teljesen zavarodva...
2014. máj. 3. 19:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!