Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szakítsak a férjemmel? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a férjemmel? Vagy próbáljak tenni valamit?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon jó ember és elsőrangú apa, aki a családjáért él. Azt hiszem a külső szemlélőnek én is "jó feleség" lehetek. Viszonylag jól keresek, rendben tartom a lakást, imádom a gyereket és adok magamra. Nem híztam el, nem adtam le, igyekszem szexis és kívánatos lenni, tényleg nőnek maradni.


4 éve vagyunk házasok a férjemmel, de úgy érzem, már nem tudok rá férfiként nézni. Nem tudom ezt szebben megfogalmazni: nem látom sikeresnek, törekvőnek, nyertes típusnak. Jó ember, ez nem vitás, de nekem a "férfi" definíciójában benne van valami több, erősebb, nem középszer.


Van remény? Vagy mindenkinek jobb lenne külön menni?



2020. dec. 29. 11:21
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
92%
Ez máshol gyökerezik.
2020. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
72%
Én nem jogi etyetemet végeznék ennyi idősen, mert jogászokkal tengert lehet rekeszteni. Informatikus lennél, 5 év, de van 1 éves pénzes talpaló és utána fél éven belül fix állásuk lesz (tudom, sok ismerős elvégezte a másfél milliós tanfolyamot és mind talált jól fizető infos állást utána).
2020. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
73%

Párkapcsolati terápiára menjetek el. Azt gondolom, hogy célszerű lenne megtanulnotok kommunikálni.


Ami elsőre eszembe jutott, hogy ne a megoldást javasold neki, az ő problémáit, hagyd, hogy ő oldja meg. A problémát vesd fel neki inkább, és hagyd, hogy megoldja, mert így teljesen inkompetensnek érezheti magát melletted.


Mi karrieristák papíron jól nézünk ki, de a társadalmi berendezkedés miatt, ha egy férfi egy karrierista nővel jön össze, akkor nagyon oda kell rá figyelni, hogy ne csökkenjen az önbizalma. A férfiak úgy érzik, hogy a barátnőjük jobb abban, hogy szociális kapcsolatokat építsen, vigyázzon a gyerekekre érzelmileg stb. Mi a feladata a férjednek, a családban, amihez ő jobban ért mint te? Ha semmi, akkor nem jó a családi dinamikátok, érdemes lenne elgobdolkodni rajta, hogy változtattok.

2020. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
49%
Végülis te is elég középszerű vagy. Hogy lesz így majd kiváló férjed? Hagyd ott, ha ennyire nem tudod tisztelni. Azt remélem tudod, hogy kb 5% esély van rá, hogy találsz "jobbat". Arra a legnagyobb az esély, hogy még hasonlót sem fogsz, csak rosszabbat.
2020. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

Rengetegen írnak privát üzeneteket, bocs, nem szeretnék válaszolni, mert úgy van értelme a beszélgetésnek, ha mások is látják szerintem.

Összeszedem akkor utoljára:


- A férjem egy EU-s projektben dolgozik, aminek a zárása 2022 január. Ez azt jelenti, hogy vége. Nem tud plusz feladatokat kérni, amit sokan írtak, nem tud átmenni más osztályra stb. Vége a fenntartási időszaknak és vége, pont.

- Az én munkám állandó és bár a fizetésemmel meg vagyok elégedte (310 nettó), ebből Bp-en hitelt fizetni meg családot fenntartani normál színvonalon nem lehet. Szóval nem opció hogy éljünk meg az én fizetésemből.

- Egy fél jogi diploma is több mint a semmi. Erről tudom, hogy érdekelte és egyetlen tárgyat (római jog) kivéve jól is ment neki Nagyon jól. De mint írtam: nekem teljesen mindegy mit talál ki, csak ne üljünk a babérjainkon. Én sem teszem.

- Nem csal meg, én sem csalom meg, nem értem mi ez az alfahímezés...

- Nekem nincsenek olyan félelmeim, hogy "nem találok jobbat". Sőt, szerintem szánalmas amikor valaki csak párkapcsolatban képes működni. Nekem ez nem szempont. Nem egy szál nejlonszatyorral házasodtam, ha vége, egy hónapon belül van hová mennem.

2020. dec. 29. 13:26
 36/56 anonim ***** válasza:
33%
És az nem szempont, hogy mi lesz a gyerekeitekkel?
2020. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
57%
nem tudom mit bántjátok a kérdezőt, teljesen igaza van. a család fenntartásához két ember kell és ez a férfi belátható időn belül munkanélküli lesz. Ráadásul még férfiként sem teszi oda magát, mi az hogy a szexet egy nőnek kell kezdeményeznie? Amúgy nálunk is ugyanígy van. Úgy belejöttem, hogy már szeretőm is van. neked is ezt javaslom kérdező...
2020. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Egy gyerek van és szempont természetesen. De ez annyira bonyolult kérdés, hogy nem itt, veletek szeretném megbeszélni. Nagyon hosszú lenne, nagyon alaposan be kellene mutatni az anyagi és egyéb helyzetünket. A leges legrosszabb forgatókönyv valahogy úgy néz ki, hogy elválunk, közös felügyelet, két közeli lakással. A férjem és én is vagyunk annyira intelligensek, hogy a gyerek érdeke az első. Nem vagyunk veszekedős emberek, és mint szülőt, tiszteljük a másikat. Kicsit én azt látom, hogy itt a válásról mindenkinek horror dolgok jutnak eszébe. Én mást látok, sajnos jó pár elvált pár van körülöttünk gyerekkel és megy a közös felügyelet, nagyon is. Ebbe azért nem akartam belemászni, mert bár emberi-párkapcsolati dolgokban szívesen meghallgatom idegenek véleményét is és még hálás is vagyok érte, ezen területen nincs annyi infótok, hogy korrekt véleményt alkothassatok.
2020. dec. 29. 13:33
 39/56 A kérdező kommentje:
Szeretőt semmiképpen nem szeretnék. Nőként már nem is érzem magam azon a szinten. Hiszen kb. én vagyok a férfi a családban, már mindenhogyan.
2020. dec. 29. 13:35
 40/56 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon megértelek kérdező. Teljesen hasonló a problémám a férjemmel csak én már beletörődtem. 50-es nő vagyok, a férjem majdnem 60. Én érettségizett vagyok.Középszinten több tanfolyamot is elvégeztem. Törekedtem rá, hogy olyan munkám legyen ami után otthon még van energiám. Ő szakmunkás, többször lett volna lehetősége fizikailag könnyebb munkát vállalni de Ő nem. Tanulás, továbbképzés? Ő örül, ha egyszer kiszállhatott az iskolapadból. Hétköznapokban mint a döglött hal. Hazaesik, bekapcsolja a TV-t. Még autót is én vezetek. Már jó ideje házasok voltunk mikor kibökte, háát Ő tulajdonképpen sosem akart. Egyszer elhagytam... de ez egy külön történet. Visszavárt, nekem meg hiányzott a család, a környezet... Én is egy férfiasabb férfira vágynék. Az én koromban azok mind foglaltak... Próbálom pozitívan nézni az életem. Legalább van szex, hetente. Én vagyok a főnök, az írányító, a család mozgató rugója. /Hát nem nyom el az biztos :)./ Nagyfokú szabadságom van mellette. Ha mozgatom mozdul. Ketten kitakarítottuk a lakást, boltba mindig elmegy. Ha kitalálok valamit általában benne van. Ő a tökéletes bábu. Nem iszik, nem dohányzik, nem csal meg. Ennyi. Vannak barátnőim, hobbim, munkám, környezetem. Kérdező! Én a helyedben megpróbálnám egyedül. 40-es nőként még lenne esélyed egy minden szempontból aktívabb férfit találni.
2020. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!