Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, akiknek otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, akiknek otthon megszabják mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Nem kérek véleményt, csak és kizárólag olyan férfiakra vagyok kíváncsi, aki házasság után jöttek rá, hogy idővel egyre nagyobb kontroll alatt vannak.

Miért jó nektek így? Miért tűritek? Ezt lehet élvezni, hogy befeszülsz az asszonytól, de mégis vele vagy, úgy, hogy megszabja életed minden percét?

Miért nem válsz/ váltasz, miért és hogyan tudod elfogadni, hogy mint egy 5 évest mindig számonkérnek, mikor hol voltál, kivel találkoztál mit csináltál...


2021. máj. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként apósomtól függetlenül teljesen egyetértek veled, és néha értem a gondolatmenetet, de mégsem vagyok képes egy pillanatra sem azonosulni vele. A legszebb, hogy csomószor pontosan a fickók csinálják maguknak a feszkót azzal, hogy kerülik a konfliktust, de fű alatt megcsinálják amit meg akarnak.


Mondjuk az asszony nem akarja, hogy igyál, drámázik, a leblokkolsz. Én itt simán elmondom, hogy bakker én szeretek inni, el tudod e fogadni. Az általad említett csávók meg némán hallgatnak, majd amikor az asszony nem látja őket, benyomnak 1-2 felest. Tudják, hogy le lesznek baszva, de addigra már megitták, és ez elégtétel. Óvoda.

2021. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem, miért olyan nagy probléma ez? Ha fordítva lenne, egy szava se lenne senkinek. Azt mindenki elfogadja, ha a férfi utasítgatja a nőt. Egy nő miért ne vezethetné a háztartást?

Miért olyan nagy probléma, hogy egy háztartásban az egyik fél dönt? Ha ez a másik félnek rendben van?

2021. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van gond, ha a nő dönt. Azzal van gond, amikor a fickó csak azért nem csinál dolgokat, amiket szeret, mert az asszony megtiltja. Ez fordított szereposztásban is visszataszító.
2021. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Nekem 2 ismerősöm van, aki ilyen szinten papucs, mint amit leírsz és mind a kettőnek oka van rá.


Az egyik felesége örökölt egy nagyon jó környéken lévő 300 nmes házat, ami minimum 120 milliót ér. Ott a férj nyíltan megmondta, hogy milyen 'jót' fogott a nővel, cserébe tűri a csicskáztatást és kontrollmániát.


A másik pasi meg egy ilyen tesze tosza behódoló ember, aki az életben nem tudott volna becsajozni, ha nem dolgozik egy helyen a nővel. Ő ezzel megelégszik, kényelmes volt, hogy nem kellett netes társkeresőzni, hajtani a nőket, hanem ott termett 1 asztallal arrébb a csaj.


Én azt vettem észre, hogy azok az emberek ilyenek, akiknek a személyiségük (defektjük) miatt nem jutott jobb nő, vagy akiknek valamilyen érdek fűződik a nőhöz, lásd nagy örökség. Olyan szituációt nem tudok elképzelni, hogy valaki 'önszántából' együtt van évtizedekig egy hárpiával.

2021. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal, akik találnának jobb partnert és mégsem váltanak, vagy teszik helyre az asszonyt?

Őket így nevelték?

2021. máj. 3. 22:18
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

24es vagyok. Ott szerintem az lehet a probléma, hogy egészséges elméjű (nem kontrollmániás) nőnek nem nagyon kellenek a tesze tosza határozatlan férfiak, nekik 'igazi' férfi kell.


Nekem nem egy olyan randim volt, ahol jött ez a 'jajj nemtudom hova menjünk, nekem mindegy, nem tudom mit akarok kezdeni az életemmel'-féle szövegek és szó szerint rázott a hideg az ilyen határozatlan pasiktól. Ellenben egy kontrollmániás nőnek ez egy kánaán, a béna pasi meg kapva kap az alkalmon, hogy végre nem várják el tőle az irányítást, határozottságot.

Lehet panaszkodik majd 10 év múlva, hogy az asszony percenként hívogatja meg csak este 8-ig maradhat a kocsmában, különben balhé lesz, de jobbat úgysem találna, mert másnak nem kell egy ilyen papucsállatka jellem.

2021. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

És olyan nincs, hogy valaki egy kapcsolatban lesz "papucsítva"?

Érted :)

Előtte normális, határozott ember volt, és házasság után is maradt az, de csak a kapcsolatán kívül.

2021. máj. 3. 22:44
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
De, van ilyen. Haverom a munkahelyén manager, sok beosztottja van, otthon viszont az asszony dirigál. De neki lehet hogy pont erre van szüksége, a munkahelyén folyamatosan döntést kell hozni meg a beosztottak fejét folyton leüvölteni. Néha többszázmillió Ft-ról pár óra alatt dönteni. Hazamegy és már csak annyi dolga van hogy az asszony megmondja h mosogasson el, ezt tegye ide, azt oda, meg h mit nézzenek a tvben. Haveri találkozókon meg kitűnő kibuvó h nem engedi az asszony. Persze röhögünk rajta de legalább nem kell kitalálnia semmit ha nincs kedve jönni, mint nekem, aki órákig gondolkozik egy frappáns kifogáson. Ha akar jönni, úgyis jön, leissza magát, vállalja h ha hazaér elnáspángolja az asszony vagy kint alszik a kocsiban/udvaron (volt már ezekre példa). Nem a világvége ez se, és nem lesz kevésbé férfi. Persze néha kicsit mosolygunk rajta, de jópáran csak irigységből mert vannak páran akinek nemhogy nem jött össze egy csinos feleség, gyerekek, ház, kocsi, hanem semmi. És hát őszintén mitől férfi a férfi. H részegen állít haza mindennap "márpedig én leiszom magam, amikor csak akarom" módra, vagy hogy van egy egzisztenciája, eltart egy családot, szerzett egy jó nőt feleségnek, stb. A kontroll mánia meg egy olyan hiba amivel együtt lehet élni.
2021. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Ez igen szánalmas , már megbocsáss. El nem tudom képzelni, hogy egy normális értékrenddel és önbecsüléssel rendelkező ember irigykedne valakire egy ilyen nővel az oldalán.
2021. máj. 3. 23:00
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Bár tőlem is távol áll, de azért ennél árnyaltabb és többszörösen összetett kérdéskör ez.


A #28-as hozzászóló említette manager típusnál szerintem pont arról van szó, hogy versengő és dominancia-alapú a személyisége. Csak arra a nőre tud felnézni, aki képes dominálni, mert ellenkező esetben ő fogja dominálni a nőt. Nem csicskák, inkább kutyák: a falkavezér száját nyalogatják, az alárendeltre morognak.


A másik fontos tényező szerintem, hogy milyen mintát hozunk a gyerekkorunkból. Egy haveromnak az anyja tök labilis személyiség, és a barátnői sorra ugyanolyanok, mert valahogy az ilyen típusú nők nyelvén ért. Az én feleségem tökre olyan, mint a nagymamám.


Ha otthon valaki azt szokta meg, hogy a családban a nő az úr, és kár a vita, a végén úgyis az van, amit anya mond, akkor esélyes, hogy egyrészt automatikusan ilyen nőkkel találja meg a hangot, másrészt elfogadja, hogy a párkapcsolat szükségszerűen ilyen. Ők mondják, hogy "de hát ilyen a házasság", mert nem láttak mást, ez a sztenderd.


Hozzáteszem, nőkön is látom ugyanezt. Ha anya otthon diktátor volt, akkor bármennyire unszimpatikusnak találja, magától is elvárja, hogy otthon ő legyen az úr, mert ha nem, akkor gyengének és csicskának érzi magát.

2021. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!