Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy vegyünk rá egy lusta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyünk rá egy lusta, túlsúlyos pasit a mozgásra?!

Figyelt kérdés

A mostani lakhelyünkön nincs a párom számára megfelelő mozgási lehetőség, ami megfelelne neki. De cukorbeteg, és magas a vércukorszintje és jó lenne ha tudna mozogni. Sétálni nem szeret, biciklizni nem tud, mert túlsúlyos.

Strandra nem jár mert szégyelli a túlsúlyát.

Az otthoni edzés ő neki "értelmetlen" egyhangú, unalmas.

Egész nap csak a számítógép előtt ül (dolgozik).

Valami kevésbé megerőltető, szórakoztató mégis kalóriaégető edzés lenne jó. Konkrét ötletek??

Aggódok az egészsége miatt... 25L.



2013. okt. 28. 09:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

18-as vagyok (korábban 5-ös).

Ne haragudj Kérdező, tényleg nem bántásból írom, de egy autóbaleset nem jogosítja fel erre. Fáj a háta? Persze hogy fáj, mert nem mozog, gyengék az izmai, le vannak terhelve az ízületei. Ha leadná a túlsúlyát, akkor alacsonyabb lenne a vérnyomása és a cukra is. Ez ördögi kör. Minél kevesebbet mozog, annál gyengébb és kövérebb lesz. Minél nagyobb a súlya, a szívének annál nehezebb keringetnie a vért a testében. Ennek egyenes következménye az érszűkület, amit súlyosbít a cukorbetegség. Ha így folytatja, akkor lehet, hogy olyan súlyos cukorbeteg lesz, hogy le kell vágni a lábát. Akkor aztán már ha akarna mozogni sem bírna úgy. Az tényleg unalmas lesz.

Ne haragudj, de te is mentségeket keresel neki. Kezdetnek adjon le 10kg-ot, már akkor könnyebben mozogna, ha könnyebben mozog, akkor több kedvvel fog mozogni, ha több kedvvel mozog, akkor többet mozog, többet ad le, stb. Egyre jobban érezné magát. Bocsi, de gyenge kifogás egy régi baleset, ha tornázott volna, akkor most nem lenne mit erre fogni. Én is láttam olyan embereket, akkor durván összetörték magukat, fel sem kelhettek hosszú ideig. Sőt engem is műtöttek már, 3 nap után úgy éreztem szétszakad a hátam, annyira fájt... a fekvéstől.

Ha meg is sérült a párod háta, hidd el, a mozgástól nem lesz rosszabb, ha olyan mozgásformát választ, ami nem árt neki. De amíg csak kifogásokat kerestek, addig semmi jó nem fog történni.

Mozgástól pedig önmagában nem fog lefogyni, ha az életmódján nem változtat.

2013. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Eggyik nap beszéltem a párommal ezzel kapcsolatban, de mindig elakarja terelni a témát, de mondtam neki ez nem vicc, komolyabban kéne vennie a betegségét, a túlsúlyát...

Most hogy "piszkáltam" ezzel kitűzött egy időpontot és megígérte hogy akkor fog neki állni mozogni. De ezt nem nagyon nyugtatott meg, mi van ha csak megint húzza az időt? Na kiváncsi leszek hogy novemberben tényleg neki áll sportolni.... Akartam neki venni úszónadrágot, hogy menjen el úszni, (mert azt szeret) de nem találtam a méretében... :(

2013. okt. 31. 08:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!