Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szakítsak a férjemmel? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a férjemmel? Vagy próbáljak tenni valamit?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon jó ember és elsőrangú apa, aki a családjáért él. Azt hiszem a külső szemlélőnek én is "jó feleség" lehetek. Viszonylag jól keresek, rendben tartom a lakást, imádom a gyereket és adok magamra. Nem híztam el, nem adtam le, igyekszem szexis és kívánatos lenni, tényleg nőnek maradni.


4 éve vagyunk házasok a férjemmel, de úgy érzem, már nem tudok rá férfiként nézni. Nem tudom ezt szebben megfogalmazni: nem látom sikeresnek, törekvőnek, nyertes típusnak. Jó ember, ez nem vitás, de nekem a "férfi" definíciójában benne van valami több, erősebb, nem középszer.


Van remény? Vagy mindenkinek jobb lenne külön menni?



2020. dec. 29. 11:21
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
17%
sosem fogsz elváltként már olyan pasit találni, aki TESZ érted. Válás után már szinte kizárólag szintén elvált, gyerekkel rendelkező férfinak kellhetsz, ha önálló, sikeres, szép nő vagy, de akkor is csak akkor ha házias is vagy és ugyanúgy kiszolgálod őt. Az iylen férfiak már nem fognak energiáét fektetni úgy egy újabb házasságba, kivéve ha egy gyerektelen szingli nővel újrakezdhetik az életünk, minden más esetben külön kassza, külön utak, külön házak fenntartva és sosem fog meghozni annyi áldozatot érted, sosem fog annyi energiát beléd fektertni, mint az első házasságába vagy hegy oylanba, amit egy gyerektelen fiatal nővel kezdhet. mielőtt elválsz, nézz szét a környezetedben, nézd a statisztikát, halgass meg elvált feleségeket, oylanokat akik második házasságban élnek.
2020. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:

41, akkor leírom harmadszorra is. Hátha... NEM szempont. Nem érdekel, hogy találok-e mást vagy sem. Szerintem nem is keresnék, max. szeretőt tartanék. Megvan a saját egzisztenciám, a saját terveim, erős vagyok és gyorsan tanulok. Miért kellene másik férj, ha már volt egy és nem működött? Én még egyszer ilyen cirkuszba nem mennék bele.


40, nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a történeted. Nagyon sok a hasonlóság :( Az én férjem is ilyen, el lehet küldeni a boltba, elmegy, de ahogy írtad, mozgatni kell. Én meg azt szeretném, ha mozogna magától, ha nem nekem kellene irányítani. Mert én nem irányítani szeretnék, én nő szeretnék lenni mellette.

2020. dec. 29. 13:49
 43/56 anonim ***** válasza:
16%
Csináltattál egy gyereket egy jó apának ígérkező fickóval, most eltelt egy kis idő a szülés után, összeszedted Magad, megint erőd teljében vagy anyagilag is és energikusság szempontjából is, a tenyészkan mehet. Ennyi. Szokványos történet.
2020. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezhetek? Ő akkor is ilyen volt, amikor megismerkedtetek és amikor komolyra fordult a kapcsolatotok, vagy később vált ilyenné?
2020. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

43, nekem nem kellett összeszedni magam. A 2 hónapos mellől már napi 1-2 órát dolgoztam, amikor 6 hónapos volt már napi 4-et, 8 hónapos volt, amikor teljes állásban visszamentem. Ennyire lehetett a férjemre támaszkodni. Épp akkor szűnt meg az előző állása.


Van saját egzisztenciám, milyen anyagi összeszedésre gondolsz? Mindig is volt saját lakásom (ez van most kiadva), megtakarításom. Itt mindenki úgy gondolkodik, hogy egy nő csak kiszolgáltatott helyzetben lehet? Ez már nem a 18. század.


Testileg ugyanez, a gyereken kívül 6 kilót híztam, féléves korára a szoptatás miatt le is ment. Ennyi. Ahogy írtam sportolok, vigyázok magamra. Ez a gyerektől függetlenül alap ma már minden normális embernek szerintem.


A gyereket meg csináltatni szokás mifelénk, hanem vállalni, közösen. Legalább az ő jövője miatt össze kellene szednie magát a férjemnek.

2020. dec. 29. 13:56
 46/56 A kérdező kommentje:

44, amikor megismerkedtünk, nagy tervei voltak. De megszűnt az állása, utána váltania kellett, most sokkal-sokkal könnyebb, lazább a munkája és valahogy belelazult ebbe. Nem hangzik logikusnak, pedig ez történt. Most, hogy viszonylag könnyen pénzt keres, egyszerűen nem foglalkozik a jövővel.


A szex a gyerek születése óta nem az igazi. Írtam is, hogy miért. Ha őt megkérdeznétek, valószínűleg azt mondaná, hogy neki tök jó, mennyiség is van. Látom, hogy ő elégedett. Én unom már állatira és nem tudom felrázni semmivel sem.

2020. dec. 29. 13:59
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, ezek szerint teljesen rossz volt a feltételezésem, vissza is vonom! Közben elolvasgattam a kommentekhez fűzött hozzászólásaidat is... Nem tudsz rá férfiként felnézni, ez a nagy baj. Sok jó nem fog kisülni ebből sajnos.
2020. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
37%
Nézd, neked igenis alfahím kellene, mert amit hiányolsz, az pont az alfahímekre jellemző - és már megbocsáss, de egyáltalán nem a kigyúrt izomagyak az alfahímek, hanem egyrészt akiknek kellően magas a tesztoszteron szintjük és mindenféle hókuszpókusz nélkül úgy néznek ki, hogy a nők bugyija már attól leesik, ha rájuk mosolyog, másrészt a kisugárzásuk erős, önbizalommal teli, sikeresek, stb. Nincs ezzel baj, én is az ilyen férfiakra bukok és halálra unom magam egy béta mellett. Nálad csak annyi gond van, hogy képtelen vagy őszinén beismerni, hogy Férfira vágysz és nem bébiszitterre.
2020. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

44 vagyok, köszönöm a választ. Sejtettem, sajnálom :( Aztán remélem nem veszed támadásnak, amit írok. Abszolút nem arról van szó, hogy ne tennél rengeteget a kapcsolatotokért. Hanem hogy mindketten rosszul kommunikáltok. Illetve az összes jó szándék ellenére valószínűleg rosszul kezeled a problémát. Ami ismét nem csoda, mert sokszor előfordul, hogy az ember nem lát ki a saját problémái közül.

TL;DR: jó ötlet az a párterápia, amit már előttem is javasoltak.


"Nem hangzik logikusnak, pedig ez történt."

De, nagyon is logikus. Viszont lehet mögötte még olyan törés, vagy kialakulhatott közben olyan gát, amit nem vesztek észre.


És abszolút jogosnak tartom az aggodalmadat, hogy mi lesz a családotokkal 2 év múlva, ha nincs megfelelő képzettsége (Magyarország sajnos papírország).


Szóval ahogy elnézem, te felvettél egyfajta anya szerepet a férjeddel szemben: próbálod terelgetni, megnevelni, rendbe szedni az életét. Így már nem tudsz rá férfiként tekinteni, mert inkább gyermekként kezeled. De ugyanígy visszafelé is igaz: normális férfi nem mászik rá az anyjára (akár mennyire is szexistennő) és ezt szerintem ő is érzi. Már emiatt is kéne egy párterápia.


Akármennyire jó szándékból jön, hogy "szeretnéd, hogy fejlődjön", "szeretnéd, hogy karbantartsa magát", nekem nagyon úgy tűnik, hogy amit csinálsz az sok neki, legyen szó kedves beszélgetésről, meglepi szakkönyvekről vagy nyílt baszogatársól. Olyan, mintha nem lenne szava. Így meg emberként sem lehet kiteljesedni, nemhogy férfiként. Viszont az "ő már ehhez fáradt 43 évesen" gát abszolút nincs kioldva. Abból kellene kiindulni, hogy ő nem te vagy, ő valószínűleg teljesen máshonnan veszi a motivációt, szerzi az energiát, máshogyan regenerálódik, mint ahogy, ahonnan te. Én inkább ezen a vonalon indulnék el (és mivel tart ez egy ideje, párterápia segítségével. Tényleg nem várható, hogy mindent magatoktól megoldjatok).


Személyes tapasztalat persze van. A drága jó édesapám hajlamos puszta jóindulatból ugyanígy erőltetni az akaratát. Csak azért nem csaptam még le, mert a szülőgyilkosságot a fejlettebb társadalmakban rosszallják :) Viszont ő, ha eddig nem tanult meg kezelni, nem most fogja elkezdeni :\ Ti meg még tök fiatalok vagytok és rugalmasak.

Szóval, hogy példát mondjak: séta a természetben egyedül vagy egy jó baráttal. MÁSRÓL beszélni, mint a napi problémák. Regény. Művészet. Művészeti előadások, kiállítások. Kreatív elfoglaltságok. Egy-egy jó beszélgetés.

Egy unokatesóm is hasonló természet, még az őszi (covid) évad elején moziba cincáltam el és hatott, mert addig sem otthon ült a problémái között. Vagy az otthon-munka-bolt háromszögben ingázott.

(Nálunk egyébként az volt a megoldás, hogy összeszedett egy tanítványt, így nem rám koncentrálódik az összes ilyen jellegű energiája, így szabadabban és a saját ütememben fejlődhetek. Nyilván ez párkapcsolaton belül nem működik.)

2020. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Külön.
2020. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!