Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az mennyire természetes hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mennyire természetes hogy a feleségem szüleitől kapott lakáshoz van kulcsa a szüleinek és gyakorta ki-be járkálnak kérdés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem akartam eddig felhozni ezt itthon, viszont engem kicsit zavar. Tegnap délután munkából hazaérve anyósomat találtam a konyhában és látom hogy a kulcs - ami nem a miénk - ott van az asztalon. Este megkérdeztem a nejem erről. Ő pedig elmondta, hogy hát természetesen van kulcs, mivel tőlük van a lakás is.


Én reagálom túl azzal hogy nem tetszik a dolog vagy ez így oké?


2020. nov. 7. 11:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
94%

Én megértem a kérdezőt. Én a lakás felét kaptam a szüleimtől, a felújításban is sok pénzem van. Nagyon sokáig tartott (évek) míg megértette egyikük, hogy nem kell belopakodni kitakarítani a már kitakarított lakást, nem kell ételt becsempészni, stb stb.

Aki nem csinálta ezt végig az nem tudja mit jelentenek ezek a "kedvességek". Igen vehettem volna teljesen egyedül is lakást, azonban egyedülállóként, fiatalon ez nem olyan egyszerű, nem is ismerek sokat aki erre képes volt segítség nélkül.

A kérdésben nem az a fő baj, hogy a férfi nem vett magának saját lakást. A baj az, hogy az ajándékba adott lakást az anyós a saját tulajdonaként, a kontroll eszközeként használja. Sokszor az ilyen anyós a saját férje munkájával keresett pénzből veszi ám meg azt a lakást, úgy tüntetve föl, hogy az anyósnak kell hálásnak lenni.

A kérdezőnél a baj ott van, hogy úgy nősült, hogy ezeket az erőviszonyokat nem tisztázta.

Először is a feleséggel kell beszélni erről.

Ha nem lehet jobb belátásra bírni, akkor ez hosszú távon válóok lesz. Ha kérdező most vesz lakást, az válás esetén közös tulajdon lesz, tehát még akkor se lesz saját ingatlanja, csak egy fél, azon is egy hitel.

Jó nagy csapda. Sajnos sokan házasodnak anélkül, hogy alapvető dolgokat tisztáznának.

2020. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
50%
Miert lenne kozos tulajdon ha a sajat penzebol vedzi?
2020. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Veszi
2020. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
Mert házasok.
2020. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Be kell jegyeztetnie kulon h o vette egyedul
2020. nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
Csak házassági szerződéssel küszöbölhető ki. Az mindegy, hogy kinek a nevére írják a földhivatalban (csak az övére/mindkettejükére), válás esetén közös tulajdonnak fog szàmítani ha nincs házassági szerződés. (Ilyet házasság folyamán is lehet kötni). De mivel ingyen él a nőnél, ezért a nőnek is betudható, ha a férfi annyi pénzt össze tud gyűjteni, hogy lakást vegyen.
2020. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
50%

Ez beteg.

Haszonelvezeti joggal pedig nem igy szoktak visszaelni. Az arra az esetre van, ha tul fiatal, konnyelmu, megbizhatatlan a "gyerek", es nem akarjak, hogy a tudtuk nelkul eladja a lakast. Es peldaul, mint oly sok szerencsetlen tette mar, a hazastarsa nevere irassa, vagy eltapsolja.

De ez igy horror. Adtak is, meg nem is. Ezek utan en legszivesebben egy boronddel elmennek onnan. Az o helyeben is.

2021. jan. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
50%
Váláskor külön vagyonnak számít, amit egyenes ágú felmenőtől örökölt vagy ajándékba kapott (illetve az is, amit annak árából vett).
2021. jan. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
55%

Elkeserítö ez a hozzáállás, hogy nem férfi akinek nincs saját lakása. Remélem ez csak az itt kommentelök között fordul elö ilyen nagy gyakoisággal.

Érdekelne mit gondoltok arról a részéröl az életnek, amikor valaki érett fejjel, világot látva, nyelvtudással, határozott elképzelésekkel, egészséges értékrenddel de lakás nélkül szeretne házasodni?

Vagy jobb ha beszükülten, idegbetegen, kilátástalanul és a munkán kívül semmilyen más lehetöséggel, egy zsíros lakáshitellel a zsebében, ebböl kifolyólag változtatásra képtelenül de sajátnak mondott lakással kezd neki?

Jobb az ha az ember az egész életét fiatal kora óta a karrierizmus, pénz és tulajdonfelhalmozásba öli, azt nézi folyton kinek mije van, ez alapján ítél és nem érti hogy lehet más boldog, akinek feleannyi sincs?

2021. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!