Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális családban hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális családban hogyan zajlik a hétvége? Máshol sincs otthon az apuka semmit hétvégén?

Figyelt kérdés
A mi családunk nem normális. Most az volt az indok a férjemtől, mikor kérdeztem, hogy miért nem marad itthon, hogy ő mit csináljon itthon. Felsoroltam neki kB 10 dolgot, amit lehetne itthon csinálni. De közölte, hogy az én hibám, hogy nem marad itthon, mert nagytakarítást csináltam (a fürdőt, wct takarítottam ki, porszívóztam, felmostam, elmosogattam), nagy főzést csináltam(egy csirkét sütöttem). Mellette tanultam a gyerekkel, bevásároltam piacon, boltban. Kimostam 3 adag ruhát. Játszottam a gyerekkel. Kimentünk fogócskázni. És a férjem nem tud itthon mit csinálni. Megkértem, a ruháit pakolja el, de azt mondta, én raktam oda, tehát nehogy már ő rakja el. Most félre ne értsétek, nem magamat akarom fényezni. Természetes lenne, hogy megcsinálom. Azt mondja, hogy dolgozik, de tegnap a városban kocsikázott, ma a haverjaival töltötte el a fél napját. Mikor kérem, hogy egy hónapban 1 óra szabadidő olyan jó lenne. Ha egy kicsit tudnék olyan dolgokat csinálni, amit szeretek. Válasz :ő mit csináljon, oldjam meg. Ja és ő alkalmatlan arra, hogy a gyerekével játsszon. És nem is akar. És nem, nem volt ilyen, mikor összeházasodtunk. Csak a gyerek születése után is elvárta a 100 százalékos figyelmet úgy, hogy tök egyedül hagyott.
2020. okt. 18. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válj el! Ez a legjobb neked és a gyereknek is.

N28

2020. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Gondolom, kinyaltad a fenekét házasságkötés / gyerekszülés előtt is, ezért elkényelmesedett. Nem bántásból írom, sok nő elköveti ezt a hibát a rózsaszín ködben. Nyilván egy tuskó a férjed, de változni sajnos nem fog.
2020. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, mindig a kedvét kerestem. Azt főztem, amit szeret, ne takaríts, biztos fáradt vagy, stb. Hát, elrontottam.

És még mindig nem érti, mi bajom. Annyi jött le neki, hogy hisztis vagyok. És nekem semmi nem jó.

2020. okt. 19. 13:55
 14/19 anonim ***** válasza:

Igen, sejtettem, hogy ilyesmi van a háttérben.

Dolgozol te is? Mert ha igen, és ezen felül vezeted a háztartást, én megpróbálnám még azt a helyedben, hogy csak 2-3 napra elmennék, ha a gyerek már nem olyan kicsi, akkor őt se vinném, aztán majd a férjed rájön hogy mekkora meló a ház körüli teendőkkel bajlódni. Mert azt gondolom, itt a szép szó meg a veszekedés már semmit sem ér. Persze, hogy nem érti mi bajod van, amikor eddig minden elé volt rakva, kiskirályként ki volt szolgálva. #12-es vagyok.

2020. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjed a házasság, meg a gyerek előtt is ilyen volt, csak éppen akkor még vak voltál ezekre a dolgokra...
2020. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ne veszekedj. Egyszer kérd meg, ha valami házimunkáról van szó, és ha nem történik meg a dolog, ne csináld meg helyette. Persze ne általánosságt mondj "többet kellene segítend", hanem egészen konkrét feladatokat. "Légy szíves menj el bevásárolni szombat délelőtt, és hozzál.....", "a piszkos ruhádat tedd be a szennyestartóba", "ebéd után szedd le az asztalt, és mosogass el!" Aztán ha nem rakja a ruháját a szennyesbe, ne mosd ki, amit nem pakol el, hagy ott, ha utadban van, halmozd az ágyára. Mosogasd el, amivel főzni akarsz, meg a saját és a gyerek edényeit, aztán ezeket vidd be szépen egy zárható szekrénybe. Ha az úriember tiszta bögrére vágyik, mosson magának egyet. Takaríts ott, ahol a gyerek és a te jó közérzeted miatt muszáj, de ha kicsit nagyobb a lakás, egyáltalán nem kell az egészet súrolnod.

Rázd meg magad, és kezdd el úgy szervezni a programjaidat, mint ha egyedülálló anya lennél. Elmennél a gyerekkel kirándulni? Akkor elő a hátizsákot, és menj el vele most is. Néha szerezz segítséget (barátnő, nagymama, bébiszitter) és csinálj magadnak programot. Ha a kedves férjed nem akar veled/veletek lenni, az nagyon szomorú, de nem tudsz vele mit csinálni. Viszont ne gondold, hogy számodra itt véget ér az élet, egy lépést sem tehetsz házon kívül, amíg a teljes háztartást + a gyermeket osztályon felüli színvonalon el nem láttad.

Nem muszáj rögtön elválni, de a hozzáállásodon fontos volna változtatni, a saját és a gyereked érdekében. Ne várd meg, amíg depresszióba esel!!!

2020. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Te is dolgozol?

Ha nem csapdz nagy főzést ő hogyan oldja meg a gyerekek ebédjét, vacsoráját( meg a tiétek)?

Szerinte mikor kellene neked kitakarítani? Ő mit takarít ki?

Miért természetes, hogy lerakódott a ferjed ruháut, operálták a kezét pár napja?

2020. okt. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Te is dolgozol?

Ha nem csapdz nagy főzést ő hogyan oldja meg a gyerekek ebédjét, vacsoráját( meg a tiétek)?

Szerinte mikor kellene neked kitakarítani? Ő mit takarít ki?

Miért természetes, hogy elrakod a ferjed ruháit és meg mondja is neked, operálták a kezét pár napja?

2020. okt. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azóta mi van veletek?
2022. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!