Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, akiknek otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, akiknek otthon megszabják mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Nem kérek véleményt, csak és kizárólag olyan férfiakra vagyok kíváncsi, aki házasság után jöttek rá, hogy idővel egyre nagyobb kontroll alatt vannak.

Miért jó nektek így? Miért tűritek? Ezt lehet élvezni, hogy befeszülsz az asszonytól, de mégis vele vagy, úgy, hogy megszabja életed minden percét?

Miért nem válsz/ váltasz, miért és hogyan tudod elfogadni, hogy mint egy 5 évest mindig számonkérnek, mikor hol voltál, kivel találkoztál mit csináltál...


2021. máj. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
És még véletlenül sem zavar a gondolata annak, hogy a boldogsága attól függ, hogy mennyire tud kontrollálni? Neked ezt jelenti a szeretet?
2021. máj. 2. 20:59
 12/48 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk női irányítás alatt ált a család, így nem tűnt fel semmi. Majd amikor szabotálta a szexet, tele szaladt a tököm az egésszel. Leordítottam a haját, Érzékeltettem vele az agresszív oldalamat, észbe kapott. Azóta minden a helyére került.
2021. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Kétségtelenül vannak csicska típusú emberek, de nem feltétlenül erről van szó. Mondok mást: vannak olyan emberek, akik baromi könnyen alkalmazkodnak, nem probléma nekik. Nem feltétlenül csicskák ők, hanem egyszerűen jobban figyelnek a környezetükre, mint magukra, és ezzel bevonzzák a "királynő" típusú feleséget.


Apósom pl egy tök erős személyiség, de baromi introvertált és konfliktuskerülő. Ha anyósom bunkó, és hisztizik, kb megsajnálja, és megpróbál segíteni neki. Neki megvan a saját világa, amihez senki nem fér hozzá, de azon kívül megcsinál bármit amit kérsz tőle, és az is mindegy, hogyan kéred, kb alázhatod is, beszólhatsz neki, egyszerűen lepereg róla. Csicskának néz ki, de azért láttam én már BMW-s hurkás tarkójú csávókat úgy kibaszni a műhelyéből, hogy csak úgy szaladtak. Nem szívbajos az öreg, csak ilyen a személyisége.

2021. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

#9 :

Határ hogy egyre jobban rájöttem , teljesen mindegy mit és hogyan csinálok, ő mindenbe bele fog kötni. Mert lételeme, azért hogy fölényben érezze magát. Végső csepp, hogy meg is csalt.


Miért tűrtem? Mint írtam a konfliktus kerülés. Valamint nem érdekelt hogy kiálljak magamért : nekem úgyis jó - hozzáállás. Nem okozott problémát ha az én határaim meg lettek sértve.


Tény és való hogy még mindig engedékeny vagyok a határok tekintetében, de ilyen mértékben már nem hagynám senkinek hogy átlépje. De tudom hogy sokat kell fejlődnöm , tanulnom, kiállni magamért. Már csak azért is, mert az emberek átgázolnak azon aki engedi, és nem húzza meg a hátárokat.

2021. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

13 Szerintem az alkalmazkodó, meg a konfliktuskerülő két külön dolog. Mert alkalmazkodó, aki tud igazodni, nem csak a saját vágyait figyeli. Viszont a konfliktuskerülő fél a konforntációtól és épp ezért gyáva. Nem áll ki magáért. Így lesz papucs

És ilyen feleségeket nem épp királynő jelzővel illetnék :) Legalábbis a mesékből egy másik lény jut eszembe.

És apósod igen tipikus. Házasságon kívül tud érvényesülni, sőt sokszor ilyen házasságban lévő emberek az otthoni frusztráltságot másokon vezetik le.



14 "az emberek átgázolnak azon aki engedi, és nem húzza meg a hátárokat"

Pontosan. Ez egy alapvető emberi tuladjonság

2021. máj. 2. 21:48
 16/48 A kérdező kommentje:
*konfrontáció :)
2021. máj. 2. 21:49
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

#13-as vagyok, kiigazítanék néhány félreértést.


"Szerintem az alkalmazkodó, meg a konfliktuskerülő két külön dolog."


Valóban külön fogalmak, de gyakran járnak párban.


" alkalmazkodó, aki tud igazodni, nem csak a saját vágyait figyeli. Viszont a konfliktuskerülő fél a konforntációtól és épp ezért gyáva."


Itt már akad némi tévedés. Pszichológiai értelemben az alkalmazkodó stratégia az, amikor azt mondom, hogy legyen az, amit te akarsz. Az elkerülő pedig az, amikor egyszerűen nem beszélünk róla, elkerülöm a konfrontációt, elodázom a dolgot.


Amikor a másik ember szükségletére IS és a sajátoméra IS figyelek, asszertív probléma-feloldásnak hívják. Na ez az, ami nem szokott menni.


"És apósod igen tipikus. Házasságon kívül tud érvényesülni, sőt sokszor ilyen házasságban lévő emberek az otthoni frusztráltságot másokon vezetik le."


Ez a legnagyobb tévedés. Apósom nem frusztrált ember, pont ellenkezőleg, épp azért hoztam példának, mert nekem is idő volt megérteni.


Tegyük fel, hogy én utálok mosogatni, apósomnak meg ez egy semleges dolog. Én hisztizek, mennyire utálom csinálni, ő meg megsajnál és megcsinálja helyettem. Lehet, hogy nem tartja túl jónak, de ilyenért nem nyit vitát addig, ameddig a mosogatás nem akadályozza a saját terveiben.


Ezt egyrészt azért csinálja, mert sajnál engem és segíteni akar, másrészt azért, mert ez a legrövidebb és leginkább feszültségmentes útja a konfliktus feloldásának, így hamarabb nyeri vissza a kontrollt. Ha ilyenkor látod, akkor egy csicskát látsz.


Ugyanakkor abban a pillanatban, ahogy elkezded akadályozni abban, amit ő eltervezetett, akkor derül ki, hogy a felszín alatt konkrétan semmiben sem tudod befolyásolni. Amikor átléped a határait, akkor elképesztő határozottan lép fel, és olyankor mindegy, hogy anyósom, egy csapat kötekedő ügyfél, vagy éppen egy elszabadult szürkemarha bika áll előtte, ott helyére fognak kerülni a dolgok.


Amiért anyósommal működnek az az, hogy anyósom nem véletlenül nagyon betartja a határait. Lehet apósommal bunkózni, mert őt ez nem zavarja, de beleszólni a dolgaiba nem tudsz. Éppen azért hoztam fel őket példának, mert rajtuk tök az látszódhat kívülről, hogy apósom be van korlátozva otthon, de őt egyszerűen nem lehet bekorlátozni, csak éppen magától ennyire szolgálatkész.

2021. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

"Lehet apósommal bunkózni, mert őt ez nem zavarja, de beleszólni a dolgaiba nem tudsz."


Jó, akkor ő szerinted ezek után megfelel a kérdésem által körülírt férj típusnak?

2021. máj. 2. 22:12
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, akkor ő szerinted ezek után megfelel a kérdésem által körülírt férj típusnak?"


Nem felel meg, de nekem simán úgy tűnt, amikor megismertem őket. Azt akartam kifejezni, hogy a látszat időnként csal.

2021. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Hát akiket én ismerek, ott nem csal a látszat. Több olyat ismerek, aki a feleség háta mögött simán benyögi, hogy langyos a kapcsolata, hogy mennyi feszkó van otthon, hogy csörög a telefon fél percenként, hogy még az sem mindegy kivel mikor találkozik. Erre ha a neje mellett látod, mint egy pincsi. Na ez szánalmas. És mit válaszolnak, ha kérdezed, miért ilyen: nem akarok balhézni....inkább ráhagyja
2021. máj. 2. 22:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!