Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért nem számít kiskorú...

Az miért nem számít kiskorú veszélyeztetésének, ha a gyermek 10 évesen már túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Van egy törvényünk: "195. § (1)

A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el. (0-5 év) szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha a szülők nem figyelnek oda, hogy a gyerek már 10 évesen túlsúlyos, nem íratják be sportolni, tömik belé a kólát és a pizzát minden nap, az szerintem kimeríti a testi veszélyeztetés fogalmát. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy lehetnek egyes szülők ennyire felelőtlenek.


2012. nov. 22. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
Az öcsém gyerek kora óta kövér. Most 16 évesen kezdett el ráfeküdni, hogy lefogyjon és szépen halad. Gyerekként ugyan azt ette, mint én vagy a nővérem, rendszeresen sportolt, mégis elhízott. Nem tömtünk bele se kolat, se pizzat. A nagypapája és a nagymamája(fél testvérem) ellenben mindketten kövérek voltak. Valószínűleg innen örökölte a géneket. Persze a súlya miatt utált az iskolában tornázni a fogyáshoz pedig nem volt elegendő, amit iskolán kívül sportolt, hétvégente pedig ha az apukájánál volt az ottani nagymama tömte kedves kisunokáját, úgy hogy simán hazahozott csokit, hogy még itthon is legyen. Hiába kértük, hogy ne egyen annyit, ember legyen a talpán, aki elveszi egy kisfiú elől az ételt úgy, hogy közben sír, hogy esküszik nem eszik több csokit, csak még had egyen egy kis krumplit, mert éhes..Nem tartom bűnösnek a szüleimet. A világ legjobb emberei és nem tartom felelősnek a nagyszülőket sem..Talán túlzásba vitték a szeretetet, de a háttérben nagyon sok dolog állhat még. Komolyan annyira felháborított most ez a kérdés egyszerűen a legrosszabb élményeket hozza elő belőlem, ahogy ült az asztal mellett, hogy ő még enni akar, ahogy a szüleim vért izzadnak, hogy jó szülők legyenek.. Persze biztos megérdemelnének 5 évet ezért.. El sem tudod képzelni mennyire nem könnyű ez a helyzet egy családnak.. Kívülállóként biztos könnyű mondani.. Mellesleg az öcsém most fogyott, kifejezetten jó pasinak számít a korosztályában, mert most már nőtt is erősödött is és épp, hogy nem kitűnő tanuló, vidám életrevaló gyerek... Semmi rendellenes nem történt az életében, azért, mert 10 évesen kövér volt.. Ellenben az megviselte volna, ha a szüleit lecsukják emiatt. Az meg egy külön szép történet lenne, mikor megmagyarázod a gyereknek, hogy: "apu és anyu azért mentek börtönbe mert te túl sokat eszel.." Ha te az olyan szélsőséges esetekre gondolsz, mikor annyira kövér a gyerek, hogy mozdulni sem tud az már egy más téma.. Bár sokszor annak a hátterében meg betegség áll..
2012. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

Amikor ilyen kérdést olvasok, akkor mindig elborzadok.

Jó, probléma a túlsúly, biztos, hogy a gyermekorvos is szól, és az iskolaorvos is, és a gyerek sem hülye, látja, hogy kövér.

Foglalkozni kell vele, persze, érthető.


Na, de hogy már a súlyt is törvénnyel szankcionáljuk!!!???


Volt olyan kérdés is, hogy a dohányzó szülőket kéne börtönbe zárni, akkor is, ha nem a gyerek mellett dohányoznak, mert a rossz példa megvan akkor is, bla, bla, bla...


Ha minden ideálistól eltérő dolgot törvényileg büntetnének, akkor nem tudom, hogy egyáltalán ki lenne szabadlábon?

Mondjuk Schubert Norbi és a Rékája, kb., mert ők diétáztatják szerencsétlen kislányukat?

2012. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

Nézd,én kövér vagyok.A szüleim már gyerek koromban felhízlaltak mint egy disznót.Nem igazán értem,miért nem léptek közbe.Annak ellenére,hogy versenyszerűen táncoltam több,mint 7 évig,dagadt voltam.(Épp ezért is hagytam abba,mert kilógtam a csoportból)

Valamilyen szintem haragszom rájuk,mert nagyon megnehezítették a gyerekkoromat,az életemet.De hogy ezért megbüntessék őket,kicsit durva lenne,nem gondolod?

Hogy hogyan lehetnek ennyire felelőtlenek,nem tudom.Nem akartak ők rosszat.Mondom,sportoltam rendesen,azt hogy husi voltam,gondolom mivel ők soványak voltak(anya 60 kilő,apa 75),úgy voltak vele majd kinövöm.

2012. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig egyetértek a kérdezővel.

A unokatesóm 11 évesen 110 (!!!) kg! A szülei nem figyelnek rá, a gyerek napi 3x ebédel, eszi a chipset, issza a cukros üdítőket és egész nap a gép előtt ül.


Se az iskolaorvos, de a háziorvos, senki sem tud mit tenni SAJNOS! Ha már a szülők nem tesznek valamit, akkor legalább el kéne érni, hogy tegyenek valamit. Ezt meg nem lehet szép szóval, hogy jaj csirkemell egészséges, jaj saláta chips helyett. Ez így nem menne.

Ezért kellene valami büntetés. Szerintem a gyereknek egy endokrinológiai kivizsgálás kórházban, majd egy védőnő vagy hasonló ember, aki NAPONTA kijár a családhoz és beszélget velük, segít főzni, stb. Elég büntetés és megalázás ez a szülőknek.. ;)


Csak sajnos erre az égvilágon senkinek sincs pénze.

2012. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben van túlzás meg szélsőség meg felháborodni lehet. Ugye itt többen fel is háborodtak, hogy nyilván nem gondolja komolyan a kérdező meg ilyet még kérdezni is hülyeség meg nehogy már minden szarért börtönbe lehessen csukni embereket stb. Én meg azon háborodok föl, hogy igenis sok a kövér gyerek (és felnőtt) és ezeknek csak egy része hzavaros meg csak valamennyire lehet a genetikára fogni, azt kevésbé hiszem, hogy ha a szülőket kérdőre vonná valaki, akkor a többség önként és dalolva beismerné,hogy "igen, én már hároméves kora óta nyomtam bele a csipszet meg a mekikaját meg a kólát is, mert lusta vagyok, mint a bűn, hogy főzzek neki." Biztos van ilyen meg olyan szülő is meg sokféle ok, de akár lehetne ezt kicsit szigorúbban venni v szankcionálni.
2012. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A börtön nyilván túlzás ez esetben.

Viszont más az, ha valakit tömnek és szabadon engedik, hogy üdítőt és édességet,stb egyen és más az, ha jóízűeket eszik hagyományos ételekből.

A kérdés kiírója a szélsőségesebb esetekre gondolt.


A baj ott van, hogy a háziorvosok nem foglalkoznak vele és nincs megfelelően kezelve a probléma.


Az viszont tényleg felbosszant, mikor egy durván túlsúlyos gyerekre azt mondja szülő, hogy ilyen alkat és közben egészségtelenül táplálkozik.


Vannak ingyenes mozgási lehetőségek, akár játékos formában. Nem kell pénz hozzá.

2016. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!