Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért nem számít kiskorú...

Az miért nem számít kiskorú veszélyeztetésének, ha a gyermek 10 évesen már túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Van egy törvényünk: "195. § (1)

A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el. (0-5 év) szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha a szülők nem figyelnek oda, hogy a gyerek már 10 évesen túlsúlyos, nem íratják be sportolni, tömik belé a kólát és a pizzát minden nap, az szerintem kimeríti a testi veszélyeztetés fogalmát. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy lehetnek egyes szülők ennyire felelőtlenek.


2012. nov. 22. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Elég sokan lennének akkor dutyiban ha az ilyen kategóriájú dolgokat is kiskorú veszélyeztetésének vennék.
2012. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy képes egy szülő annyira felelőtlennek lenni, hogy a teljesen védtelen gyermeke egészségét SZÁNDÉKOSAN veszélyezteti.
2012. nov. 22. 13:27
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek az első válaszolóval. Azért mindent készpénznek sem kell venni.
2012. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint teljesen rendben van, ha valaki elősegíti, hogy a gyermeke ízületi, szív- és érrendszeri problémákkal nőjön fel. Köszi a válaszokat :)
2012. nov. 22. 13:31
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Vannak ilyen szülők - akiknek könnyebb rendelni egy pizzát vagy elvinni a mekibe a gyereket, minthogy főzzenek rá egészséges kaját vagy legalább otthonit. De vannak olyan szülők is, akiknek a gyerekei hízásra hajlamosak, és hiába nem zabáltatja tele, egyszerűen nem fogy le - mondjuk ezt talán a sporttal lehetne orvosolni.
2012. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekkori mese a saját életemből:

én pl. vékony voltam, de aztán amikor elkezdtem suliba járni, akkor mindig a mama fele jöttem haza, és ott megebédeltem, mert annyira szerettem a mama főztjét, aztán utána otthon is megebédeltem, mert eltitkoltam vagy csak nem szóltam arról, hogy már ettem a mamánál, természetesen sportolni nem sportoltam, így adva volt, hogy elhízom.

Ez esetben nem tehettek róla a szüleim, mert nem is tudták - igaz, később kiderült, de akkor már késő volt, és akkor már nem is ettem kétszer ebédet.

2012. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Akkor említsük meg a TV, számítógép elé ültetést is, hiszen ide tartozik. De ahogy ez is, az elhízás sem egyértelműsíthető.
2012. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg szülő is elhízott és él egészségtelenül. Számukra ez a megszokott, "normális" életmód. Az ilyen szülők nem gondolkodnak olyanon, hogy a gyereknek szív- és érrendszeri problémái lehetnek.
2012. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Már így is túlzsúfoltak a börtönök. de majd kitalálnak valami túlsúly adót.
2012. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Különben is gondoljátok végig:mire az ember kifizeti a rezsit + az ilyen-olyan törlesztést már nem igazán lesz pénze az un. egészséges ételt megvenni :( Amit meg meg tud venni,mert viszonylag olcsó (tészta,kenyér,olcsó baromfi párizsi..stb),az legtöbbször hizlal és egészségtelen,tehát ezen kellene a drága kormányzatnak változtatni.

A torna része meg az,hogy az én 8.-os lányom már a heti 3 kötelező tornára se nagyon akar bemenni(és az osztálytársaitól is ezt hallom)és különben is annyira túl vannak már terhelve,hogy sokszor anélkül is jó ,ha este 6-7 órára haza érnek.És a 7 éves lányomnak szinte minden nap van tornája(szerda kivételével)és már ő sem nagyon szereti :( hát ennyit erről...és még annyit,hogy ha szeretnének is menni szerinted miből fizetném???

2012. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!