Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A férfi maradjon otthon a gyerekkel, amíg a nő karriert épít?
Nekem rendben van az, hogy a gyereket természetesen közösen nevelik a szülők, a házimunkát megosztják. Viszont egyre több olyan véleményt hallok, hogy a nő menjen dolgozni, amíg apuka pelenkát cserél.
Ennek mi értelme van mégis? Alapevetően a nő van berendezkedve arra érzelmileg, de biológiailag is, hogy elsőrendűen ő lássa el a gyereknevelést, nem is gyakorlati téren, hanem leginkább érzelmi szempontból. Kimutatták, hogy a gyereknek az anyja közelségére sokkal jobban van szüksége csecsemő korban, hiszen egy testből váltak szét, nagyon intim a kapcsolatuk.
Akkor kinek lenne jó mégis, hogy apuka legyen otthon, és kinek jó, ha anyuka csinál pénzt, akit nő lévén legtöbb esetben sokkal jobban megvisel a hajtás, nehezebben tűri a stresszt, nem bírja a versenyszférát. Nem arról van szó, hogy nem állna helyt, de sokkal jobban ledrálná, megviselné, mint a férfit.
És igen, vannak kivételek, férfi típusú nők és femininebb férfiak. De a túlnyomó átlagról beszélek.
Mitől jobb az, hogy felrúgjuk a szerepeket?
Én soha nem tiltanám meg, hogy barátnőivel legyen, addig intézem otthon a dolgokat meg viszem amit kell. De a munkahely nem úgy működik, hogy ott vagyok pár hetet vagy hónaopt, aztán tojok a munkadó arcába, mert most már jobb kedvem van visszamenni. Ez nem korrekt. És nem is jó, mert ebben az érzékeny első 3 évben az anya tartós közelsége mindennél fontosabb.
Egyébként egy férfit kevésbé kell a munkaerőpiacon félteni mint egy nőt. Ha a párom dolgozna, amíg én otthon tv-zek meg pelenkázok, azt biztos, hogy úgy élném meg, hogy cserben hagytam a gyereket is, meg az anyját is. Hogy ő viseli a munka nagyobb terhét helyettem.
Azt nem tudom, ki mondja, hogy nem munka a gyereknevelés, mert én biztosan nem. Sőt, ezt már a törvény is elismeri hivatalosan (három gyerektől főállású anyaság).
"akit nő lévén legtöbb esetben sokkal jobban megvisel a hajtás, nehezebben tűri a stresszt, nem bírja a versenyszférát."
Épp ellenkezőleg kicsiszivem:)
Mutatsz errol amugy alami tanulmast vagy ilyesmi?
Valami forrást, hogy ezt honnan gondolod?
Vagy csak te talaltad ki, hogy nő=szar, gyenge?
Wow. Érdekes ahogy próbálod előadni hogy te mennyire egyenjogúság parti vagy, miközben süt az összes mondandódról, hogy épp az ellenkezője jellemző rád. Engem is érdekelnének a kutatások amik azt bizonyítják, hogy a nők kevésbé bírják a stresszt. Azt még megérteném, ha a fizikumuk miatt mondanád (bár az sem igaz, konkrétan adatok bizonyítják, hogy nőknek nagyobb a fájdalom küszöbök pl).
Akikről te beszélsz, hogy rosszul éreznéd magad ha az anya dolgozna, az azért van mert a társadalmunk masculine beállítottság azt sugallja, hogy neked kell a családfenntartónak lenni, az erősnek, a vezetőnek.
Valóban fontos szerepe van az anyának a gyerekhez való közel létben. A szülés utáni egy órában amit arany órának is hívnak. Idővel elhanyagolható és a másik szülő nyugodtan felveheti a szerepet.
Iiiijjjajjjj.
Elsődleges gondozó. Nem azonos az anyával.
Apa is tud "biológiailag meg érzelmileg" pelust cserélni, bébiételt adni, tápszert kutyulni, büfiztetni, altatni, mondókázni, babakocsit tolni.
3 év, igen.
Nézzük meg a skandináv gyerekek tragikus lelkiállapotát amivel fizetnek azért, mert a szülő pár hónap után visszamegy dolgozni, vagy anya és apa felesben nyomják a baby-time-ot. Ó bocs. A dánok már megint a legboldogabb nép, és ott a legjobb gyereknek lenni. Uppsz. A svédeknél meg nem vagy szétszivatva nőként, mert úgyis csak te szívsz majd a skacokkal, ha betegek: tisztában vannak vele, hogy az apjuk pont annyiszor marad velük otthon.
Bezzeg mi. Na itt aztán olyan kibeb.szott boldog minden gyerek meg család és annyira nem vagy lenézve nőként a munka világában, hogy ihaj. Példaértékűen csodálatos találmány ez a rendszer. Ilyen férfiakkal megfejelve.
És kicsit sem vagy kiszolgáltatott a "párodnak" ebben az időszakban, utána meg pláne. És ez olllyyan jót tesz a kapcsolatoknak is, hogy fantasztikus.
Egy ideális világban maradjon az a fél, aki akar és tud és bír, és mindhármuknak ìgy a jó. És cserélhessenek is, ha egy ponton túl meg az lesz a jobb.
Legyen ebben közös döntés, sok empátia, ne pedig nyomás és elvárás vagy kényszer.
Két, 2000 utáni kutatás DOI kódját kérem ide:
Az egyiket azzal az állításoddal kapcsolatban, hogy a nő érzelmileg jobban kell a purgyénak.
A másikat azzal kapcsolatban, hogy a nők nem bírják olyan jól a stresszt.
Hajrá, utána majd beszélgethetü k, ha tudom, hogy nem a kisujjadból szopsz ki ilyen állításokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!