Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális családban hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális családban hogyan zajlik a hétvége? Máshol sincs otthon az apuka semmit hétvégén?

Figyelt kérdés
A mi családunk nem normális. Most az volt az indok a férjemtől, mikor kérdeztem, hogy miért nem marad itthon, hogy ő mit csináljon itthon. Felsoroltam neki kB 10 dolgot, amit lehetne itthon csinálni. De közölte, hogy az én hibám, hogy nem marad itthon, mert nagytakarítást csináltam (a fürdőt, wct takarítottam ki, porszívóztam, felmostam, elmosogattam), nagy főzést csináltam(egy csirkét sütöttem). Mellette tanultam a gyerekkel, bevásároltam piacon, boltban. Kimostam 3 adag ruhát. Játszottam a gyerekkel. Kimentünk fogócskázni. És a férjem nem tud itthon mit csinálni. Megkértem, a ruháit pakolja el, de azt mondta, én raktam oda, tehát nehogy már ő rakja el. Most félre ne értsétek, nem magamat akarom fényezni. Természetes lenne, hogy megcsinálom. Azt mondja, hogy dolgozik, de tegnap a városban kocsikázott, ma a haverjaival töltötte el a fél napját. Mikor kérem, hogy egy hónapban 1 óra szabadidő olyan jó lenne. Ha egy kicsit tudnék olyan dolgokat csinálni, amit szeretek. Válasz :ő mit csináljon, oldjam meg. Ja és ő alkalmatlan arra, hogy a gyerekével játsszon. És nem is akar. És nem, nem volt ilyen, mikor összeházasodtunk. Csak a gyerek születése után is elvárta a 100 százalékos figyelmet úgy, hogy tök egyedül hagyott.
2020. okt. 18. 19:48
1 2
 1/19 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nálunk Anyuka jár el túrázni hétvégén és én nevelem a gyereket...43f
2020. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egy kretén. Nem fog jó irányban változni, idővel csak rosszabb lesz.

Egy normális családban a férjnek/apának fontosabb a gyereke, mint a haverok, meg az ész nélküli felesleges kocsikázás. Nem azt mondom, hogy ő főzze meg a vasárnapi ebédet, de bár a gyerekkel foglalkozhatna (tanulni, játszani vele, stb.). Nálunk a házimunka amúgy nem kérdés, bármikor kérem meg a férjem, segít, pedig dolgozik ő is. Hétvégén főzök, a háztartással foglalkozok délelőttönként, délután és este pedig közösen ügyködünk valamin, pl.kertészkedés, séta, sorozatozás, barátokkal találkozás, ilyesmik.

2020. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a feleségem jár el, ápoló, és bizony hétvégén, ünnepnapon sincs megállás a betegállatásban...


De az se normális amit a férjed csinál. :-(

2020. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

En nem emlekszem ilyenre, hogy apukam lelepett volna hetvegente, altalaban valami kozos program volt mindig. Tudott velunk foglalkozni, jatszani, pedig ket lanygyerek voltunk.

Nem baj, ha NEHA a haverokkal akar logni a masik, de ez amit irsz, szanalmas ahogy van, en egy ilyen ferfit nem akarnek megtartani, ennel mar az is jobb lenne, ha neveloapja lenne a gyerekemnek, aki viszont aktivan hajlando resze lenni a csaladnak.

2020. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki, hogy menjen dolgozni, de azért néha, egy egy napra itthon maradhatna. Ilyenkor teljesen hülyének néz. Ha mondom, hogy menjünk kirándulni, minek. Wellness hétvége, minek aludjunk máshol. Vigyük el a kutyát sétálni, nincs ideje. Sétáljunk egyet hármasban, az teljesen felesleges időtöltés. Bringázzunk, ő nem szeret.
2020. okt. 18. 20:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar veletek lenni. Menekül otthonról.


Szerintem ezt engedd el! Jobb sosem lesz, csak rosszabb. Így is egyedül neveled a gyerekeket, úgyhogy minek ragaszkodsz egy kolonchoz?! Válj el, sok minden nem lesz amúgy sem másképp. Maximum a pénz lesz kevesebb. A férjednek fontosabb a haverok meg a csavargás, mint a családja. Ez is csak azért lett apuka, hogy vállon veregessék, hogy gratulálok apa lettél. A velejáró felelősség, meg a család már nem kell neki. Rossz embert választottál apának. Annak is szar.


Valószínűleg ilyen is volt már eleve a gyerek születése előtt, csak nem vetted észre, vagy mást mutatott mint aki valójában . Akár az is benne van a pakliba, hogy nem így képzelte el a családosdit vagy egyáltalán nem is akarta valójában, hanem inkább te erőltetted rá.


Mindenképpen ez egy fos ami most van, a gyerek sinyli meg lelkileg, hogy apa leszarja. Ezért is sokkal jobb inkább kilépni és egyedül nevelni a gyereket.

2020. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk meg őszintén: semmivel sem lenne több dolgod, ha elválnátok. Sőt, nem kéne az ő ruháit mosnod, meg őutána pakolnod, meg eggyel kevesebb ember piszkolna a lakásban.


"Ja és ő alkalmatlan arra, hogy a gyerekével játsszon. És nem is akar."


Nekem ez a mondat csapta ki a biztosítékot.


Egy normális családban mindkét szülőnek öröm a gyerekével foglalkoznia. Nyilván van házimunka, lehet egyéb munka, de a kötelességek után a gyerek legyen az első. És ővele nem kötelesség játszani, hanem öröm.

Arról már nem is beszélnék, hogy a házimunkát is azért meg kéne osztani. Ha valaki hétvégén is dolgozik, akkor oké, a másik csinálja a házimunkát, de a kocsikázásnál meg a haverokkal való időtöltésnél előbbre való legyen a házimunka elvégzése.


Az a legrosszabb, hogy a gyerekkel nem foglalkozik, tkp. nem szereti. Ezzel jóvátehetetlen kárt okoz a lelkében.

2020. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Elvileg dolgozni megy hétvégén. Vannak húzós hétvégék, ez biztos. De nem minden hétvége. Inkább elmegy itthonról.

Nem öröm neki a játék, mert állítása szerint nem tud elvonatkoztatni a munkától.

2020. okt. 18. 20:32
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem öröm neki a játék, mert állítása szerint nem tud elvonatkoztatni a munkától."


Szimpla kifogás, de az átlátszóbb fajtából.

Ha a haverokkal van, akkor el tud vonatkoztatni? Velük tehát örömmel van? Ugye milyen érdekes?

Nem szereti a gyerekét, ez a baj.

Meg téged sem. Kb. utál otthon lenni. Ez utóbbi még érthető lehet, ha sokat veszekszel vele (ha jogosan, ha nem). De aki a gyerekét nem szereti, az egy genetikai hulladék.

2020. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sokat szoktam veszekedni, mert egyszerűen nem tartom elfogadhatónak, hogy semmit nem segít. Hogy megígér valamit és sosem tartja be. Mindent megígér, de a más dolga mindig fontosabb.
2020. okt. 18. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!