Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolja sok idősebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok idősebb ember azt, hogy egy jó házassághoz elegendő annyi, hogy a férj hazaadja a fizetését, nem iszik, nem lép félre, nem bántalmaz?

Figyelt kérdés

2022. júl. 17. 14:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/135 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!
2022. dec. 18. 18:05
 72/135 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert amikor ők voltak fiatalok, sokkal férfiközpontúbb volt a gondolkodás, hogy a férfi a szent és az úr a háznál, és neki mindent szabad... nyilván volt egy csomó férfi, aki ettől a hatalomtól megrészegült és sokkal több olyan házasság volt, ahol a férfi piti dolgok miatt verte a nejét, fűvel-fával megcsalta (sokszor védekezés nélkül, a nőnek nemi betegségeket átadva), elitta-kártyázta-k...zta a pénzt, mocskos módon beszélt a nővel... ezért sokkal jobbnak tűnt egy férfi, aki annyit fel tudott mutatni, hogy nem agresszív, nem iszákos és nem folyik ki a pénz a kezei közül.

Szerencsére azért eljutottunk odáig manapság, hogy egy tanultabb, felvilágosultabb körben nagyobb eséllyel már a saját boldogságát is nézi egy nő egy kapcsolatban (nemcsak azt, hogy oké, a langyos kaki megvan és juj, de jó, legalább nem vertek félholtra és létbiztonságban vagyok), és a férfi sem uralkodóként tekint magára, illetve az érzelmeikre is odafigyelnek az emberek, nemcsak a "kötelezőkre" ("kerestem egy feleséget / férjet, mert így illik... nem is annyira tetszik, de legalább jó feleség / férj / anya / apa... nemzettünk 2 gyereket, van ház, nem kapcsolták ki a villanyt... ennek így kell lennie, mert anyu-apu megmondta").

2023. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/135 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 😊
2023. jan. 3. 09:51
 74/135 anonim ***** válasza:
78%
A nőktől még ennyit sem várnak el, az vajon miért van?
2023. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/135 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. 🤷‍♀️ Ezen már gondolkodtam én is..
2023. jan. 3. 15:38
 76/135 anonim ***** válasza:
73%
72: pedig jobb lenne a vilag, ha kevesebbel is beernek az emberek. Mi tobbet kene attol varni hogy van csaladod, letbiztonsagod es nem vagy bantalmazva? Ez egy teljesen jo elet
2023. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/135 anonim ***** válasza:
83%
72: azért, mert az egy alap biztonság, és nem több... én örülök annak, ha figyelembe vannak véve és ki vannak elégítve az embernek a nem alap szükségletei is, mert sztem ez az, ami az állatoktól elválaszt minket. A szellemi kihívások, az érdeklődés kielégítése. Persze a ló túlsó oldalára sem kell átesni, de én pl. hálát adok azért, hogy nem kell egy olyan emberrel együtt élnem "csak mert", akivel szellemileg nem vagyunk egy szinten, és egy kellemeset nem tudunk egymással elbeszélgetni-
2023. jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


77-es, osztom a véleményed, nagyon jó meglátásaid vannak. :)

2023. jan. 4. 11:18
 79/135 anonim ***** válasza:
17%
77: Pedig azért az érzelmeken kívül túl magasröptű dolgok nem szoktak egy kapcsolatban elhangozni. Kizártnak tartom, hogy valaki parciális deriválni szeretne a párjával reggeli kávé mellett, persze biztos van ilyen, de nem az átlag.
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/135 A kérdező kommentje:
79-es, szerintem a 77-es nem erre gondolt, hanem arra, hogy az illető rendelkezzen egyfajta alapműveltséggel, legyen érdeklődő, nyitott. :)
2023. jan. 4. 21:32
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!