Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon a kis rendeske típusú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a kis rendeske típusú feleségek hogyan töltötték a húsvét előtti időszakot?

Figyelt kérdés
Kinézem belőlük, hogy képesek voltak sonkát készíteni, kocsonyát főzni, de az elvetemültebbek még ablakot is pucoltak közülük. Szegények. Micsoda fantáziátlanság. Annyi másféle módon is lehetett volna az ünnepre készülni.

2021. ápr. 3. 23:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
96%
Jaj de büszke vagy, hogy xarsz a hagyományokra, ja, de mégsem! Hiszen itt porogsz rajta, hogy milyen fain gyerek vagy .
2021. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
96%
Őőő. Bocs, de idáig bűzlik, hogy mocskos boldogtalan vagy. Kezdj magaddal valamit, mert szánalmas vagy, szegénykém.
2021. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
97%
A karacsonyi es husveti keszulodes a boldog gyermekkort juttatja eszembe.Elohozza azokat az erzeseket,amiket akkoriban eltem at.Es ezeket az erzeseket adtam at a gyerekeimnek akkor, amikor a hagyomanyokat tovabbadva ugy keszulodtunk az unnepekre,ahogy en lattam a szuleimtol.Es most az unokaim keszulnek lelkesen a husvetra.Kulfoldon elunk,itt nehezebb beszerezni a klasszikus magyaros husveti kellekeket, de azert igyekszunk.Itt nincs locsolkodas,de tudom,hogy az unokaim locsoloverset tanulnak,szoval valami meglepetessel keszulnek.Es tudom,hogy a lanyom nem kenyszerbol orzi a hagyomanyokat,hanem azt akarja,hogy a gyerekei is ateljek az unnepek hangulatat, a hagyomanyok a csaladi gyokerekhez valo ragaszkodast is jelentik szamunkra.Sajnalom azokat,akik olyan sivar kornyezetbol jonnek,ahol nem alakulhatott ki ilyenforma kotodes.
2021. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
MI? Most is kell takarítani? Az nem a karácsony? F50.
2021. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
74%

Az én családomban is élt ez a hagyomány. Emlékszem, szegény anyám minden ünnepkor síkideg volt a sok munkától. Hát én ezért sem csinálok nagy ügyet a húsvétból. Azt mondom, aki szereti, örömét leli benne, csinálja. Nekem terhemre van, nem csinálom. A locsolkodást szívből utáltam, a sok büdös illatszertől megfájdult a fejem és kóválygott a gyomrom. Le lehet pontozni nyugodtan.

73N

2021. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
22%
Én egyetértek veled kérdező. Feleség, anya vagyok. De, amiről eredetileg szólt a húsvét ugye, Jézus feltámadása, ezt nem követjük, innentől kezdve miről is beszélünk? Nem akarok hamis, álszent szokást átadni a gyerekemnek. A legtöbb ember azt sem tudja miért "kell" sonkát főzni, tojást enni /festeni, locsolni menni. Fogalmuk sincs mit miért csinálják, csak egyszer ezt mondta nekik valaki, ők meg gondolkodás nélkül csinálják :D
2021. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ő fogott a sonkafőzéssel egy elég gazdag csávót 😂

A te csávod van ilyen gazdag, mint az övé? 😂😂😂

2021. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a kérdést se😂😂Mi a probléma azzal ha valaki egy ünnepet megtart? Készül rá? Inkább szégyen aki semmit, és még büszke is rá. Sajnállak
2021. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
85%

A haladó szellemű észosztóknak üzenném, hogy a vallási és a népszokás baromira nem ugyanaz. A barkaszentelés, sonka-tojás-kalács evés (és azok megszenteltetése a vasárnap reggeli misén) vallási eredetű, ahogy a böjt, a gyásznapok és a húsvéti misék látogatása is, (ezek kapcsolódnak krisztus kereszthalálához és feltámadásához) míg a kiszeűzés, locsolkodás és tojásfestés néphagyomány, semmi köze a valláshoz, pogány eredetű tavaszköszöntő termékenységi szokásokból alakultak ki a magyar falusi népesség körében, majd kesőbb a polgári lakosság is átvette.

És azért szokás legalább pár elemet megtartani ezekből, mert európai/magyar emberként ebbe a kultúrkörbe tartozunk akár tetszik, akár nem. Persze lehet hipszterkedésből outsiderkedni, de akkor ne ünnepeljétek meg a karácsonyt se. Maradjatok következetesek.

2021. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ismerek olyan családot, ahol nem tartották meg a karácsonyt se, mert minek, pedig volt két kisfiuk. Helyette ittak.
2021. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!