Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tovább? Van értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Van értelme még élni?

Figyelt kérdés

Elhagyott a férjem, mert nem jött be a vállalkozásom, és nem megyek dolgozni szociális fóbia és további traumák miatt.


Jelenleg pszichológushoz járok, ő hozott ki az alkoholizmusból és a nyugtatófüggőségből. Még csak most kezdtük el a traumafeldolgozást.


Folyton sírok, amiért nem szeret. Most jöttem rá, hogy egyoldalú volt az egész szerelem. Még nem adta be a válópert és utcára sem rakott még ki. Nekem már nem kell semmilyen kapcsolat, ha ő se szeretett, akkor soha senki se fog.


Ilyenkor mit kell tenni? Menjek önként utcára? Vagy várjam meg míg kirak? Eü és iskolai Papírjaim, holmijaim maradjanak nála? Gondolom telefont se érdemes utcára vinni, mert úgyis ellopják. BP-n vagyok, hol érdemes csöveskedni?


2022. okt. 3. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az a csoda, hogy eddig veled volt. A pszichológusssl beszélj vagy egy családsegítővel, hogy tegyenek be valami bentlakásos intézmènybe, mentális betegeknek és fogyatékkal élőknek. Hiába van normális tartományban az IQ-d, önellátásra és felnőtt életre nem vagy alkalmas. Gyámot is ki kell jelöljenek, aki az ügyeid intézi. Nem kell vérrokonnak lennie.
2022. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem menj rehabra.
2022. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Egyetlen családtagom van és az a férjem. Bentlakásosba nem mehetek, mert a gyógyszereket nem bírom.
2022. okt. 3. 10:57
 4/71 anonim ***** válasza:
77%

Folytasd a terápiát a pszichológussal még nagyon sok munka lesz benne. Kell valaki akire számíthatsz, legalább egy rövid ideig, család, rokon, barát.

Arra nem tértél ki hogy mennyire függtél a férjedtől, van-e bevételed, számíthatsz-e valakire, miért kerülsz utcára?!

2022. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
Rehabra nincs szükségem, mert nem élek semmi szeren
2022. okt. 3. 10:57
 6/71 A kérdező kommentje:
Pszichológust nem tudom folytatni csak ha a férjem fizeti
2022. okt. 3. 10:58
 7/71 anonim ***** válasza:
29%
Ne aggódj így nem is fogsz kelleni senkinek
2022. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:
Nem szívesen élnék dilisek között, azért tőlük sokkal normálisabb vagyok, meg pszichiáter is azért tetette le velem a gyógyszereket, mert az orvosok is úgy látták semmi bajom. Szerintem én nem is mehetnék ilyen intézetbe.
2022. okt. 3. 11:02
 9/71 anonim ***** válasza:
97%

Háziorvos is adhat beutalót pszichológushoz (nem pszichiáterhez) és az ingyen van. Támogatásért szerezned kellene hivatalos papírt arról, hogy munkaképtelen vagy. Vagy ez, vagy muszáj dolgozni.


Egyébként mit jelent, hogy elhagyott?


Váláskor, ha nem volt házassági szerződésetek, akkor jogilag minden, amit közösen vetettek a házasság alatt (együttéléstől számítva) és ami a bankszámlán van, közös. Mindegy, kinek a nevén van. (Kivéve örökség vagy szülőktől kapott ajándék.)


A saját irataid és személyes ingóságaid meg mindenképp a tiéd. Ezek közül is elgondolkozhatsz, mi az, amit el tudsz adni.


Ilyenkor meg szülőkhöz lehet visszaköltözni, vagy barátoknál, rokonoknál kunyerálni menedéket vagy szobát bérelni idegenekkel együtt. De jogilag csak úgy nem rakhat ki a házastársad a közös lakhelyetekről.

2022. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Pszichiátriai otthonba nem mehetek, mert gyógyultnak írt be az orvos
2022. okt. 3. 11:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!